999 rezultate për

kombit

"Tradhtar i kombit, spiun i serbit", dhunohet busti i ish-Mbretit Zog (FOTO LAJM) Shtatorja e ish-mbretit Zog I pushtohet nga grafitet e shumta. Mëngjesin e sotëm monumenti është mbushur me parrullat të
Makina përplas të miturin në bulevardin "Dëshmorët e Kombit" Një i mitur është aksidentuar ditën e sotme në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. I mituri K.L është dërguar menjëherë në
Aksidenti i rëndë në rrugën e kombit, humb jetën e mitura Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur paraditen e sotme në Rrugën e Kombit, në afërsi të fshatit Gziq. Sh
Taksa e re për "Rrugën e Kombit", Kosova i reagon ashpër Shqipërisë Nga 1 shtatori i këtij viti do të hyjë në fuqi edhe një taksë në “Rrugën e Kombit”, që lidh Kosovën me Shqipërisë. Përve
Tjetër taksë për rrugën e Kombit, hyn në fuqi në 1 shtator Përveç taksës së vendosur prej kohësh, përdoruesve të Rrugës së Kombit do t’iu duhet të përballen me një tjetër përvojë,
Gjilanasit i plasi goma në rrugën e Kombit: Kosovarët e injoruan, por polici i Shqipërisë i pagoi edhe kostot Adnan Arifi, nga Gjilani, derisa ishte duke kaluar në rrugën e Kombit së bashku me familjen e tij, i kishte plasur goma
Ky është tradhtari më i madh i Kombit Shqiptar (FOTO LAJM) Ballaban Badera, i njohur edhe si Ballaban Pasha ka qënë një komandant shqiptar i Perandorisë Osmane. Një i rekrutua
Autobusi u shkrumbua nga flakët në "Rrugën e Kombit", kompania tregon shkaqet Një autobus i linjës Tiranë- Prishtinë shpërtheu në flakë këtë pasdite në Rrugën e Kombit. Ngjarja ndodhi rreth orës
Aksident zinxhir në "Rrugën e Kombit", përplasen 4 makina Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Rrugën e Kombit në afërsi të Rubikut. Burime bëjnë me dije se në a
Basha premton nga Kukësi: Javën e parë në pushtet PD do heqë traun e "Rrugës së Kombit" (VIDEO) Lideri demokrat, Lulzim Basha po zhvillon një takim me qytetarët e Kukësit, nga ku tha se i shpreh mirënjohjen e thellë
Hiqet taksa e "Rrugës së Kombit" për këtë kategori Koncesionari i ‘Rrugës së Kombit’ ka bërë me dije se është hequr taksa e rrugës për të gjithë personat invalidë të cilë
Basha i bashkohet protestuesve para kryeministrisë Kryetari i PD dhe lideri i opozitës Lulzim Basha ka nisur marshimin e tij nga selia blu drejt bulevardit "Dëshmorët e Ko
Dalin pamjet e aksidentit në "Rrugën e Kombit", si u nda në mes kamioni (FOTO LAJM) Një aksident i frishëm ka ndodhur pasditën e së enjtës në Rrugën e Kombit. Një kamion me targa Kosove ka rrëshqitur dhe
Aksident i rëndë në Rrugën e Kombit, drejtuesi në luftë me jetën Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në Rrugën e Kombit, pranë Doganës së Morinës. Një kamion është përplasur me trafi
Haradinaj flet për bashkimin kombëtar: Më mirë Rama të heqë taksën e rrugës të Kombit Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar deklaratën e presidentit Hashim Thaçi, ku deklaroi se Kosova dhe S
Risia e protestës së opozitës, 500 balona ngrihen para kryeministrisë (FOTO LAJM) Rreth 500 balona ku shkruhet "Rama ik" janë ngritur në qiell nga protestuesit e opozitës në Bulevardin "Dëshmorët e Komb
Të gjitha rrugët kryesore me pagesë! Plani i "paparë" Rama-Balluku për shqiptarët Përveç autostradës Tiranë-Durrës, qeveria ka në plan të japë me koncesion të gjitha akset kryesore të vendit duke bërë q
Limaj: Konushevci ishte një strateg i madh Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka përkujtuar heroin e kombit, Ilir Koushevcin, si dhe mjekun nga Tropoja, Hazir Malaj
Edicioni i 7-të i ICT Awards zbuloi më të mirët e kombit në teknologji (FOTO LAJM) Shtëpia botuese lider në rajon në fushën e teknologjisë dhe informacionit ICTSmedia shpalli mbrëmjen e së Martes fituesi
Rama flet për traun, e pranon para kuksianëve: Bëmë gabim të madh Edi Rama i pranishëm në Kukës ka folur ndër të tjera edhe për traun që vendosi muaj më parë në rrugën e Kombit. Rama