999 rezultate për

kombeve

Shorti do të hidhet në 7 dhjetor, përcaktohet vazo e Shqipërisë për kualifikueset e Botërorit (FOTO LAJM) Pasi është mbyllur Liga e Kombeve dhe janë njohur fituesit e grupeve, tashmë është gati që të fillojnë edhe takimet e vl
Edicionin e ardhshëm i Ligës së Kombeve, këto janë kundërshtarët e mundshëm të Shqipërisë Liga e Kombeve ka mbyllur siparin e këtij edicioni, ku të panjohurat që mbeten janë vetëm emrat e fituesit të "Final Fou
Kosova triumfon ndaj Moldavisë, mbeten në Ligën C (VIDEO) Kombëtarja e Kosovës ka fituar ndeshjen e fundit të Ligës së Kombeve ndaj Moldavisë m 1:0 falë golit të Lirim Kastratit
Shqipëria e para e grupit: A të jep biletë Botërori? Kalkulimi i një matematike "të pamundur" Shqipëria e mbyll me fitore këtë edicion të Ligës së Kombeve, duke rrëmbyer kështu edhe vendin e parë në grup në Ligën C
Shuma e parave që fiton Shqipëria nëse zë vendin e parë në grup Të mërkurën në orën 16:00, Shqipëria do të luajë ndeshjen finale kundër Bjellorusisë. Me dy pikë më pak se rivali, e
Liga e Kombeve: Belgjika fiton supersfidën me Anglinë, Italia bën detyrën (VIDEO) Gola dhe spektakël në ndeshjet e vlefshme për Ligën e Kombeve. Padyshim që e gjithë vëmendja ishte te supersfida mes
Përcaktohen skuadrat që shkojnë në Europian nga Liga e Kombeve (VIDEO) Janë mësuar emrat e tri skuadrave që i janë bashkuar Maqedonisë së Veriut duke u kualifikuar në Euro 2020. Hungaria,
Sot do të mësohen emrat e 4 kombëtareve që do të kualifikohen në Europian Katër kombëtare europiane sot kanë mundësinë e artë për të siguruar një vend në Kampionatin Europian. Tetë kombëtare
75 vite OKB, Basha: Do punojmë që Kosova të marrë vendin që i takon Në Ditën Ndërkombëtare të OKB-së, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se shpreh urimin që gjithashtu Republ
"Duhet ta heqim qafe Ligën e Kombeve", Wenger: Po të pyesësh njerëzit rrugës... Liga e Kombeve duket se ka krijuar pakënaqësitë e para në radhët e personazheve të njohur të botës së futbollit. Ars
Ukrainë - Gjermani, formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Ukrainë – Gjermani. Gjermania luan në udhëtim kundër Ukrainës, në kua
Gjermania përballet me Turqinë, De Boer debuton ndaj Meksikës Në pritje të ndeshjeve zyrtare të Ligës së Kombeve, Supersport do të sjellë ekskluzivisht për të gjithë abonentët tri sf
Bëhu një zë më shumë në OKB Samiti i OKB-së, që zhvillohet çdo vit në Nju Jork, këtë herë i ka nisur punimet më 15 shtator, krejt ndryshe nga çdo se
Portugalia rrezikon të humbasë Ronaldon edhe ndaj Suedisë Kombëtarja e Portugalisë duket se do të jetë pa shërbimet e Ronaldos edhe në ndeshjen e radhës. Mbrëmë, Cristiano Ron
Liga e Kombeve: Portugalia dhuron spektakël pa CR7, Mbappe mjafton për Francën (VIDEO) U luajtën mbrëmjen e sotme 3 supersfidat e vlefshme për Ligën e Kombeve. Portugalia dhuroi spektakël ndaj Kroacisë duke
NATIONS LEAGUE/ Sot luhen edhe nëntë ndeshje të tjera (FOTO LAJM) Tifozët e futbollit edhe sot (e shtunë) kanë një ditë të mbushur me ndeshje. Liga e Kombeve vazhdon me ndeshjet e xhi
Shqipëria e nis me këmbën e mbarë Ligën e Kombeve, kuqezinjtë dalin me 3 pika të arta nga Bjellorusia (VIDEO) Shqipëria e ka nisur me këmbën e mbarë Ligën e Kombeve duke mposhtur 0-2 Bjellorusinë duke marrë 3 pikë të arta. Kuqe
Liga e Kombeve: Kosova ndalet nga Moldavia (VIDEO) Ka përfunduar në barazim 1-1 ndeshja ndërmjet Moldavisë dhe Kosovës, e vlefshme për grupin 3 në Ligën e Kombeve (Liga C
Nations League nis sot me super përballjen Gjermani-Spanjë Liga e Kombeve do të ngrejë mbrëmjen e sotme siparin e edicionit të dytë të saj dhe në fushë do të zbresin plot 20 skuad
Ndeshjet e Ligës së Kombeve mund të vendosen me rezultat zyrtar, e konfirmon UEFA UEFA ka konfirmuar se do të mbyllë me rezultate zyrtare ndeshjet e Ligës së Kombeve nëse kombëtare të ndryshme do të ken