E FUNDIT/ Bie nga 20 metra lartësi, humb jetën nëna e dy fëmijëve
999 rezultate për

kolesterolit

Ushqimet që ulin kolisterolin Trupi juaj natyrisht krijon kolesterol dhe ju keni nevojë për atë për të ndërtuar qeliza, tresni ushqimin, prodhoni horm
Keni problem me zemrën? Mos i ndani këto fruta Molla Mollët janë një burim i shkëlqyer i vitaminës C, kuercitinës, pektinës, dhe fitosteroleve. Studimet klinike jan
4 zakonet kryesore që do t’ju shpëtojnë nga ataku kardiak Sulmet në zemër vrasin cdo ditë njerëz në të gjithë botën. Por ka disa mënyra të cilat mund t'ju ndihmojnë të paranda
Çfarë i ndodh trupit kur e humbim vetëm 5% të indit dhjamor Nuk keni nevojë të dobësoheni shumë që t’i ndjeni ndryshimet pozitive në shëndetin tuaj. Nëse i humbisni vetëm disa kilo
Vaksina për trajtimin e kolesterolit ul rrezikun për sulm në zemër Një vaksinë që ulë kolesterolin ka treguar se ndihmon me uljen e gjasave për sulm në zemër për një të katërtën. Dy vj
Si të mbani nën kontroll kolesterolin gjatë shtatzanisë Gjatë 8 javëve të para të shtatzanisë niveli i kolesterolit në shtatzani do të rritet në një mënyrë të lehtë dhe kjo rri
Një grusht me bajame në ditë mbron zemrën Një grusht me bajame në ditë ngre nivelin e kolesterolit të mirë. Sipas një studimi të fundit në SHBA, ngrënia e përd
Ulni kolesterolin në gjak me këtë recetë të lashtë Një recetë mijëravjeçare na vjen nga kinezët, recetë e cila ndihmon në uljen e kolesterolit në gjak dhe që konsiderohet
Si të përdorni kungullin për të luftuar kolesterolin, yndyrnat dhe trigliceridet Në ditët e sotme, shumë njerëz nuk mendojnë me të vërtetë për efektet e ushqimeve që zakonisht konsumojnë në të gjithë s
Kjo pije ul nivelin e kolesterolit në gjak Kolesteroli është substancë organike e prodhuar nga mëlçia, e cila transportohet përmes acideve yndyrore në gjak. Kur
Një copë djathi në ditë, ngadalëson rrezikun e sulmit në zemër Pavarësisht nga përmbajtja e lartë e yndyrës, konsumimi 40gr në ditë i djathit zvogëlon me 14% sulmin në zemër dhe god
10 ushqimet më të shendetshme në planet Pavarësisht se ka një shumëllojshmëri ushqimesh të shëndetshme studiuesit kanë konsideruar disa prej tyre në krye të lis
Ky është ilaçi më i mirë kundër kolesterolit dhe shtypjes së lartë të gjakut Kjo recetë ka filluar të fitoj famë në dekadën e fundit, për arsye se është ndër ilaçet më të mira natyrale kundër nivel
Pija që ndihmon në heqjen e kolesterolit për 10 ditë Përveç që është shumë e shijshme, shega është edhe shumë e shëndetshme. Është e pasur me vitaminën C dhe ndikon si antio
Lajm i mirë për ata që pëlqejnë bajamet Sipas një studimi të fundit në SHBA, ngrënia e përditshme e bajameve e rrit me 19% nivelin e kolesterolit të mirë dhe ng
Ulni kolesterolin në gjak me këtë recetë të lashtë Një recetë mijëravjeçare na vjen nga kinezët, recetë e cila ndihmon në uljen e kolesterolit në gjak dhe që konsiderohet
10 ushqimet më të shendetshme në planet Pavarësisht se ka një shumëllojshmëri ushqimesh të shëndetshme studiuesit kanë konsideruar disa prej tyre në krye të lis
5 simptomat e kolesterolit të lartë që nuk duhet të injoroni kurrë Kolesteroli është një lloj yndyre, e domosdoshme për funksionimin e trupit që prodhohet nga dy të tretat e mëlçisë dhe n
Si të mbani nën kontroll nivelet e kolesterolit të keq Ndonëse janë doktorët ata intepretojnë analiza e japin këshilla mjekësore, nuk është keq të dish , e shpesh herë të bëhe
Përse fasulet i bëjnë mirë shëndetit tuaj Konsumi i përditshëm i gatuar i fasuleve është i lidhur me një përqendrim më të ulët të të ashtuquajturit kolesterolit t