999 rezultate për

komandante

Një nga komandantët e Gardës Revolucionare humb jetën nga COVID-19 ne Iran Brigadier Gjeneral Naser Shabani, një nga komandantët e Korpusit të Gardës Revolucionare të Iranit, ka humbur jetën si r
"Një ekzekutim me vdekje, për të kënaqur etjen për terror të komandantëve partizanë" Një ekzekutim me vdekje, për të kënaqur etjen për terror të komandantëve partizanë, një ekzekutim që u shpall i gabuar n
PREKËSE/ Babai dëshmorit shpërthen ndaj komandantëve: Shkelët mbi gjakun e djemve tanë Sot në Kosovë u përkujtua 20 vjetori i çlirimit të vendit ku gjatë homazheve në varrezat e dëshmorëve në Landovicë me ra
Ambasadori tregon "fytyrën" e komandantëve: Rrinë me lista në dorë për çdo vend pune Organi Shqyrtues i Prokurimit (OShP) dhe Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar, kanë nënshkruar memorandum mirëkuptimi, që k
Gratë kosovare të ISIS kanë bërë fëmijë me komandantët Kosova gjatë natës së mbrëmshme ka rikthyer 110 qytetarë të saj nga Siria, prej tyre 74 fëmijë, 32 gra dhe katër të luft
Mustafa ende i mërzitur: Komandantët më rrëzuan mua Kryetari i LDK’së Isa Mustafa ka thënë se komandantët e kanë rrëzuar Qeverinë e LDK-së për hesape të veta. Ai ka thën
Njihuni me Tiger, prokurori që do të akuzojë komandantët e UÇK-së Mediumi gjerman Deutche Welle shkruan se prokurori britanik, Allan Tiger, do të punojë në ngritjen e aktakuzave për ish-
Lajm i keq për komandantët, gjykata nis punën Ftesa për pjesëmarrje në seancën e rastit "Veteranët e rrejshëm" tashmë u ka shkuar të dyshuarve të këtij rasti. Në f
Eprori i UÇK-së: Thaçi vrau komandantët, c'armatosi UÇK-në dhe solli Specialen Prokuroria Speciale për Krime Lufte në Kosovë sot në Hagë fillon intervistimin e disa ish-pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirim
Të enjtën vjen avioni special që do të dërgojë komandantët në Hagë Një avion charter, të enjten, do të udhëtojë drejt Holandës ku ndodhet selia e Gjykatës Speciale, e cila do të gjykojë k
Thaçi këshillon komandantët: Shkoni te Gjykata Speciale Presidenti Hashim Thaçi, në konferencën e fund vitit me gazetarë, ka folur edhe për Gjykatën Speciale e cila ka filluar
Specialja nuk ndalet, edhe shtatë komandantë janë të dyshuar Vetëm në valën e parë të ftesave nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, në kuadër të Gjykatës Speciale, janë përfshirë t
Haradinaj mesazh serbëve, del shëtitje me komandantët gjermanë Në një kohë tensionesh me Serbinë, Haradinaj së bashku me komandantin e kontigjentit gjerman të KFOR-it, Eric Offermann
Nga ushtarët tek komandantët, sa rriten pagat në ushtri Duke filluar nga 1 prilli i vitit të ardhshëm, do të kenë rritje të pagave për 6.800 ushtarakë të Forcave të Armatosura.
Mësoni ç'po ndodh me aktakuzën ndaj veteranëve, a po shpëtohen komandantët? Prokuroria është duke punuar në plotësimin e aktakuzave për lëndën e njohur si rasti i “veteranëve të rrejshëm”, e cila
Veseli u tregon komandantëve sa është numri i veteranëve Numri i veteranëve të luftës nuk është më i madh se sa ai që ka qenë në shtatorin e vitit 1999. Madje shifra me mbi 40 m
Veteranët në protestë kundër prokurorisë, a po tentohet të shpëtohen komandantët? Kryetari i Degës së Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL-UÇK) në Pejë, Gazmend Syl
Kryetarja e Gjykatës Themelore del veterane mashtruese, kush do t'i gjykojë komandantët? Emri i Afërdita Bytyqit, kryetares së Gjykatës Themelore të Prishtinës, gjendet në listën e veteranëve mashtrues. Gjykat
Zbulohet mashtrimi i prokurorisë, tentativë për të shpëtuar komandantët? Rreth 1.300 “veteranë të rrejshëm”, që i janë shtuar aktakuzës së përpiluar nga ish-prokurori Elez Blakaj, nuk janë apli
Propozimi interesant i Dautit për veteranët, merr fund hetimi dhe shpëtojnë komandantët? Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Daut Haradinaj, ka reaguar lidhur me listën e veteranëve dhe ligjin për këta të fundit.