999 rezultate për

koloneli

Koloneli Myslim Pashaj: Shqipëria s’ishte e zonja të mbronte kufijtë e saj detarë Koloneli Myslim Pashaj i ftuar në emisionin ”Kjo Javë” me Nisida Tufën në News24 ka folur për zgjidhjen që Gjykata Ndërk
Arrestoi Nehat Kullën dhe Tan Kateshin, "kolonelit të hekurt" i sekuestrojnë makinën e blinduar Policia ka sekuestruar makinën e blinduar të ish-drejtorit të Policisë së Elbasanit, Edmond Koseni. Aksioni për sekue
Më i madhi i kapur deri tani, koloneli në Dubai rrëfen si u kap bosi shqiptar i kartelit të kokainës Denis Matoshi ose Eldi Dizdari u arrestua dy ditë më parë në Dubai në kuadër të operacionit “Los Blancos”, që goditi kar
Ndarja nga jeta e Koloneli Neshet Shena, Presidenti Meta fjalë të ndjera për ushtarakun Komandanti i Qendrës së Bashkuar Operacionale, Kolonel Neshet Shena është ndarë nga jeta. Për këtë ka reaguar edhe P
Video e rrallë nga Kosova, si u tërhoqën serbët përballë gjeneralit gjerman (VIDEO) Dita e sotme shënon 21 vjetorin e çlirimit të Kosovës nga pushtuesit serbë. Pasi udhëheqësi serb, Sllobodan Milloshev
Dëshmia e kolonelit që shërbeu si Shef i Zbulimit: Si e vrau Enver Hoxha Vojo Kushin Publikon kujtimet e panjohura të kolonel Hamit Keçit, ish-shok kursi me Mehmet Shehun në shkollën ushtarake në Itali dhe
Rrëfimi i truprojës së Enveri Hoxhës: Takimi në fshehtësi me kolonelin gjerman I zgjedhur nga radhët e partizanëve të Brigadës së Parë, ku kishte kontribuar me trimëri qysh nga dita e krijimit të saj
Koloneli kanadez jep detaje nga momenti i shpërthimit të minës Ndërsa në Tiranë, flamuri kombëtar ngrihet në gjysmështizë për nder të efektives që humbi jetën, forcat e armatosura të
Koloneli: Policia përdori LHL, lëndë tmerrësisht e rrezikshme Kolonel Dritan Demiraj ka reaguar përmes një statusi në Facebook duke denoncuar përdorimin pa masë të gazit lotsjellës s
Shfaqet vëllai i kolonelit Krasniqi, ka një porosi për Thaçin Behxhet Krasniqi, vëllai i kolonel Ahmet Krasniqit, në një pronocim ka folur edhe për deklaratën publike të Gani Gecit,
Drithërima për politikën shqiptare, Specialja po heton vrasjen e kolonelit Gjykata Speciale është duke u marrë me zbardhjen e vrasje së Ahmet Krasniqit, ish-Ministër i Forcave të Armatosura të Qe
Nisin homazhet për kolonelin dhe Jakupin Në hollin e Kuvendit të Kosovës kanë nisur homazhet për rivarrimin e eshtrave të kolonel Ahmet Krasniqit dhe Qazim Jakup
Kush është koloneli shqiptar që drejton muzeun e spiunazhit në Washington (VIDEO) Uashingtoni ka zier ditët e fundit nga përplasjet, akuzat e kundër-akuzat mes Presidentit Trump dhe disa ish-drejtuesve
Koloneli shqiptar trondit opinionin: Ushtria e Putinit vepron në Kosovë Wagner Group, e njohur ndryshe si “ushtria sekrete” e Presidenti rus Vladimir Putin, vepron edhe në rajonin e veriut të
Amerikani me prejardhje serbe merr komandën e KFOR-it në Bondsteel Roli i KFOR-it mbetet i pandryshueshëm, në ofrimin e një ambienti të sigurt dhe lirisë së lëvizjes. Kështu tha kolone
Ja si e surprizoi koloneli shqiptar kolegen amerikane në Afganistan Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka hedhur një foto interesante nga festimet e 100 Vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë pesë
Meta i jep gradën “Gjeneral” Kolonelit Bajram Begaj Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar sëfundmi dhënien e gradës Gjeneral Brigade, Kolonelit Bajram Begaj. A
Koloneli i hekurt jep tre detyrat e para për Policinë e Shtetit (FOTO LAJM) Me të marrë detyrën e ministrit të Brendshë, Kolonel Dritan Demiraj nuk ka humbur kohë duke zhvilluar në serë takimesh m
PROFIL/ Kush është Dritan Demiraj, koloneli që amerikanët e quajnë "babain" e komandove (FOTO LAJM) Pjesë e marrëveshjes Rama-Basha për ministrat teknik është edhe ai i ministrit të Brendshëm, i cili pritet të jetë Kolon
Grekët sjellin tanket në kufi me Shqipërinë, Koloneli i FA jep alarmin: Nuk janë "lodra ushtarake" (FOTO LAJM) Koloneli Dritan Demiraj jep alarmin në lidhje me stërvitjet që forcat e ushtrisë greke kanë zhvilluar disa javë më parë