999 rezultate për

kolombi

Formacionet zyrtare: Poloni - Kolombi Polonia dhe Kolombia do të luajnë sonte fidën e dytë të Grupit H në Kupën e Botës. Të dyja skuadrat duan të fitojnë
“Veza e Kolombit”, kuptimi i saj i fshehur Shpeh herë mund të kemi dëgjuar shprehjen “Veza e Kolombit”, disa mund ta kenë kuptuar e disa jo. Zakonisht kjo shpr
Amerika është zbuluar 70 vjet para Kolombit (FOTO-LAJM) Një historian britanik ka publikuar një hartë e vitit 1418 për të cilën ai pretendon se Amerika është zbuluar 70 vjet pa
Kristofor Kolombi me fanellën e re të Barçës (FOTO LAJM) Statuja e Cristofor Colon, emri spanjoll i zbuluesit të famshëm Kristofor Kolombi, e cila dominon sheshin "Las Ramblas"