999 rezultate për

kokosit

Kokosi me plot veti shëndetsore Kokosi është i pasur me acide yndyrore të shëndetshme që ndihmojnë në përshpejtimin e metabolizmit dhe djegien e kaloriv
Mjekët në një gojë, vaji i kokosit është helm për trupin tonë Një profesor nga universiteti i Harvard-it, pasi ka përsëritur përfitimet e supozuara që marrim nga vaji i kokosit, e ka
Pa tharëse dhe piaster, si të drejtoni flokët në shtëpi Me siguri shumë prej jush mund t'ju ketë ndodhur të gjendeni në një situatë të pakëndshme, si për shembull një mbledhje
A është i dëmshëm vaji i kokosit? Sipas Prof. Dr. Kerin Michels, vaji i kokosit është “helm” duke thënë se ky vaj është njëri prej ushqimeve më të këqija
Vaji i kokosit bën mrekulli tek dhëmbët Sipas një studimi të bërë nga shkencëtarët irlandez, vaji i kokosit ka aftësinë për të mbytur bakteret që shkaktojnë pri
Po vrasim veten?! Ky "super ushqim" qenka helm për organizmin Një profesor nga Universiteti i Harvardit ka vënë në dyshim përfitimet e supozuara shëndetësore nga vaji i kokosit duke
Kujdes nga vaji i kokosit, nuk është aq i mirë sa ç’dukej Vaji i kokosit është bërë praktikisht si vajza më popullore e shkollës, e cila na dukej perfekte në gjithçka. Ajo kishte
Ky vaj vret 93% të qelizave të kancerit të zorrës së trashë në vetëm 2 ditë! Kanceri i zorrës së trashë është shkaku i dytë kryesor i vdekshmërisë në Amerikë. Për fat të keq, shumica e njerëzve
I gjithë sekreti i bukurisë qëndron tek vaji i kokosit Vaji i kokosit mund të trajtoj aknet, të heq ‘makeup’-in dhe t’i jap lëkurës suaj shkëlqim dhe butësi. Këtu mund të
Kujdes nga vaji i kokosit, nuk është aq i pafajshëm sa ç’duket Vaji i kokosit është bërë praktikisht si vajza më popullore e shkollës, e cila na dukej perfekte në gjithçka. Ajo kishte
Lëngu që ju ndihmon të bëni gjumë të mirë A keni vështirësi për të fjetur dhe zgjoheni në mes të natës?Problemet me gjumin rrisin rrezikun për sëmundjet kronike,
Ja si ndikon vaji i kokosit në fytyrën tuaj Një përbërës i veçantë si vaji i kokosit, që gjen përdorim masiv në kozmetikë konsiderohet i mrekullueshëm dhe ideal për
Si të përgatisni në shtëpi kremin e trupit? Kremrat hidratues, gjalpi, losionet apo qumështi i trupit. Ndonëse gratë kanë shporta pa fund me produkte të tilla, këto
Ky vaj vret 93% të qelizave të kancerit të zorrës së trashë në vetëm 2 ditë! Kanceri i zorrës së trashë është shkaku i dytë kryesor i vdekshmërisë në Amerikë. Për fat të keq, shumica e njerëzve
Arsyeja pse vaji i kokosit nuk është aq i mirë sa thonë Vaji i kokosit është bërë praktikisht si vajza më popullore e shkollës, e cila na dukej perfekte në gjithçka. Ajo kishte
I gjithë sekreti i bukurisë qëndron tek vaji i kokosit Vaji i kokosit mund të trajtoj aknet, të heq ‘makeup’-in dhe t’i jap lëkurës suaj shkëlqim dhe butësi. Megjithatë këtu m
Çon dhe merr babanë e verbër nga puna, 5-vjeçares i vjen surpriza e jetës (VIDEO) Një video që tregon një vajzë pesëvjeçare që ndihmon babanë e saj të verbër duke e cuar në punën e tij, ka shkuar virali
E vërteta e vajit të kokosit Arra e Kokosit ka qënë një ushqim me vlera në zonat tropikale prej mijëra vjetësh. Tradicionalisht, e kanë shijuar si uj
Ky vaj vret 93% të qelizave të kancerit të zorrës së trashë në 2 ditë Kanceri i zorrës së trashë është shkaku i dytë kryesor i vdekshmërisë në Amerikë. Për fat të keq, shumica e njerëzve
Ky është lëngu që shëron migrenën Lëngu i kokosit, quajtur ndryshe si ‘Lëngu i Jetës’, ka vlera tepër ushqyese dhe ofron një gamë të gjerë të përfitimeve