999 rezultate për

kombetare

Mega operacioni me 57 të kapur, Lleshaj: Kemi sekuestruar 55 milionë Euro dhe shumë gjëra të tjera Ministrin i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar në lidhje me operacionin e finalizuar ditën e sotme më 57 të kapur në Sh
Këto janë 150 skuadrat që Ronaldo iu ka shënuar gjatë karrierës së tij (FOTO LAJM) "Pokeri" kundër Lituanisë në fitoren 5-1 që Portugalia regjistroi e ngjiti Cristiano Ronaldon në kuotën e 93 golave të s
I bënë të gjithë aktor, Bes Kallaku zbulon futbollistin e kombëtares që luan në "Falco" (FOTO LAJM) Bes Kallaku prej disa muajsh ka nisur xhirimet për filmin ‘Falco’, në të cilin ai ka rolin e regjisorit, skenaristit dhe
Shqipëria me fat, Turqisë i mungon ylli i ekipit Fiks pas një muaji Kombëtraja shqiptare do të luajë në transfertë ndaj Turqisë. Por së fundmi një lajm mjaft i mirë v
UEFA lavdëron publikisht Kombëtaren: Kosova shembull motivimi UEFA në seksionin gjerman ka publikuar një postim të ri për ekipin e Kosovës. UEFA edhe njëherë tjetër ka marrë shemb
Arena Kombëtare pothuajse gati, nis shtrimi i fushës (VIDEO) Arena Kombëtare është shumë pranë përfundimit. Impianti i ri pritet të jetë gati në mesin e muajit nëntor atherë kur dhe
Rekordi i radhës pas 4 golave nga Ronaldo, portugezi vihet në ndjekje të objektivit të radhës (VIDEO) Cristiano Ronaldo nuk di të ndalet. Ylli i Juventusit duket se ka lindur për të thyer rekorde. Dje në mbrëmje për kua
Shënoi golin e parë me kombëtaren, Hysaj i nënshtrohet testeve antidoping Elseid Hysaj ka shënuar golin e tij të parë me Kombëtaren shqiptare. Mbrojtësi kuqezi, në takimin e tij të 50-të me fane
Super fitorja e Kombëtares, reagon Rama (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas fitores së kombëtares shqiptare kundër Islandës. Ai ka postuar në rrjetet sociale n
Fitore e madhe, lojtarët e kombëtares festojnë si të çmendur (VIDEO) Shqipëria arriti një fitore të madhe ditën e sotme përballë një kundërshtari direkt si Islanda. Plot 4 gola si asnjëj
Nis shtrimi i tapetit në "Arenën Kombëtare" (FOTO LAJM) Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, anëtari i Komitetit Ekzekutiv në FSHF, Arben Dervishaj, i cili mbikëqyr edhe Komisi
Habit komentatori nga Kosova: Nuk e dua Shqipërinë o vlla, kemi kombëtaren tonë (VIDEO) Komentatori sportiv Andin Lokaj ka çuditur të gjithë me deklaratën e tij. I ftuar në emisionin “Imazh” në Radio Televizi
Rama ndjek Kombëtaren në stërvitje: Ka një mesazh për kuqezinjtë Shqipëria është duke zhvilluar përgatitjet e fundit për sfidën e sotme përballë Islandës, ndeshje e cila do të zhvillohe
Tragjedi në futboll, vdes në grumbullim futbollisti i Kombëtares (VIDEO) Tragjedi në botën e futbollit, e ngjashme me atë të ish-kapitenit të Fiorentina, Davide Astori. Jairzinho Pieter, portie
Edi Rama "kap" edhe Kombëtaren, pjesë e stërvitjes pak orë para ndeshjes me Islandën Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm sot në seancën stërvitore që po kryen Kombëtarja Shqiptare e Futbollit, përpar
INTERVISTA/ Rike Roçi tregon shanset e kombëtares dhe "fiksimin" e saj tek Milani (FOTO LAJM) Rike Roci njihet si një nga bukuroshet shqipatre e cila u bë e famshme nëpërmjet shtëpisë më të madhe në Shqipëri, "Big
Duka sulmon Metën: U turre pas suksesit të Kosovës! Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, kreu i FSHF, Armando Duka ka thumbuar Presidentin Meta. Në statusin e
I tha se duhet të largohesh nga Kombëtarja, Mavraj ironizon Rudi Vatën (FOTO LAJM) Ndeshja e luajtur mbrëmë kundër Francës, për lojtarët tanë ishte një ndeshje për t’u haruar. Në përfundim të kësaj sfide
Tërmet te Reali, blerja e bujshme dëmtohet me Kombëtaren Një lajm i hidhur vjen për Realin e Madridit, teksa blerja e bujshme e verës Luka Jovic është dëmtuar me Serbinë e cila
Dorëheqja e Bogdanit, Basha gjen menjëherë zëvendësuesin Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pranuar dorëheqjen e Gert Bogdanit nga detyra e Sekretarit për Marrëdhë