999 rezultate për

kolorado

Ishte duke incizuar me dron, i ndodh e papritura (VIDEO) Një person ishte duke filmuar me dronin e tij në Kolorado, kur e papritura ndodhi. Joshua dhe gruaja e tij po viziton
Bllokohet i gjithë sistemi i votimit në shtetin e Kolorados I gjithë sistemi i votimit elektronik për zgjedhjet presideciale është bllokuar në shtetin e Kolorados. Raportohet se
Shkëlzen Gashi, lojtari i muajit te Kolorado Mesfushori i Kombëtares, Shkëlzen Gashi, është vlerësuar si lojtari i muajit tetor për ekipin e Kolorado Rapids. 28 vjeç
Shkëlzen Gashi shpallet futbollisti i vitit Shkëlzen Gashi po kalon kohë të arta në Amerikë. Sulmuesi i kombëtare sonë e mbylli me gol sezonin e rregullt, pasi bar
I propozoi të dashurës në Kolorado por jo vetëm kaq Catie Bossard ka marrë suprizën më të bukur të jetës të saj, e cila padyshim i ka ndryshuar asaj tw gjithë rrjedhën e je
12 vjeçari udhëheq fushatën e Trump në Kolorado Mosha nuk është gjë tjetër veçse një numër, për një të ri i cili po ‘udhëheq’ zyrën e kampanjës së Donald Trump-it në Ko
Gashi mbetet jashtë “Formacionit të Yjeve” ndaj Arsenalit Arsenali do të luajë më datë 28 korrik një ndeshje miqësore kundër yjeve të kampionatit amerikan të futbollit (MLS), dhe
Del në shitje "qyteti fantazmë" në Kolorado Pronari i një "qyteti fantazmë", në Kolorado e ka vënë në shitje atë për një çmim mjaft të volitshëm. Pronari James John
Mbyten dy fëmijë në një lum në Kolorado Dy djem të vegjël janë mbytur në lumin Thompson në Kolorado të SHBA-ve. Bëhet fjalë për Daniel Foreman, shtatë vjeç d
Vrasje horror në Kolorado, therr 26-vjeçaren dhe i nxjerr beben nga barku Një vrasje horror është shënuar në Longmont të Kolorados, ku 34-vjeçarja Dynel Catrece Lane u vu në pranga për shkak se
Kolorado mbledh 2 milionë USD taksa brenda muajit nga hashashi (FOTO-LAJM) Kolorado ka mbledhur 2 milionë dollarë taksa për muajin janar nga legalizimi i hashashit.Dyqanet u hapën për biznes më 1
Katër viktima nga përmbytjet në Kolorado Shkon në katër numri i viktimave si pasojë e përmbytjeve në shtetin amerikan të Kolorados. Trupi i një gruaje të paident
Shpallet gjendja e jashtëzakonshme në Kolorado (FOTO-LAJM) Shteti i Kolorados është përfshirë nga përmbytjet e shumta, ndaj presidenti i SHBA-së Barack Obama ka shpallur gjendjen
Zjarrë në Kolorado, evakuohen 900 të burgosur Në Kolorado Springs ka shpërthyer një zjarr i madh, sa autoriteteve u është dashur që të largojnë 900 të burgosur nga qe
Fundi i luftës së përgjakshme ndaj drogës “The Economist” Nga kapitoli i shtetit të Kolorados në Denver, mund të ecësh pak më në jug drejt njërit prej bulevard
Zjarret në Kolorado, Obama shpall gjendjen e katastrofës natyrore Presidenti amerikan, Barack Obama dekretoi sot gjendjen e katastrofës natyrore në shtetin e Kolorados, ku zjarret kanë s
SHBA, vijojnë përpjekjet për shuarjen e zjarreve Në shtetet e Kolorados dhe Nju Meksikos në SHBA janë intensifikuar edhe më shumë perpjekjet për të shuar dy zjarre gjiga
Zjarre masive në SHBA Dhjetëra hektarë zonë pyjore në shtetet e Kolorados dhe Meksikos së Re janë përfshirë nga flakët të cilat janë favorizua
iPhone gjurmon të dyshuarin e vjedhjes së automjeteve Një kamion i lënë pa mbikëqyerje, u vodh në Kolorado Springs, mëngjesin e së martës. Pronari i kamionit përdori një apli