999 rezultate për

kolegjit

Opozita letër Kolegjit Zgjedhor: Pezulloni dhënien e mandateve për bashkiakët e rinj Opozita i ka dërguar një letër Kolegjit Zgjedhor, duke kërkuar pezullimin e dhënies së mandateve për Këshillat Bashkiakë
Meta thirrje Ramës: Hiq dorë nga shantazhet, vendimi i Kolegjit Zgjedhor një truk procedural Presidenti Ilir Meta i ka bërë thirrje maxhorancës që të tërhiqet nga shantazhet ndaj institucioneve. Ai është shprehu
Vendimi i Kolegjit, reagon Basha: Vendim i parapërgatitur Lideri i opozitës Lulzim Basha në një deklaratë për mediat nga selia blu është shprehur se sot edhe Kolegji Zgjedhor u b
Gjyqtari i Kolegjit Zgjedhor bën lapsusin epik, ngatërron datën e 30 Qershorit Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar vendimin e Partisë Uniteti Kombëtar me kryetar, Idajet Beqiraj, i cili kërkoi çregjistrimin
Nxënësit e kolegjit "Jahja Kemal", më të suksesshëm në ekspozitën e inovacioneve Edhe një tregim i suksesshëm. 31 nxënës të ShMP “Jahja Kemal” kanë marrë pjesë në garat e Euroinvent-2019 me gjithsej 18
Nxënësit e Kolegjit "Hasan Riza Pasha" vizitojnë Bashkinë e Shkodrës (FOTO LAJM) Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, ka pritur në zyrën e saj një përfaqësi të Kolegjit “Hasan Riza Pasha” t
Frikë nga Erdogani dhe të tradhtuar nga Thaçi, familjet e mësuesve turq ikin nga Kosova Ende nuk ka asnjë detaj të ri nga operacioni shokues në të cilin u dëbuan padrejtësisht disa mësues turq në Turqi. Për k
Reagon ashpër Rovena Gashi: Hakmarrje primitive e Markut Ish-prokurorja Rovena Gashi pas pezullimit nga detyra ka dalë sot në një deklaratë për mediat ku shprehet se nuk ka asnj
24 medalje për nxënësit e kolegjit "Jahja Kemal" në Shkup Dhjetë medalje argjendi, 14 bronzi dhe 4 mirënjohje në 9 kategori (programim, arti kompjuterik, kontrollit hardware, leg
Zyrtarja e ambasadës amerikane surprizohet nga nxënësit e kolegjit "Turgut Ozal" E ftuara speciale e nxënësve të Kolegjit "Turgut Ozal" në Tiranë ishte Zv.Shefja e Zyrës së Marrëdhënieve me Publikun në
Reagon Delawie për arrestimin e mësuesëve: Sundimi i ligjit është jetik Ambasadori i SHBA’së, Greg Delawie ka reaguar ndaj arrestimit dhe deportimit të gjashtë shtetasve turq, drejtues dhe pro
Nxënësit e kolegjit "Yahya Kemal" mbledhin ndihma për të varfrit Ditë më parë në Kolegjin "Jahja Kemal" me moton "Ajo pak që ti dhuron, një fëmijë shumë e gëzon", është zhvilluar një ak
Ambasadori Lu pret nxënësit e kolegjit "Turgut Ozal" dhe u rrëfen ëndrrën e vegjelisë Ambasadori amerikan në Tiranë pati disa të ftuar special sot në ambientet e ambasadës. Një grup nxënësish nga Kolegji
Supremja reagon ndaj PDK-së: Erdogani nuk ka qenë pjesë e Kolegjit Gjyqësor Gjykata Supreme ka reaguar ndaj pretendimeve të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), e cila e ka akuzuar këtë instituci
Këta janë gjyqtarët e Supremes që anuluan vendimin për rinumërim në Prishtinë e Prizren (FOTO LAJM) Katër gjyqtarë të Supremes kanë marrë dy vendime për që mos të ketë rinumërim të votave në Prishtinë dhe Prizren. At
Luan Rama: Ministria e Drejtësisë do të administrojë zyrat e Kolegjit të Vettingut! Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Intergrim, Luan Rama e ka cilësuar si skandal faktin që Ministria e Drejtësisë, që
Plas "sherri" mes Kuvendit dhe PD-së për shkurtimin e stafit të vetingut Teksa diskutohet struktura e Kolegjit të Apelimit, debate të forta kanë shpërthyer në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve.
Tragjedi në Londër, shqiptari përplaset për vdekje nga një kamion Një shqiptar ka mbetur i vrarë në Londër pasi është përplasur për vdekje nga një kamion. Mësohet se ai është Ardian Z
Këta janë 27 komisionerët dhe anëtarët e Kolegjit të Apelimit që u votuan sot (FOTO) U votuan sot në Kuvend 27 emrat në komisionet e vettingut dhe të Kolegjit të Apelimit që do t’i hapin rrugë zbatimit të
Kush janë kandidatët fitues të Kolegjit të Apelimit Sot janë zgjedhur anëtarët e kolegjit të Apelimit. Ato janë Ardjan Hajdari, Ina Rama, Sokol Como, Natasha Mulaj, Luan Da