999 rezultate për

komisione

Komisioneri zbardh bisedën me Ramën: Këtë presim nga Shqipëria "Presim që Shqipëria të përparojë në rrugën drejt BE-së..." Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Europian Oliver Va
Shkarkohet nga detyra Prokurori i Apelit të Tiranës, Dritan Peka KPA ka rrëzuar vendimin e KPK, duke shkarkuar nga detyra Prokurorin e Apelit Tiranë, Dritan Peka. Më herët, KPK e kis
Anëtari i stafit me COVID-19, komisioneri Oliver Varhelyi karantinohet në banesë Komisioneri për Zgjerimin e BE, Oliver Varhelyi është karantinuar në shtëpi, pasi një anëtar i stafit të tij u testua po
Kurti takon komisionerin Varhelyi: Kosova nuk dëshiron alternativë tjetër përveç BE Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka pritur sot në një takim Komisionerin e Bashkimit Evropian për Fqinjësi
Rama falenderues ndaj komisionerit: Varhely ka telefonuar i pari pas tërmetit! Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës së përbashkët me komisionerin e BE-së për Zgjerimin Oliver Varhely u shpreh se p
Probleme me pasurinë, sot merret vendimi për Donika Prelën Pas dy mungesave në seancë, Donika Prela ka mbërritur sot në KPA, ku do të merret vendimi final ndaj saj. Ish-drejtu
Plas "flluska" e SPAK-ut për dosjen 339, lënë qelinë 5 komisionerë JAnë lënë të lirë 5 nga 8 komisionerët e vënë në pranga për dosjen e bujshem 339. Ka qenë Gjykata e Apelit në Durrës
Krimet elektorale në 2017, Gjykáta e Durrësit jep vendimin për "komisionerët e Shijakut" Gjykáta e Durrësit ka vendosur të lërë në fuqi masat e GJKKO për 20 komisionerët e árrestuar për kríme elektorale përgja
SPAK lë në fuqi masat e sigurisë për 20 komisionerët e arrestuar Ditën e sotme SPAK ka lënë në fuqi masat e sigurisë për 20 komisionerët e arrestuar Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsi
Lëshuan urdhër-arrest për komisionerin e vdekur, reagon gruaja e tij Ndërsa policia ka shkuar për të ekzekutuar urdhër arrestet, rezulton se dy prej tyre kanë ndërruar jetë. Bëhet fjalë
Plas "flluska" e SPAK-ut, 2 nga komisionerët që morën urdhërarrest kanë ndërruar jetë Nuk ka kaluar pa komente, vendimi i SPAK për të lëshuar 22 urdhër arreste të bujshme, ku mes tyre ishin edhe komisionerë
Rama "del huq" me reagimin për ndalimin e komisionerëve: Nuk e ka idenë ku janë bërë arrestimet Kryeministri i vendit Edi Rama reagoi pak më parë lidhur me ndalimin e urdhëruar nga SPAK të disa komisionerëve në lidhj
"Është shumë vonë për ndryshime", Komisioneri për Zgjerimin: Votoni marrëveshjen e 5 Qershorit Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varheley, bëri të qartë se Komisioni Europian nuk mbështet nismat për ndryshimin e si
KPA konfirmon në detyrë prokuroren Kajana, zgjidhet menjëherë në SPAK Komisioni i Posaçëm i Apelimit, ka vendosur sot konfirmimin në detyrë të prokurores Manjola Kajana, pavarësisht se Komis
Zbardhet dokumenti me 12 pika: Si u arrit marrëveshja për Reformën Zgjedhore (FOTO LAJM) UPDATE - Mbrëmjen e sotme palët politike pas shumë takimesh nën mbikqyrjen e ambasadorëve, arritën të firmosin marrëvesh
PRAPASKENAT/ Shkrihet KQZ, roli i Kryekomisionerit dhe depolitizimi i komisioneve Administrata Zgjedhore është pika që ndan maxhorancën dhe opozitën për të arritur një marrëveshje konsensuale për zgjedh
Dalja në pension e punonjësve të administratës, Kuvendi i nis kërkesë Komisionerit Kuvendi i ka kërkuar Komisionerit të Mbikëqyrjes së Shërbimit Civil që të ndiqet me kujdes pjesa e punonjësve të adminis
Zbardhet dokumenti, komisionerja e vettingut kallëzohet në SPAK (FOTO LAJM) Ditwn e sotme është depozituar një tjetër kallëzim në SPAK për një komisionere të KPK. Alma Fasko është kallëzuar si
Komisionerja e KE-së apel institucioneve shqiptare për Teatrin: Dialog para vendimit Komisionerja e KE, Mariya Gabriel ka reaguar ashpër në lidhje me vendimin për shembjen e Teatrit. Ajo u ka bërë apel
Mblidhen sot dy komisionet për të diskutar mbi situatën e koronavirusit Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale dhe Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes do të mblidhen për të