999 rezultate për

kombi

Këto zakone në Kore që habisin botën (FOTO LAJM) Koreja e Jugut është një vend i kontrasteve ku teknologjitë moderne dhe traditat e vjetra aziatike janë të kombinuara në
Si të bëni një këllëf telefoni të kombinueshëm me veshjen tuaj Ashtu si i kombinojmë veshjet përpiqemi të kombinojmë edhe këllëfin e celularit. Shumë përdorues zgjedhin të përdorin nj
Mbretëria e Bashkuar është zyrtarisht kombi më i dehur në tokë Britanikët raportohet se po pijnë një mesatare prej 51.1 herë në një periudhë 12-mujore-pothuajse një herë në javë alkoo
Të gjitha rrugët kryesore me pagesë! Plani i "paparë" Rama-Balluku për shqiptarët Përveç autostradës Tiranë-Durrës, qeveria ka në plan të japë me koncesion të gjitha akset kryesore të vendit duke bërë q
Del në shitje ndotësi i madh i ajrit në Maqedoni Kombinati Jugohrom në Maqedoninë e Veriut ndërpret të gjitha punimet në drejtim të vënies së filtrave. Siç njoftuan drej
Kombinime perfekte të tatuazheve në çift (FOTO LAJM) Tatuazhet janë një nga trendet e momentit. Gjithnjë e më shumë po i shohim të përmasave dhe ngjyrave të ndryshme. Di
Limaj: Konushevci ishte një strateg i madh Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka përkujtuar heroin e kombit, Ilir Koushevcin, si dhe mjekun nga Tropoja, Hazir Malaj
Edicioni i 7-të i ICT Awards zbuloi më të mirët e kombit në teknologji (FOTO LAJM) Shtëpia botuese lider në rajon në fushën e teknologjisë dhe informacionit ICTSmedia shpalli mbrëmjen e së Martes fituesi
Darka e vonë dhe shmangia e mëngjesit, një kombinim vdekjeprurës Një studim i fundit i publikuar në Revistën Europiane të Kardiologjisë Parandaluese, një botim i Shoqatës Europiane të K
Vetitë kuruese të kombinimit të çokollatës së zezë dhe bajameve Kombinimi i bajameve, çokollatës së zezë dhe kakaos mund të zvogëlojë një faktor shumë të rrezikshëm për sëmundjet koron
Rama flet për traun, e pranon para kuksianëve: Bëmë gabim të madh Edi Rama i pranishëm në Kukës ka folur ndër të tjera edhe për traun që vendosi muaj më parë në rrugën e Kombit. Rama
Këta zona të Tiranës mbesin pa drita për dy ditë Punimet e kryera nga Operatori i Sistemit të Transmetimit në nënstacionin TEC në zonën e Kombinatit do të sjellë ndërpre
Arrestohet 'i forti' i Kombinatit, lëvizte me pistoletë me vete Falë bashkëpunimit me qytetarët, bie në pranga një shtetas për armëbajtje pa leje. Sekuestrohet një armë zjarri pisto
Kombinimi fatal në vrasjen e avokatit të njohur në Elbasan Vrasja e avokat, Ravik Gurra mbrëmjen e djeshme në Elbasan ka tronditur qyetin. Një person i maskuar ka qëlluar në k
Kryemadhi: Dashuria për kombin na çoi në djegien e mandateve Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi gjatë vizitës së saj në Kryegjyshatën e Bektashinjve foli edhe për situatën politike.
E FUNDIT/ Humb jetën punëtori i urave në Rrugën e Kombit Një punëtor ka humbur jetën në Kukës, pasi ka rënë nga një lartësi. Mësohet se ngjarja ka ndodhur te ura Perbregut, rret
Spinaqi dhe banania, kombinimi perfekt për organizimin Spinaqi dhe bananet janë një kombinim që ofron vlera të shumëfishta për organizmin, pasi përmbajnë disa ushqyes që përth
Basha bën premtimin para kuksianit: Do heqim taksën e "Rrugës së Kombit" Kryetari i PD, Lulzim Basha ndodhet në Paskuqan ku po zhvillon një takim me banorë të zonën. Teksa takon qytetarët dhe d
Edi Rama, Nderi i Kombit! Çfarë po ndodh me shkollat shqiptare?! (FOTO LAJM) "Edi Rama, Nderi i Kombit". Kjo është parrulla e shkruar në një dërrase shkolle në Shqipëri, e cila po qarkullon gjatë o
Haradinaj godet Ramën në RTSH: Na dëmtoi me taksën, i folëm por nuk na dëgjoi Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ftuar në emisionin “Përballë” të Lutfi Dervishit në RTSH, ka treguar për her