999 rezultate për

kolo

Avokatët e Tire Alldervishit: Ka qenë e prekur me COVID-19 dhe nuk është mirë nga ana psikologjike Avokatet e Tire Alldervishit janë paraqitur me vonesë në seancën e 58-vjeçares të arrestuar për mashtrim pas skandalit t
Test psikologjik dashurie: ajo ç'ka sheh në fillim zbulon si je në marrëdhëniet e tua Duhet vetëm të shihni këtë imazh për një moment dhe të kuptoni çfarë patë në fillim. Lejojeni intuitën tuaj të veprojë d
Sa herë mund të dashuroheni me të vërtetë në jetë? Psikologët përgjigjen Këto janë tre dashuritë që mund të përjetoni gjatë jetës tuaj, mos e humbisni rastin për asnjërën. Gjatë jetës tuaj,
Shpjegimi i psikologut: Martesat e vona janë më të lumtura se të hershmet (FOTO LAJM) Gjithkush e kërkon dashurinë, por për fat të keq jo të gjitha marrëdhëniet përfundojnë me fund të lumtur. Kjo ndodh s
Vetëvritet e armë gjahu në banesë 59-vjeçari Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në fshatin Recan, Elbasan, mbrëmjen e sotme. Policia njofton se një 59
Rrahu vjehrrën, kunatin dhe vajzën 4 vjeçe: Përfundon pas hekurave 33 vjeçarja Policia e Korcës ka arrestuar një 33-vjeçare pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj vjehrrës, k
Më të mirët e vitit në Zvicër, një shqiptar në formacion (FOTO LAJM) Benjamin Kololli, anësori i majtë i Kosovës dhe Zurich në Zvicër, ka spikatur në vitin 2020 dhe kjo nuk ka kaluar pa u v
Çfarë duhet të diskutoni me gjinekologun në vizitën e parë të shtatzënisë Gjatë diskutimit me mjekun, ka shumë mundësi që të flisni për temat e mëposhtme: -Detaje të shtatzënive të mëparshme.
Vetëvrasja e pjesëtarit të FSK-së, miku i tij bën dedikimin prekës Shoku i tij Ilir Sefaj ka bërë një dedikim prekës për vetëvrasjen e pjesëtarit të FSK-së. “E kam pasur rastin të bash
"U vetëvra", policia jep detaje për 44 vjeçarin e gjetur pa shenja jete Një ngjare e rëndë ka ndodhur pak para mesnate në Tranë, ku një 44 vjecar i ka dhënë fund jetës. Si0pas policisë, sht
Kolonel Myslim Pashaj reagon pas zyrtarizimit të zgjerimit me 12 milje: Të dy shtetet s'dinë ku i kanë detet territoriale Koloneli në lirim, Myslim Pashaj, ish-drejtori i Institutit të Topografisë Ushtarake të Shqipërisë, kërkon reagimin e me
Autorja e "Përputhen" bën deklaratën e fortë: Kishte persona me ç’rregullime psikologjike Ky sezon televiziv ka qenë me prurje të bollshme televizive, e një ndër to është edhe “Për’puthen”. Për shkak të gjit
Super sukses, kënga e fundit e Argjentina Ramosaj zgjidhet si kolonë zanore e filmit të huaj (VIDEO) Argjentina Ramosaj publikoi para 3 javësh këngën e saj më të re, “Who Am I”. Por kjo këngë duket se nuk do të jetë vetëm
Vrau të atin aksidentalisht, psikologia: 7 vjeçari dhe familja duhet të marrin trajtim NNjë ngjarje e rëndë tronditi ditën e djeshme kryeqytetin, ku një djalosh 7-vjeçar qëlloi për vdekje babanë e tij. Ashtu
"Fëmijët në protestë do t'i trajtojmë me psikolog", ministrja reagon për deklaratën e bujshme "Jam mësuar gjatë gjithë jetës të mbaj përgjegjësi për çdo deklaratë e fjalë të thënë nga goja ime..." Ministrja e Ar
Vrau Klodian Rashën, efektivi i policisë në gjendje të rënduar psikologjike Protesta e shoqërisë civile dhe rinisë të mërkurën (9.12) në Tiranë u shoqërua edhe me sulme ndaj institucioneve shtetër
Nuk ju pëlqejnë Krishtlindjet? Psikologët ju tregojnë si t’i përballoni Sapo vjen dhjetori, çdo gjë dekorohet për festat e fundvitit. Ka disa persona që mezi e presin këtë muaj, por ka edhe ng
Era e fortë rrëzon bredhin e festave në Kolonjë Ditën e sotme vendi është perfshirë nga një erë e fortë në orët e pasdites, gjë e cila ka shkaktuar incidentin e parë në
Vdekja e babait, djali i Maradonës në gjëndje të rëndë psikologjike Djali i legjendës Diego Armando Maradona, ka folur lidhur me vdekjen e babait të tij. Maradona ndërroi jetë në moshën
Dikur kushtonte 100 lekë, 10-fishohet çmimi i termometrit në kulmin e pandemisë Në farmacitë e Tiranës aktualisht ka mungesë termometrash, nga ato të thjeshtit me çmim 100-150 lekë, teksa gjenden më v