E FUNDIT/ Formacionet zyrtare, Parma-Inter
999 rezultate për

komerciale

Tregu i automjeteve komerciale në BE tkurret me 7.2 për qind në janar Tregu i Bashkimit Evropian për automjetet komerciale vazhdoi të tkurret në muajin e parë të vitit 2021, me rënie të regj
Meta tregon pse nuk shkoi në stadium: Iu hoq emri për arsye komerciale Presidenti i Republikës, Ilir Meta, doli me një mesazh mbrëmjen e sotme pas ndeshjes që përuroi stadiumin e rindërtuar “
Ironizon presidenti i Napolit: Ronaldo blerje komerciale Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis është shndërruar në një show-man të vërtetë gjatë këtyre ditëve të merkatos.
Kosova hap një pikë të re kufitare me Maqdoninë Dogana e Kosovës njofton se sot ka përfunduar të gjitha përgatitjet për funksionalizimin e pikëkalimit kufitar të Gllobo
Çka ndodh me centët të cilat nuk i kthehen qytetarëve nëpër dyqane Qytetarët e Kosovës pos gjendjes së rënduar po përballën edhe me vjedhje gjatë blerjes së produkteve elementare në pothu
Mbi 200 milionë euro të bankave të bllokuara në gjykata Mbi 200 milionë euro mjete të bankave komerciale janë bllokuar në lëndët gjyqësore, thonë udhëheqës të Shoqatës se Banka
Komuna jep një njoftim për fermat komerciale të pulave Komuna e Prishtinës ka një njoftim për poseduesit e fermave komerciale të pulave për vezë. Komuna ka bërë të ditur se
Mercedes sjell kamionin e parë plotësisht elektrik (VIDEO) Mercedes Urban eTruck Concept është automjet komercial me sistemin elektrik të tërheqjes, i cili premierën do ta ketë në
Rama: Ekspozitat e mia janë imazh për Shqipërinë, në Stamboll nuk shita asgjë! Kryeministri Edi Rama, i ftuar në "Studio e Hapur" të Eni Vasilin ka thënë se ekspozitat e tij janë marketing për Shqipë
Bankat komerciale në Kosovë, të besueshme dhe stabile ​Sektori financiar dhe bankar në Kosovë, pothuajse është sektori i vetëm që për çdo vit rezulton me performancë të
Inter-United: Thohir prenoton Vidiç! Erick Thohir sheh te Manchester Unite modelin për tu ndjekur, mbi të gjitha përsa i përket biznesit. Në bilancin e mbyll
Nga dita e hënë pavarësi edhe për bankat e Kosovës Nga dita e hënë Kosova do të jetë e pavarur edhe në sistemin bankar. Nesër do të fillojë të zbatohet SWIFT kodi i Kosovë
Hapen dy pika të reja kufitare në Mutivodë dhe Muçibabë Për të redutuar trafikun gjatë sezonit verore, në pikë kalimin kufitare Merdare, Dogana e Kosovës ka vendosur që të hapë
Top 10 sportistët me vlerën më të lartë komerciale (FOTO LAJM) Neymar është sportisti më vlerën komerciale më të madhe në botë, duke lënë pas golfistin Rory McIlroy dhe futbollsitin L
Kosova me kamatat me të larta në rajon Produktet e ofruara nga bankat komerciale që operojnë në Kosovë konsiderohen më të shtrenjtat në rajon. Mesatarja e kama
Shtrëngohet kredidhënia Edhe pse kredidhënia nga bankat komerciale ka shënuar rritje së fundi, kjo nuk po i prek të gjitha kategoritë. Posaçëris
Jarinja të hënën e hapur për mallra komerciale Pika kufitare në Jarinje është hapur të hënën për qarkullim të mallrave komerciale si pjesë e procesit të normalizimit t
Kriza ekonomike kap edhe këngëtarët Kriza ekonomike ka filluar të ndjehet edhe në Shqipëri. Kjo duket edhe mes radhëve të personazheve publikë, më specifiki
Papa: Krishtlindjet, jo festë komerciale Mijëra pelegrinë nga e gjithë bota kanë udhëtuar në Betlehem për të festuar lindjen e Jezu Krishtit. Nata e shenjtë kulm
Nafta; “lufta” komerciale mes Kosovës dhe Maqedonisë Një konflikt për naftën dhe derivatet e saj ka tensionuar marrëdhëniet tregtare mes Maqedonis&e