999 rezultate për

koloni

Pamje fantastike: Koloni flamingosh nga Zvërneci (FOTO LAJM) Një fotografi fantastike. Nuk është imazh i shkëputur nga ndonjë skaj i panjohur i globit, është pamje e fotografuar në
A do jepni dorëheqjen? Meta: Do jemi bashkë deri në 2022 Në deklaratën për mediat nga Presidenca, Ilir meta u pyet nëse ai ishte gati që të jepte dorëheqjen. Meta u shpreh se
BE-ja po e kolonizon veriun me serbë nga Bosnja e Kroacia Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Agim Bahtiri ka reaguar për neglizhencës që sipas tij BE-ja e ka treguar në raport me k
Ky është hoteli luksoz ku do të darkojnë Kim Jong Un dhe Trump (FOTO LAJM) ”Sofitel Legend Metropol” në Hanoi, quhet hoteli me pesë yje, ku presidenti amerikan Donald Trump dhe udhëheqësi i Kores
Të kesh 55 kg mjaltë në dhomë e të mos e dish (VIDEO) Rreth 40 mijë bletë kishin zënë vend në tavanin e një dhome në një hotel privat. Kolonia masive u rrit në hapësirën mes
Ballkani, koloni kineze para portave të BE-së? Përmes kredive të bankave kineze Ballkani mund të bëhet gjithnjë e më i varur politikisht nga Pekini. Gazeta gjermane “F
Mediat greke provokojnë Shqipërinë: Po na kolonizojnë manastiret e Vorio Epirit (FOTO LAJM) Mediat greke kanë filluar t'a ashpërsojnë gjuhën ndaj Shqipërisë duke përdorur shpesh edhe terma që shprehin pretendime
NASA akuzohet se ka dërguar fëmijë skllevër në Mars Alex Jones me anë të një raporti mbi InfoWars ka pretenduar se NASA ka një koloni të fëmijë që mbahen si skllevër seksua
Miratohet me duartrokitje rezoluta e OKB-së që kërkon ndalimin e kolonializmit izraelit Mbrëmjen e sotme, 23 dhjetor, Këshilli i Sigurimit të OKB-së ka miratuar rezolutën që kërkon ndalimin e kolonizimit të i
Mbështetësit e Klinton duan të bëhen sërish koloni britanike (FOTO LAJM) Amerikanët shpallën pavarësinë nga Britania rreth 250 vjet më parë, por tani duket se disa prej tyre kërkojnë të jenë së
Zyrtare/ Shtohet kolonia e shqiptarëve në Serinë A Seria A vijon të popullohet nga shqiptarët. I fundit që i është bashkuar një prej kampionateve më të forta në botë është
Thaçi për Die Presse: S’lejojmë asnjë kolonizim të ri të Serbisë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë të dhënë për Die Presse të Austrisë, përveç për marrëdhëniet e mir
Shtohet kolonia e shqiptarëve në Itali Berat Gjimshiti është gati të nënshkruajë kontratën me skuadrën e Atalantës. 22-vjeçari gjatë orëve të ardhshme do të u
Vetëvendosje: Qeveria po lejon kolonizimin e ri në veri të Mitrovicës Lëvizja Vetëvendosje, përmes një reagimi dërguar mediave, shprehet se edhe përkundër deklarimeve, fakt i pamohueshëm ësh
Strukturat paralele po "kolonizojnë" veriun e Kosovës Një grup këshilltarësh nga komunat veriore të Kosovës kanë shprehur shqetësimet e tyre në takimin e djeshëm me kryetarin
Vetëvendosje: Qeveria po lejon kolonizimin e veriut Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar lidhur me atë se shqiptarët nuk po lejohen të ndërtojnë shtëpitë e tyre në veri të Mitro
George i III i Anglisë, mbreti i çmendur që humbi kolonitë (FOTO LAJM) Mbreti George III i Anglisë është konsideruar nga historianët si një njeri i çmendur dhe që e mbylli jetën e tij në një
A ka nevojë për një "etapë të re" shqiptaro-serbe? Marrëdhëniet mes shqiptarëve dhe serbëve, fill 15 vjet pas Luftës së Kosovës po mundohen të rregullohen dhe të vihen 'pë
Sela: Shqiptarët jetojnë sikur të jenë koloni e maqedonasve Kryetari i Strugës, Ziadin Sela është politikani i parë që iu është bashkangjitur protestave të shqiptarëve kundër proce
Vietnam, vdes gjenerali që mposhti Francën e SHBA-në Ndërron jetë në moshën 102 vjeçare, Vo Ngujen Giap, gjenerali vietnamez i cili konceptoi dhe drejtoi fitoret ushtarake t