999 rezultate për

kombetar

Mosmarrveshje e pretendime për detin, Shqipëria e Greqia shkojnë në Hagë (FOTO LAJM) Mes Shqipërisë dhe Greqisë ka mosmarrëveshje për caktimin e zonave detare dhe për këtë dy shtetet, kanë vendosur t'i dre
Rama provokon sërish: Kollare me flamurin kombëtar dhe yllin me 5 cepa Kryeministri Edi Rama ka provokuar sërish me veshjen e tij gjatë takimit zyrtar me ministrin e Punëve të Jashtme të Greq
Salihi flet për gjendjen e Kombëtares: Reja nuk bën eksperimente, kjo është arsyeja pse nuk shënojmë Hamdi Salihi, asistenti i Edi Rejas në pankinën e përfaqësues shqiptare të futbollit, insiston se pavarësisht ndryshimev
Forma e dobët me Kombëtaren dhe rikthimi i Smalling detyron Kumbullën të pranojë stolin Marash Kumbulla do të ketë disa momente vështirësie të cilat duhet t’i tejkalojë, për t’u kthyer sërish në nivelet më të
Krasniqi ka një mesazh për futbollistët e kombëtares së Kosovës Kampioni i botës në kategorinë gjysmë të rëndë, Robin Krasniqi, ka deklaruar se lojtarët e ekipit kombëtar të Kosovës me
E pushtuan për 2 minuta: Televizioni kombëtar publikon pamjet e stërvitjes gjigante Raportet mes Kinës dhe Tajvanit janë tensionuar sërish pas sfidës që shtetet i bënë njëri-tjetrit në shtator me avionë u
6 vjet nga droni shqiptar në Beograd Më 14 tetor 2014, në orën 21:27 është ndërprerë ndeshja Serbi-Shqipëri e vlefshme për eliminatorit e Kampionatit Europia
I infektuar me Covid-19, CR7 kishte kontakte me lojtarë të 3 kombëtareve Cristiano Ronaldo është i infektuar me COVID-19. Kombëtarja e Portugalisë bëri të ditur se se 35-vjeçari është në gje
Manastirliu: Dyfishohen ekipet mjekësore të urgjencës për trajtimin në banesë Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka deklaruar se do të ketë dyfishim të ekipeve mjekëso
Kombëtarja niset drejt Lituanisë në kushte të vështira atmosferike Kombëtarja shqiptare ditën e sotme është nisur drejt Lituanisë. Pas barazimit pa gola ndaj Kazakistanit, kuqezinjtë e
ZYRTARE/ Pas eksperiencës në Australi, ish-mesfushori i Kombëtares rikthehet në Evropë Migjen Basha rikthehet në Evropë dhe riniset nga Neuchatel Xamax. Ish-mesfushori i kombëtares zvicerane është zyrtari
"Hajde gëzuar për Kombëtaren", skandali i portierit kosovar (FOTO LAJM) Portieri Arijanet Muriq nuk ia ka aspak idenë se ku ndodhet dhe nuk ia di vlerën fanellës së Kosovës. Dardanët po ka
Mungesat, Kombëtarja luajti pa 11 titullarë ndaj Kazakistanit Shqipëria luajti dje pa një ekip titullarësh, për arsye dëmtimi apo lojtarë që nuk erdhën si pasojë e pandemisë. Str
Shqetësohet Juventusi, Dybala kthehet para kohe Argjentina ka njoftuar për mungesën e Paulo Dybala. Paulo Dybala nuk do ta ndihmojë skuadrën e Argjentinës për ndeshj
Frikë nga infektimi me koronavirus, kjo kombëtare krijon ekip rezervash me 32 lojtarë Republika Çeke ka grumbulluar një skuadër prej 32 lojtarësh rezervë për transfertën në "Hampden Park" në Skoci ditën e m
Dita Ndërkombëtare e Vajzave, Rita Ora ka një mesazh për vajzat në Kosovë: Sundoni botën (VIDEO) Sot në gjithë botën është shënuar Dita Ndërkombëtare e Vajzave. Kjo datë e rëndësishme është shënuar edhe me një akt
"Reja ka pafund arsye për të shkuar në farmaci", Shakohoxha shfryn ndaj trajnerit të Kombëtares Kombëtarja shqiptare nuk ka arritur të shfrytëzojë rastet e krijuara për të rrëmbyer fitoren në Kazakistan. Barazimi
Ronaldo njofton tërheqjen nga kombëtarja e Portugalisë Cristiano Ronaldo ka bërë me dije vitin se kur do të tërhiqet nga kombëtarja e Portugalisë. Nuk do të ndodhë tani, por p
Pepe nuk ka ndërmend të "pensionohet", synon lavdinë në Kupën e Botës 2022, si 39 vjeçar Pepe nuk pengohet nga mosha e tij dhe në mendje ka lavdinë në Kupën e Botës 2022. Kupa e Botës e radhës do të zhvillo
Lojtarët e Kosovës gati për Slloveninë, të gjithë negativ në testet ndaj covid-19 Kombëtarja e Kosovës është gati për ndeshjen e radhës. Në kuadër të ligës C në Ligën e Kombeve, Kombëtarja e Kosovës