999 rezultate për

komandant

Basha: Rama ka dërguar njerëz tek një ish-komandant i UÇK që t’i ofrojë para "Hap gojën, tender apo lekë tërhiq disa fjalë që ke thënë të mira për Lul Bashën që të vazhdojmë fushatën ndaj tij..."
"Lulzim Basha më arrestoi!", reagon për herë të parë PD pas akuzave nga ish-komandanti UÇK-së Partia Demokratike ka reaguar për herë të parë pas akuzave të bëra publike në mediat, ku ish-komandanti i UÇK-së për zon
Kërcënimi i Vuçiç, ish-komandanti i UÇK: Jemi gati të vdesim për vendin Ish-komandant i UÇK-së dhe nënkryetar i PDK-së, Sami Lushtaku ka folur në lidhje me luftën çlirimtare, gjykatën e Hagë.
"Si vajza e komandantit", Rezarta Shkurta publikon videon speciale të të bijës me gjyshin (VIDEO) Ka shumë vite që këngëtarja e njohur, Rezarta Shkurta, i është kushtuar pasionit të saj, fotografisë. Ajo herë pas he
"20 mijë dollarë nga Amerika", shkarkohet nga detyra zv.komandanti i Gardës së Republikës Vettingu ka shkarkuar nga detyra Besim Shabanin, zv drejtorin për Sigurinë Fizike të PLSH-ve, të personaliteteve të lart
Sulmoi Metën, ish-deputetja i përgjigjet Ramës: Nuk je komandant as në kotecin tënd! "Nuk ushqehen shqiptarët me pallavrat e tua. Jep llogari për 75 milion eurot që ke çuar tek inceneratorët fantazëm dhe p
E quajti komandant të LSI-së, vjen përgjigjia ndaj Ramës: Mos fol për Kushtetutën pasi e ke përdhosur Vijojnë replikat në distancë midis presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Vetëm pak pasi kryetari i qeveri
Rama i përgjigjet Metës: Ti je thjesht Komandant i LSI-së, Shqipëria nuk është në kohë lufte Pas deklaratës së presidentit Meta, i cili tha se është peng, ka reaguar kryeministri Edi Rama. Rama shkruan se Meta
Ish-zv/komandanti i Forcave Detare sqaron si bëhet zgjerimi në det: Greqia nuk prek Shqipërinë! Në vijim të debateve pas vendimit të kryeministrit grek për të zgjeruar edhe me 6 milje hapësirën bregdetare, ish-zv/kom
Ish komandanti i UÇK dërgohet me urgjencë në Turqi: Babush, të lutem lufto! Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sabit Geci, ka rezultuar pozitiv me Covid 19 dhe gjendja e tij shëndetë
Sëmundja e rëndë i merr jetën Komandantit të Qendrës së Bashkuar Operacionale Komandanti i Qendrës së Bashkuar Operacionale është ndarë nga jeta në mënyrë të parakohshme për shkak të një sëmundje të
Zbulohet arsyeja që i kushtoi postin zv.komandantit të Forcës Detare: Një dasmë! (VIDEO) Shfrytëzimi i detyrës dhe privilegjimi i civili si djali i një ish- ushtaraku, ka sjellë shkarkimin nga detyra e zv/ kom
Saga e familjes shkodrane, nga komandant të Kalasë së Podgoricës e deri në anijet kozmike në SHBA Publikohet historia e panjohur e familjes së famshme shkodrane Quku, me origjinë të hershme nga një fshat i Dukagjinit,
Zbulohet e vërteta e madhe për babain e Vjosa Osmanit, ja takimi i Raifit me komandantin Adem Jashari Ditë më parë në rrjetet sociale dhe në disa portale kanë qarkulluar disa fotografi kinse babai i Vjosa Osmanit ishte pje
Dëshmia: Me urdhër të Enverit u vra vëllai im, komandant i "Çetës Plakë" të Vlorës Publikohet historia e panjohur e ndodhur në rrethin e Vlorës në vitet 1943-’44 ku Qarkori Komunist u përça dhe u nda në
Kryebashkiaku elozhe live Ramës: Komandant! Urdhri jot zbatohet, nuk diskutohet! Kryeministri Edi Rama ashtu siç bëri me dije gjatë bashkëbisedimit me qytetarët në rrjetet sociale ka përcaktuar edhe rr
Një nga komandantët e Gardës Revolucionare humb jetën nga COVID-19 ne Iran Brigadier Gjeneral Naser Shabani, një nga komandantët e Korpusit të Gardës Revolucionare të Iranit, ka humbur jetën si r
"Pa luftën e Jasharëve nuk do të kishte UÇK", Kurti flet për rënien heroike të kryekomandantit Kryeministri Albin Kurti në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës për nder të 22-vjetorit të Epopesë së UÇK-së, ka thën
EMRI/ Përplaset makina e policisë, plagoset Komandanti i Grupeve të Gatshme Një automjet është përplasur gjatë natës me makinën e policisë pranë shkollës 9-vjeçare Naim Frashëri në Elbasan, ku si
Gjykata Speciale fton edhe një komandant të UÇK-së (FOTO LAJM) Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim edhe ish-pjesëtarin e UÇK-së Samidin Xhezairin, i njohur me emrin komandant Ho