999 rezultate për

komb

Spahiu: Kapitullimi i Gjermanisë s’duhet të jetë festë kombëtare e Shqipërisë Nga Kreshnik Spahiu: Debati nëse Shqipëria është çliruar më 28 apo 29 nëntor tashmë është shndëruar jo veçse a
Zbulohet shtatorja e Skënderbeut, në Prizren (VIDEO) Është zbuluar shtatorja e heroit kombëtar, Gjergj Kastrioti- Skënderbeu, në qytetin e Prizrenit. Kjo shtatore shpalos
Futbollisti i kombëtares së Kosovës infektohet me Covid-19 Gazeta zvicerane "Blick" ka lajmëruar se dy raste me koronavirus janë shfaqur në ekipin e St.Gallen. Njëri nga ta ësh
"Nuk ishte shembull, ai ishte i varur nga kokaina", plas skandali në Itali kundër figurës së Maradonës Në emisionin radiofonik të "La Zanzara" në "Radio 24" nga moderatori Xhuzepe Kruçani me moderatorin tjetër Dejvid Parenc
Tërbohen pushtetarët, deputeti shqiptar vendos flamurin kuq e zi në kuvendin serb (VIDEO) Deputeti shqiptar, Shaip Kamberi ka paraqitur sot flamurin kombëtar në Kuvendin e Serbisë. Kryetari i Kuvendit të Ser
Shaip Kamberi vendos flamurin kombëtar shqiptar në Parlamentin e Serbisë (VIDEO) Deputeti shqiptar në Kuvendin e Shqipërisë, Shaip Kamberi, e ka marrë me vete flamurin e Shqipërisë, duke e vendosur pra
Si do zhvillohet mësimi i kombinuar: Orë të shkurtuara me dy, tri apo katër turne Skenari i dytë i mësimdhënies, i pritshëm me kohë, pas valës së dytë të virusit në vendin tonë, parashikon që mësimi të
Ndërroi jetë në moshën 60 vjeçare, ky ishte i madhi Maradona Diego Armando Maradona lindi më 30 tetor 1960 në lagjen e varfër të Villa Fiorito, në periferi të Buenos Aires. Futbo
Ibrahimovic zgjidhet Futbollisti i Vitit në Suedi! Trajneri i kombëtares e fton ta telefonojë (FOTO LAJM) Zlatan Ibrahimovic ka fituar sërish! Sulmuesi kuqezi zgjidhet Futbollisti i Vitit në Suedi (hera e 12-të). Mirënjoh
Cikalleshi: Golat me Kombëtaren më japin kënaqësi Ndonëse karriera me klube në Turqi nuk po i shkon ashtu siç duhet, kur vesh fanellën kuqezi të Kombëtares, Sokol Cikalle
Kërcënimet për luftë, Hoti i përgjigjet Vuçiçit Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka reaguar pas deklaratave së presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, i cili përmendi n
Dorëzohet Trump, pranon humbjen e zgjedhjeve Presidenti ende në detyrë i SHBA-ve Donald Trump ka pranuar të nisë tranzicioni në SHBA, në mënyrë që Joe Biden të marrë
Meta vlerëson Komunën e Dibrës së Madhe me titullin "Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut" Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë në 111-vjetorit të “Kongresit të Dibrës”. Ai theksioi se patriotizmi më
Mitsotakis: Ndarja e detit me Turqinë të bëhet si me Shqipërinë Gjatë vizitës në Emiratet e Bashkuara Arabe, kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka përmendur dakordësinë që ka me Shq
Shorti do të hidhet në 7 dhjetor, përcaktohet vazo e Shqipërisë për kualifikueset e Botërorit (FOTO LAJM) Pasi është mbyllur Liga e Kombeve dhe janë njohur fituesit e grupeve, tashmë është gati që të fillojnë edhe takimet e vl
"Jahja Kemal" uron 20 nëntorin - ditën ndërkombëtare të fëmijëve Nuk ka kënaqësi më të madhe se një fëmijë i lumtur dhe i qeshur - 20 nëntori Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve. “Deklarat
Edicionin e ardhshëm i Ligës së Kombeve, këto janë kundërshtarët e mundshëm të Shqipërisë Liga e Kombeve ka mbyllur siparin e këtij edicioni, ku të panjohurat që mbeten janë vetëm emrat e fituesit të "Final Fou
Respekt për Rejën, Napoli e uron për ngjitjen në Ligën B me kuqezinjtë Edoardo Reja e ka drejtuar Napolin nga viti 2005 deri në 2009, një periudhë e mbushur me emocione për tifozët e kaltër d
Fitorja e Kombëtares kuqezi ndaj Bjellorusisë, ky reagimi emocionues i tifogrupit 'Plisat' Tifogrupi i Prishtinës "Plisat" kanë uruar Kombëtaren shqiptare pas suksesit 3-2ndaj Bjellorusisë. Tifozët kanë reaguar
Kosova triumfon ndaj Moldavisë, mbeten në Ligën C (VIDEO) Kombëtarja e Kosovës ka fituar ndeshjen e fundit të Ligës së Kombeve ndaj Moldavisë m 1:0 falë golit të Lirim Kastratit