999 rezultate për

kombetare

Mes tyre edhe Shqipëria, ndërkombëtarët zgjedhin fotot më kreative për distancimin social (FOTO LAJM) Lirimi i masave nëpër botë pas një periudhe të gjatë izolimi ka sjellë nevojën për gjetjen e zgjidhjeve të pazakonta dhe
Maradona: Futbolli i kohës sime ishte xhungël Maradona, gjatë një Instagrami “live” ka kujtuar 35-vjetorin e ndeshjes kundër Venezuelës, e vlefshme për kualifikimin n
Rama e nis me lajme të mira që me mëngjes: Hapen aplikimet për financim në bujqësi! (VIDEO) "Nesër hapen aplikimet për financim nga skema kombëtare dhe duke ju uruar sukses aplikantëve, uroj të keni të gjithë një
Kërkonte favore s*ksuale ndaj vajzave të Kombëtares, FIFA pezullon presidentin e kësaj Federate FIFA ka pezulluar presidentin e Federatës së Haitit, Ives Jean-Bart për 90 ditë, për shkak se akuzohet për abuzime seksu
Njohësi i çështjeve ndërkombëtare për Jerusalem Post: Përse qeveria e re e Izraelit duhet ta njohë Kosovën Akri Çipa, njohës i çështjeve ndërkombëtare me fokus në Ballkan dhe Lindje të Mesme, ua ka numëruar arsyet qeverisë së r
"Jemi në diktaturë", raportimet e mediave ndërkombëtare për shembjen e Teatrit Ngjarja e djeshme ka marrë vëmendje edhe nga mediat botërore. "Reuters" dhe "New York Times" kanë raportuar mbi shembjen
Nga Reuters te Balkan Insight, çfarë shkruan sot mediat ndërkombëtare për shembjen e Teatrit Ditën e sotme (17 maj 2020), në orët e para të mëngjesit godina e Teatrit Kombëtar është shembur nga fadromat e IKMT-së,
Edi Reja tregon transformimin e Berat Gjimshitit Në një intervistë për "Gazzetta dello Sport", italiani 74-vjeçar ka komentuar edhe situatën e Berat Gjimshitit, një prej
Zbulohet skandali i kombëtares meksikane, festuan me prostituta para Kupës së Botës (VIDEO) Mediat në Meksikë kanë zbuluar një skandal seksual të lojtarëve të tyre para fillimit të Kampionatit Botëror, Rusia 2018
"Me vraga në fytyrë prej turneve të gjata", Rama jep një mesazh në Ditën e Infermierëve Sot është Dita Ndërkombëtare e Infermierëve të cilët prej javësh janë në front të parë të luftës me COVID-19. Lodhja
Selahi: Do bëhem Cana i kombëtares, ëndërroj Real Madridin Lindon Selahi është një nga të rinjtë, që këtë sezon e kanë bërë trajnerin e kombëtares Edi Reja të kthejë kokën dhe t’i
Gazetari publikon skandalin: Godina e re e Drejtësisë u ble nga qeveria 6 herë më shtrenjtë sesa u ndërtua Gazetari i ekonomisë, Klodian Tomorri ka publikuar detaje të reja mbi blerjen e godinës së re të Drejtësisë. Sipas ga
Rrëfehet Gjasula, rikthimi në stërvitje me Paderborn dhe lojtarët më mirë të Kombëtares Qeveria gjermane ka dhënë dritën jeshile dhe në mes të muajit maj pritet të rifillojnë ndeshjet në Bundesliga. Gjatë
Kina në pozicion gati për të "sulmuar", ndërkombëtarët reagojnë ashpër Në fund të vitit të kaluar, Ministri i Jashtëm kinez Wang Yi mblodhi së bashku të diplomatët e vendit të tij për një fja
Osmani: Ndërkombëtarët duhet të refuzojnë përpjekjet për zgjidhje mbi ndarje etnike dhe ndryshimit të kufijve Kryeparlamentarja, Vjosa Osmani, përmes një postimi në Facebook ka thënë se komuniteti ndërkombëtar duhet t'i refuzojë p
Qeveria s’e ka në axhendë rifillimin e futbollit, FSHF ngulmon për të kundërtën Ditën e djeshme, ministrja e shëndetësisë, Ogerta Manastriliu, tha se nuk është në planet e hapjes së ngadaltë sporti dh
FA akuzon Trippier për shkelje të rregullave të basteve FA ka ngritur akuzë kundër yllit të kombëtares së Anglisë, Kieran Trippier. Lojtari i kombëtares së Anglisë, Kieran T
COVID-19/ Pyetja që bëjnë të gjithë: Kur do të rikthehen fluturimet? Analistja e ndikimit ekonomik pranë IATA (International Air Transport Association), Eni Mima tha në një intervistë për
Cannavaro nuk e fsheh dëshirën: Dua të bëhem trajner i Realit Fabio Cannavaro ka nisur rrugën e treningut. Ai ka pranuar se ëndrrat e tij në këtë profesion janë të drejtojë kombët
Gjest fantastik nga ish-futbollisti i Kombëtares, gatuan për mjekët dhe infermierët në Francë Edvin Murati prej vitesh jeton në Francë aty ku kaloi pjesën më të madhe të karrierës së tij edhe si futbollist. Tash