999 rezultate për

kombetaren

20 vjet me kombëtaren, Portugalia kujton premierën e Ronaldos Njëzet vjet më parë, Kristiano Ronaldo ka bërë paraqitjen e tij të parë me fanellën e kombëtares luzitane, me ekipin për
Rrëfehet e Çepele: Rekordi fantastik, idhulli im, Van Dijk Ramen Çepele u shfaq në listën e trajnerit të Kombëtares, Edoardo Reja, në muajin gusht të vitit të kaluar, duke befasua
"Kur dilja në Tiranë, më falenderonin për atë që kishim bërë", Reja zbërthen vitin 2020 me Kombëtaren Trajneri i Kombëtares Shqiptare të futbollit, Edoardo Reja ka bërë bilancin e vitit që po lëmë pas në futboll. Në nj
Seferi: Në janar ndërroj ekip, me Kombëtaren jap gjithmonë maksimumin Taulant Seferi është një nga futbollistët që mezi e pret ndërrimin e viteve, sepse beson që në janar do të ndërrojë ekip
Ylli i Juventusit shpallet lojtari i vitit në SHBA (VIDEO) Mesfushori i Juventusit Weston McKennie është shpallur lojtari më i mirë amerikan i vitit 2020. 22-vjeçari arriti në
Cikalleshi: Golat me Kombëtaren më japin kënaqësi Ndonëse karriera me klube në Turqi nuk po i shkon ashtu siç duhet, kur vesh fanellën kuqezi të Kombëtares, Sokol Cikalle
Respekt për Rejën, Napoli e uron për ngjitjen në Ligën B me kuqezinjtë Edoardo Reja e ka drejtuar Napolin nga viti 2005 deri në 2009, një periudhë e mbushur me emocione për tifozët e kaltër d
Murati ka një mesazh për Kombëtaren para ndeshjes me Bjellorusinë: Luani me zemër (VIDEO) Ish-mesfushori i njohur i Kombëtares shqiptare, Edvin Murati, ka vlerësuar ndeshjen e kuqezinjve ndaj Kazakistanit. N
McKennie aktrim spektakolar me kombëtaren, "çmend" fanasat (VIDEO) Weston McKennie ka qenë protagonisti absolut i kësaj jave me fanellën e Amerikës. Jo vetëm për aftësitë e treguara n
U dëmtua me Kombëtaren, mësohet sa do të mungojë Bonucci Qendërmbrojtësi i Juventusit, Leonardo Bonucci do jetë jashtë fushës për rreth 20 ditë meqenëse pësoi lëndim gjatë kohë
Ramos lë pas Buffon dhe shenjestron legjendën e Egjiptit Sergio Ramos humbi dy penallti përballë portierit Sommer në barazimin 1-1 të Spanjës në fushën e Zvicrës, megjithatë mbr
Shkak dëmtimi, mbrojtësi i Tiranës largohet nga grumbullimi me Kombëtaren Erjon Hoxhallari është larguar nga Kombëtarja menjëherë pas miqësores me Kosovën. Në ditën pasardhëse, mbrojtësi i Ti
Koronavirusi "pushton" kombëtaren e Danimarkës, izolohen 8 futbollistë Federata e Futbollit të Danimarkës pas dy testeve pozitive me COVID-19 ka vendosur në karantinë 8 lojtarë të ekipit komb
Lajme jo të mira për Milanin nga Belgjika, Saelemaekers largohet nga grumbullimi me kombëtaren Paraqitjet pozitive me Milanin ndikuan që Alexis Saelemaekers të merrte një ftesë nga kombëtarja e Belgjikës për ndeshje
Konfirmohet mungesa e radhës për Kombëtaren, Mihaj operohet në Romë Një tjetër mungesë për Shqipërinë në ndeshjet e nëntorit, pikërisht në vëllazëroren ndaj Kosovës dhe ndeshjet e Nations
Forma e dobët me Kombëtaren dhe rikthimi i Smalling detyron Kumbullën të pranojë stolin Marash Kumbulla do të ketë disa momente vështirësie të cilat duhet t’i tejkalojë, për t’u kthyer sërish në nivelet më të
"Hajde gëzuar për Kombëtaren", skandali i portierit kosovar (FOTO LAJM) Portieri Arijanet Muriq nuk ia ka aspak idenë se ku ndodhet dhe nuk ia di vlerën fanellës së Kosovës. Dardanët po ka
Panucci zbulon prapaskenat me Kumbullën: E thirra kur s’luante fare te Verona, është mbrojtës modern Marash Kumbulla është lojtari i momentit në Kombëtaren tonë. Pas vetëm një sezoni në Serie A me Veronën ai i bëri të gji
Kosova jep lajmin zyrtar, Muriqi nuk do të jetë i gatshëm Federata e Futbollit të Kosovës ka konfirmuar se Vedat Muriqi nuk do të luajë në tre ndeshjet e ardhshme të Kosovës këtë
ZYRTARE/ Ivan Rakitic pensionohet nga kombëtarja e Kroacisë Mesfushori Ivan Rakitic i ka dhënë fund karrierës së tij me Kombëtaren e Kroacisë në moshën 32-vjeçare. Rakitic, i ci