999 rezultate për

kolaps

Basha shkon në Durrës: Energjia është në kolaps nga korrupsioni Kreu demokrat, Lulzim Basha ka takuar ditën e sotme pronarë të bizneseve në Durrës, duke u njohur nga afër me sfidat e s
A do kalojë sistemi shëndetësor në kolaps, Tomini sqaron situatën në spitale Plot 7020 doza vaksine anti-COVID mbërritën ditën e djeshme në vendin tonë nga kontrata me Pfizer. Ndërkohë që sot vihet
Bota në rrezik ekstrem, shkencëtarët: Jemi në prag të kolapsit të ekosistemit Begatia po vjen me një "kosto shkatërruese" për ekosistemin që i siguron njerëzimit ushqim, ujë dhe ajër të pastër, thot
Hoti: Nuk jemi para kolapsit, jemi në gjendje emergjente shëndetësore Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës ka thënë se vendi nuk është para kolaps
Barcelona në kolaps, Messi nuk përfshihet në skuadër për ndeshjen e radhës në Champions Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, nuk do të jetë i përfshirë në skuadër për ndeshjen e ardhshme në Ligën e Kampionëve
Arben Gjata: Nëse ndizet drita e kuqe e kolapsit të shëndetësisë, rikthehet izolimi total! Arben Gjata, rektor i Universitetit të Mjekësisë thotë se vendi është në prag të një situatë kritike dhe se periudha e t
Mjeku i njohur: As 10% e shqiptarëve nuk e kanë kaluar Covid-19 Rektori i Universitetit të Mjekësisë, mjeku Arben Gjata, tha se as 10 përqind e popullsisë shqiptare nuk e ka kaluar kor
Spitalet në kolaps, reagon Rama: Duan t’ju fusin tmerrin! Kryeministri Edi Rama, ka reaguar në lidhje më akuzat e bëra nga opozita se spitalet Covid janë të tejmbushura dhe se si
Rama i përgjigjet Bashës: Synon panikun, kalama i llastuar Kanë vijuar sërish relikat në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe kryedemokratit Lulzim Basha, ku ky i fundit e akuz
Basha sulmon sërish Ramën: Situata po shkon drejt kolapsit Kryedemokrati Lulzim Basha është shprehur së fundmi se kryeministri Edi Rama ka humbur kontrollin e situatës përsa i për
Basha sulmon sërish Ramën: Ja pse spitalet janë në kolaps Kreu i opozitës Lulzim Basha thotë se kryeministri e ka humbur çdo kontroll mbi pandeminë, ndërsa numri i rasteve në ven
Basha ngre akuza: Në 24 orë kam parë sa i kolapsuar është sistemi shëndetësor! Në një komunikim me gazetarët, kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi se ka ndjekur situatën e koronavirusit në vend. Ai u
Sistemi shëndetësor në Maqedoninë e Veriut në kolaps, mjekët paralajmërojnë dorëheqje masive Infermieret në Klinikën infektive paralajmërojnë dorëheqje masive. Nga shoqata e motrave Medicinale thanë se kriza e pan
Anglia në prag kolapsi: Qeveria të na ndihmojë Futbolli shqiptar është përfshirë nga kriza dhe klubet kanë bojkotuar prej javësh kampionatin për shkak të mungesës së m
Ish-deputeti: Tamponët e marrë nga Kina japin rezultat fals negativ në 60% të rastev Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia thotë se sistemi shëndetësor ndodhet në kolaps prej keqmenaxhimit të situatës nga qe
Shtimi i rasteve, QKUK ngre alarmin: Jemi stërngarkuar, rrezikojmë kolapsin Në Klinikën Infektive janë duke u trajtuar 111 pacientë me COVID-19, ku 6 pacientë janë në përkujdesje intensive dhe në
QKUK ngre alarmin: Shtimi i rasteve të reja do të na çojë drejt kolapsit Në Klinikën Infektive nw Kosovw janë duke u trajtuar 111 pacientë me COVID-19, ku 6 pacientë janë në përkujdesje intensi
Laska: Nuk do marrim përsipër asnjë lloj pagese, jemi në prag të një kolapsi Vendimi i kryeministrit Edi Rama për të mos përfshirë në paketat e ndihmës financiare, futbollin shqiptar, nuk u prit mi
Bremen në kolaps financiar, Rashica nxirret në shitje Werder Bremen është duke kaluar nëpër një krizë financiare dhe me ndalimin e futbollit ajo është bërë edhe më e madhe.
Turizmi në kolaps, cila është kërkesa ndaj qeverisë Situata që ka krijuar globalisht Covid-19 ka prekur Shqipërinë në një sërë sektorësh, por sidomos efekti pritet të ndihe