999 rezultate për

komandanti

Sot 9 vite më parë u vra Kapiten Feti Vogli, si e kujton ish-komandanti i tij (FOTO LAJM) Si sot nëntë vite më parë u vra në Afganistan Dëshmori i Atdheut, Kapiten Feti Vogli. Nëpërmjet një postimi në Facebo
Forcat irakiane ekzekutojnë komandantin e Shtetit Islamik Forcat irakiane të sigurisë kanë vrarë Abu Yasser al-Ishaëi, komandantin e organizatës terroriste Shteti Islamik. Ai
E ndërroi tytën e pistoletës më 21 Janar? Flet ish-komandanti i Gradës Ndrea Prendi, ish-komandat i Gradës së Republikës së Shqipërisë, ka folur në emisionin “Opinion” për vrasjet e ndodhur n
Stërviti ushtarët e UÇK-s, Gjykata e Hagës thërret komandantin shqiptar Hetuesit special të Hagës shtrinë hetimet edhe në Shqipëri duke marrë në pyetje ish-ushtarakë shqiptarë që iu bashkuan U
"Lulzim Basha më arrestoi!", reagon për herë të parë PD pas akuzave nga ish-komandanti UÇK-së Partia Demokratike ka reaguar për herë të parë pas akuzave të bëra publike në mediat, ku ish-komandanti i UÇK-së për zon
Kërcënimi i Vuçiç, ish-komandanti i UÇK: Jemi gati të vdesim për vendin Ish-komandant i UÇK-së dhe nënkryetar i PDK-së, Sami Lushtaku ka folur në lidhje me luftën çlirimtare, gjykatën e Hagë.
"Si vajza e komandantit", Rezarta Shkurta publikon videon speciale të të bijës me gjyshin (VIDEO) Ka shumë vite që këngëtarja e njohur, Rezarta Shkurta, i është kushtuar pasionit të saj, fotografisë. Ajo herë pas he
"20 mijë dollarë nga Amerika", shkarkohet nga detyra zv.komandanti i Gardës së Republikës Vettingu ka shkarkuar nga detyra Besim Shabanin, zv drejtorin për Sigurinë Fizike të PLSH-ve, të personaliteteve të lart
Ish-zv/komandanti i Forcave Detare sqaron si bëhet zgjerimi në det: Greqia nuk prek Shqipërinë! Në vijim të debateve pas vendimit të kryeministrit grek për të zgjeruar edhe me 6 milje hapësirën bregdetare, ish-zv/kom
Ish komandanti i UÇK dërgohet me urgjencë në Turqi: Babush, të lutem lufto! Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sabit Geci, ka rezultuar pozitiv me Covid 19 dhe gjendja e tij shëndetë
Sëmundja e rëndë i merr jetën Komandantit të Qendrës së Bashkuar Operacionale Komandanti i Qendrës së Bashkuar Operacionale është ndarë nga jeta në mënyrë të parakohshme për shkak të një sëmundje të
Zbulohet arsyeja që i kushtoi postin zv.komandantit të Forcës Detare: Një dasmë! (VIDEO) Shfrytëzimi i detyrës dhe privilegjimi i civili si djali i një ish- ushtaraku, ka sjellë shkarkimin nga detyra e zv/ kom
Zbulohet e vërteta e madhe për babain e Vjosa Osmanit, ja takimi i Raifit me komandantin Adem Jashari Ditë më parë në rrjetet sociale dhe në disa portale kanë qarkulluar disa fotografi kinse babai i Vjosa Osmanit ishte pje
"Pa luftën e Jasharëve nuk do të kishte UÇK", Kurti flet për rënien heroike të kryekomandantit Kryeministri Albin Kurti në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës për nder të 22-vjetorit të Epopesë së UÇK-së, ka thën
EMRI/ Përplaset makina e policisë, plagoset Komandanti i Grupeve të Gatshme Një automjet është përplasur gjatë natës me makinën e policisë pranë shkollës 9-vjeçare Naim Frashëri në Elbasan, ku si
PDK-së i bashkohet edhe ish-komandanti i UÇK-së, Zenel Zekolli Partisë Demokratike të Kadri Veselit i është bashkuar sot edhe ish-komandanti i UÇK-së, Zenel Zekolli. Lajmin për kë
Marrëveshje pune për 125 ushtarë të rinj Në kazermën “Akekso Dimnievski – Bauman” në Veles sot do të mbahet solemnitet për pranimin e 125 ushtarëve të rinj profe
Meta: Nuk e shkarkova Dogjanin për Pashalimanin Këshilltari për Sigurinë Kombëtare i Presidentit të Republikës, Bahri Shaqiri pas dekretit për lirimin nga detyra të kom
Shkarkohet komandanti i Forcave Detare Presidenti Ilir Meta ka dekretuar shkarkimin e Komandantit të Forcave Detare, Gjeneral Major Ylber Dogjani. Vendimi p
Rasti Bytyçi: Dëshmitarët “kishin frikë” të paraqisnin prova kundër ish-komandantit të xhandarmërisë serbe “Dëshmitarët që kanë pasur njohuri për vrasjen e vëllezërve Bytyçi kanë qenë shumë të frikësuar për të ofruar dëshmi kun