999 rezultate për

kombi

Formacioni i kombinuar mes Atletico Madrid dhe Juventusit Atletico Madrid – Juventus është ndeshja kryesore e natës së sotme në Champions League. Skuadra madriliane në ‘Wanda
Bashkia e Tiranës rikonstrukton shkollën 9-vjeçare “Sharrë” në Kombinat Bashkia e Tiranës investon njësoj, me të njëjtat standarde, si në qendër, ashtu edhe në periferi. Një nga investimet më
S'ka para, minatorët nuk e marrin rrogën të plotë Rreth 1300 minatorë të kombinatit metalurgjik "Trepça" kanë marrë vetëm 60% të pagës të mërkurën, për shkak të siç thuhe
Shmangini, këto shenja horoskopi kanë kombinimin më të keq Shumë njerëz besojnë në shenjat e horoskopit dhe shpesh ata i njdekin sugjerimet e horoskopit edhe në jetën reale. Se
Koha dhe piloti, kombinimi fatal që solli tragjedinë e Sala Emilano Sala duhej të udhëtonte drej Cardiff në një kohë tjetër dhe me një pilot tjetër. Sulmuesi argjentinas dhe Dav
Trajneri i Majlindës: E arta e Kombit (FOTO LAJM) Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi, sot mori medaljen e artë në Grand Prix Tel Aviv në Izrael. Kelmendi e nisi për
Dënohet për vdekjen e 40 personave administratori i koncensionit të Rrugës së Kombit (FOTO LAJM) Nicola Spadavecchia, administratori i shoqërisë që zbaton koncesionin e Rrugës së Kombit, u dënua sot me 6 vjet burg nga
Rruga e Kombit nuk është e bllokuar Në Qarkun e Lezhës situata vijon të jetë problematike në disa zona. Në Mirditë është ndërprerë mësimi në të gjitha shkol
Pse kombinimi grua e shkurtët dhe burrë i gjatë është magjik Të dashuruarit vendosin të bashkohen duke u martuar me njëri-tjetrin. Por martesat e çifteve dallojnë, sipas një stud
Skandaloze! 5 euro për të thyer qafën në Rrugën e Kombit (VIDEO) Temperaturat që kanë përfshirë të gjithë vendin, kanë sjell reshje dëbore të dendura kryesisht në Veri-Lindje dhe Jug-Li
40 mijë vizitorë më pak, ndihet ndikimi i taksës së Rrugës së Kombit në Kosovë Në tetor dhe nëntor, që përkon me periudhën që u vendos taksa e rrugës së Kombit, hyrjet e shtetasve nga Kosova kanë shë
5 euro për të kaluar në një rrugë ku mund të thyesh qafën (VIDEO) Një luftë e madhe u bë edhe për taksën e Rrugës së Kombit. Rama edhe pse e zbuti taksën, nuk hoqi plotësisht dorë dhe
Bashkia e Tiranës nis mbjelljen me bimësi të lulishteve në zonën e Kombinatit (FOTO LAJM) Pas rikualifikimit të bllokut pranë rrugës “Musine Kokalari” në Kombinat, Bashkia e Tiranës ka nisur punën për krijimin
Në këtë rrugë serbët po fusin mall në Kosovë Policia njofton se KFOR-i ka ndaluar një furgon (kombi) me targa të Serbisë ku ishin dy të dyshuar shtetas të Serbisë.
Politika feston e ndarë, homazhe në varrezat e Dëshmorëve të Kombit (FOTO LAJM) Sot në varrezat e Dëshmorëve të Kombit u mbajtën homazhe në kuadër të Ditës së Çlirimit të Shqipërisë. Në këto homazh
Liderët shqiptarë sëbashku në Prizren Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, sot, me rastin e vendosjes në qytetin e Prizrenit të shtator
Ushtria shqiptare tregon "muskujt", zbarkon në mes të Tiranës (FOTO LAJM) Në ambientet e jashtme dhe të brendshme të Pallatit të Kongreseve është zhvilluar Panairi për Sigurinë dhe Mbrojtjen, ku
“Policia më mori zvarrë”, protestuesja në Astir tregon shenjat në trup Një nga banoret e Astirit dhe gjithashtu protestuese, ka akuzuar Policinë e Shtetit se e ka marrë me dhunë. Teksa tre
Shpërthen në flakë makina në Rrugën e Kombit, me të udhëtonin 4 persona (VIDEO) Një makinë në Rrugën e Kombit ka marrë flakë papritur në ecje e sipër mëngjesin e sotëm. Ngjarja ka ndodhur në Reps.
Shkolla “Kongresi i Manastirit” në Kombinat hap dyert si qendër komunitare Bashkia e Tiranës vijon me sukses zbatimin e projektit për shfrytëzimin e shkollave si qendra komunitare në kryeqytet. E