999 rezultate për

komision

Komisionerja e BE-së: Ku janë? U zotuat se do të merrnim 300 milionë doza "Mungesa e vaksinave nuk është për shkak të porosive të pakta të bëra nga BE..." Nëpërmjet një deklarate Komisionerja
Komisioneri Evropian e siguron Hotin se Kosova do të pranojë vaksinën kundër COVID-19 Kryeministri i Republikës së Kosovës Avdullah Hoti ka zhvilluar një bashkëbisedim me Komisionerin për Fqinjësi dhe Zgjer
Menaxhimi i pandemisë, Kurti nuk paraqitet në Komision për raportim Ish-kryeministri Kurti nuk ka shkuar për raportim në komision për menaxhimin e pandemisë COVID-19. Në Komisionin Heti
Më në fund, BE miraton vaksinën anti-Covid të Pfizer Agjencia Evropiane e Barnave ka rekomanduar këtë të hënë përdorimin e vaksinës kundër COVID-19 të Pfizer dhe BioNTech në
Komisionerja për të Drejtat e Njeriut "shuplakë" Policisë: Nuk ka reflektuar, vazhdon të përdorë forcën Mbrëmjen e djeshme janë vënë në pranga dhe janë dhunuar disa aktivistë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit të cilët prot
Bashkim komisionesh dhe politika jashtë, ç'ndodhi në Asamblenë e FSHF-së (VIDEO) Sot u mbajt Asambleja e Përgjithshme e Jashtëzakonshme e FSHF-së, aty ku u miratua statuti i ri. Presidenti Duka mori fj
KiE për protestat në Shqipëri: Policia të përmbahet nga përdorimi pa kriter i dhunës Komisioneria e Këshillit të Evropës për të Drejtat e Njeriut, Dunja Mijatović ka publikuar një deklaratë ditën e so
Kuvendi miraton Komisionin e Posaçëm për raportin e Dick Marty Kuvendi ka miratuar ngritjen e Komisionit të Posaçëm për raportin e Dick Marty. Deputetët votuan me 85 vota pro, 12 kund
Kuvendi i rrëzon një tjetër dekret Metës, bie poshtë ligji për Policinë Kuvendi ka rrëzuar me 83 vota pro dekretin e presidentit Ilir Meta për ligjin për Policinë e Shtetit. Ndërkohë në seancë
Venecia "rrëzon" qeverinë për ndryshimet e njëanshme në Kodin Zgjedhor: Komisioni i Venecias ka dorëzuar Opinionin paraprak për ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor, ku theksohet se
Zbulohen emrat e Komisionit Hetimor për raportin e Dick Marty-t Ulsi Manja, Alket Hyseni, Klotilda Bushka, Adnor Shameti dhe Ermonela Felaj janë pjesëtarët e Komisionit Hetimor që do t
Festën e golit ia dedikoi Maradonës, ky është dënimi i Komisionit për Leo Messin Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi u dënua me 600 euro nga Komisioni për kartonin e verdhë që mori në ndeshjen e fundit
Pasuria e 35 agjentëve të BKH-së, si do paguhen Ka përfunduar procesi i deklarimit të formularëve të pasurisë për 35 kandidatët e kualifikuar si agjentë të BKH-së. D
Kuvendi voton pro ngritjes së Komisionit për raportin e Dick Martyt Kuvendi ka miratuar me 83 vota pro “ngritjen e komisionit të posaçëm të Kuvendit “Për administrimin e dokumentacionit dh
Si do të vazhdojë mësimi për universitetet, komisioni merr vendimin Komiteti Teknik i Eskpertëve ka vendosur që Universitetet duhet të vazhdojnë mësimin online. Sipas zv/ministres së Shënd
Lidhje me vrasësin e komisarit Lamaj? Merret vendimi për kreun e SHÇBA-së Kreu i SHCBA, Muhamet Rrumbullaku është konfirmuar në detyrë, pasi ka rezultuar i pastër në të treja shtyllat e vlerësim
Probleme me pasurinë, KPK konfirmon në detyrë prokuroren Bejko Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka konfirmuar në detyrë prokuroren Dorina Bejko mëngjesin e sotëm. Komisioni
Kryetarja e Komisionit të Shëndetsisë në Kosovë: Mbyllja totale nuk është opsioni i duhur Kryetarja e Komisionit për Shëndetësi, Albena Reshitaj, ka thënë se është për keqardhje që Projektligji për Rimëkëmbjen
Gjermania dhe 4 shtete të tjera kundër Shqipërisë për negociatat Hapja zyrtare e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE, bëhet pothuajse e pamundur, kjo pasi 5 shtete anëtare k
Komisioneri zbardh bisedën me Ramën: Këtë presim nga Shqipëria "Presim që Shqipëria të përparojë në rrugën drejt BE-së..." Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Europian Oliver Va