999 rezultate për

kolumbise

Venezuelë–Argjentinë dhe Kolumbi–Kili, Copa America hyn në fazën finale Copa America 2019-të, arrin në fazën e saj më të rëndësishme. Pas çerekfinales së parë mes Brazilit dhe Paraguait që dhu
Venezuela shumë pranë luftës Një kamioni në kolonën që po tentonte të dërgonte ndihma humanitare në Venezuelë nga Kolumbia i është vënë flaka të shtu
2 futbollistët e Kolumbisë kërcënohen me vdekje Carlos Baka dhe Mateus Uribe ishin ata që gabuan nga pika e 11-metërshit për Kolumbinë. Në rrjetet e tyre sociale kanë s
"Shpërthen" Maradona pas humbjes së Kolumbisë: FIFA trukon ndeshjet Legjenda e Argjentinës, Diego Maradona, pas humbjes së Kolumbisë ndaj Anglisë ka "shpërthyer" në akuza ndaj gjyqtarit të
Nuk ka fitues, fati i Kolumbisë dhe Anglisë varet nga penalltitë Edhe 30 minutat shtesë mes Kolumbisë dhe Anglisë ka përfunduar me rezultatin pandryshuar. Kështu fati i Kolumbisë dh
Anglia kalon në avantazh ndaj Kolumbisë (VIDEO) Anglia ka kaluar në avantazh ndaj Kolumbisë në "Otkrytiye Arena". Ai që ka shënuar është bomberi, Harry Kane që ka r
Përfundon pjesa e parë, arenë boksi mes Kolumbisë dhe Anglisë Ka përfunduar pjesa e parë mes Kolumbisë dhe Brazilit në "Otkrytiye Arena". Ka qenë një 45 minutësh shumë i qetë, p
Deputeti kosovar tifoz i flaktë, edhe Senegalin nuk e le pa e shikuar Deputeti nga Partia Demokratike e Kosovës, Bekim Haxhiu nuk po mund t’ja ndante sytë ndeshjes vendimtare në Kampionatin
VAR del mbi gjyqtarin, anullon penalltinë e Senegalit (VIDEO) Një moment i dyshimtë në minutën e 16' për pak sa nuk ka shkaktur një penallti në dëm të Kolumbisë. Sadio Mane është
Fillon "lufta" për fitore midis Senegalit dhe Kolumbisë Sapo kanë nisur ndeshjet e fundit që do të vendosin edhe fatin e grupit H. Tashmë Senegali po ndeshet me Kolumbinë d
Dita e 11-të e Botërorit mbyll raundin e dytë në grupe Sot do të luhen ndeshjet ë fundit përmbyllëse të ndeshjeve të dyta në fazën e grupeve të Botërorit. Dita e diel do të
Shikoni golin fantastik të Kolumbisë (VIDEO) Nuk ka zgjatur shumë avantazhi i Japonisë i marrë pas një gjuajtje penalltie. Kolumbianët mbizotëruan me lojë duke re
Gjen një telefon në rrugë, aty shikon video ku gjyshi përdhunonte mbesën Autoritetet e Kolumbisë kanë zbuluar vendodhjen e një abuzuesi seksual të fëmijëve. Një qytetar i Kolumbisë ka gjetur
Gjendet anija e fundosur 300 vjet më parë, vlen 17 miliardë dollarë Anija spanjolle “San Hose”, e fundosur prej më shumë se 300 vjetësh në Detin e Karaibeve, jo shumë larg bregdetit të Kol
Legjenda e Interit ndihmës-trajner i Kolumbisë në Kupën e Botës Esteban Cambiasso mund të bëhet pjesë e stafit teknik të kombëtares kolumbiane të futbollit në Kupën e Botës që do të zh
Të gjithë sytë tek ai, zbuloni sektretet e James Rodriguezit James Rodrigez është personazhi kryesor i ditës së sotme, pasi një vit më parë ishte lojtar i Realit dhe sot do të mbroj
Zbulohen favoritët për fitimin e Botërorit, Brazili në majë Sipas mediumit të njohur Opta, favoriti kryesor për të fituar Kupën e Botës në Rusi është kombëtarja latine e Brazilit.
Masonët tregojnë nëse Tito ishte njëri prej tyre Shumë teoricientë kanë shkruar se Josip Broz –Tito ishte anëtar i masonerisë. Madje, disa prej tyre kanë thënë se ai ish
Lojtarët e Kolumbisë dhe Perusë u pajtuan që të ‘eliminojnë’ Kilin nga Kupa e Botës ( VIDEO ) Lojtarët e Kolumbisë dhe Perusë u pajtuan që të ‘eliminojnë’ Kilin nga Kupa e Botës, gjithçka e sinkronizuar nga Falcao
Radamel Falcao hyn në historinë e futbollit kolumbian Përveç titullit të Ligue 1 dhe gjysmëfinales së Ligës së Kampioneve “i rilinduri”, Radamel Falcao po shkëlqen dhe me kom