999 rezultate për

kombesine

Zvicër, debat për për kombësinë e lojtarëve të përfaqësueses Në Zvicër prej kohësh është hapur një debat në lidhje me kombësinë e futbollistëve të përfaqësueses helvete. I fundit që
Censusi, PBDNJ kundërshton rezultatin për fenë dhe kombësinë Kandidati për deputet i PBDNJ në Korçë Thanas Poçi i ka cilësuar rezultatet përfundimtare për regjistrimin e popullësisë
Censusi, PDIU: Amendamentet tona, shmangën skenarët e Athinës Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka reaguar pas publikimit të të dhënave zyrtare të Censusit. Në një deklaratë për s
Sulm kamikaz në Afganistan, 14 viktima Të pakten 14 persona kanë gjetur vdekjen nga një sulm kamikaz në qytetin Kost, në lindje të Afganistanit. Tre prej te ci
Dule: Vendimi i gjykatës mbi "Kombësinë" në kundërshtim me Kushtetutën Kryetari i PBDNJ-së Vangjel Dule ka ripërsëritur qëndrimin e tij kundër vendimit të Gjykatës Kushtetuese për shfuqizimin
Dule kundershton vendimin e Kushtetueses për "Kombësinë" Disa ditë pas publikimt të vendimit të Gjykatës Kushtetuese mbi ligjin e gjendjes civile ku u shfuqizua termi “ Kombësi”
INSTAT: Në census s’ka pyetje për kombësinë Në pyetësorin e INSTAT, nuk pyetet për kombësinë, por për grupin etno-kulturor, dhe deklarimi është i lirë dhe jo i dety
AK: Shteti të zbardhë falsifikimet me kombësinë Aleanca Kuqezi u ka bërë thirrje sot nga Saranda qytetarëve shqiptarë që të mos e pranojnë regjistrimin me baza etnije
Aleanca Kuqezi mbledh firmat në Korçë Aleanca Kuqezi ka mbërritur në Korcë për mbledhjen e firmave kundër procesit të regjistrimit të popullsisë mbi baza feta
Spahiu: Ligjet për regjistrimin duhet të ndryshohen Aleanca “Kuq e zi” ka vijuar turin e saj kundër regjistrimit të popullsisë mbi baza etnike dhe fetare në qytetin e Korçë
Priftërinjtë grekë, si po i joshin fëmijët për kombësinë Jo se ndihen të tillë, por sepse të jesh grek ushqehesh më mirë se sa shqiptar. Nga ligji "Për ndryshimin e kombësisë" j
72 shqiptarë u konvertuan në grekë me para në dorë Këshilli i Lartë i Drejtësisë tha se gjykata e Korçës u ka kthyer kombësinë shqiptare 72 personave që në mënyrë të parre
Spahiu: As Greqia nuk regjistron fenë dhe kombësinë Për vetë pozicionin si nënkryetar i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu ka rënë në gjurmë të shkeljeve lig
Historianet: Jo pyetje per kombesine Sa i rendesishem eshte regjitstrimi i popullsise ne baze te etnise dhe fese, ne nje kohe kur standartet europiane nuk e