999 rezultate për

kohor

Janë në krizë të thellë, Meguire: Projekti i Manchester United kërkon kohë Një blerje shumë e kushtueshme, që deri tani nuk ka justifikuar pritshmëritë. Gjithsesi, Harry Maguire është i bindur pë
"Ekstazë narkohorrash, se për të katërtin vit me radhë bllokojnë negociatat" Ish-Kryeministri Sali Berisha tashmë dihet se ka një profil të konsoliduar në rrjetin social Facebook dhe është aktiv çd
Kreu i OSBE, thirrje politikës: Respektoni Kushtetutën Kryesuesi i OSBE-së dhe Ministri i Punëve të Jashtme dhe Evropiane i Sllovakisë Miroslav Lajçák shprehën sot shqetësimin
Zaev i fali, ligji për aministinë e huliganëve të 27 Prillit pret firmën e Ivanovit Ligji për Amnisti sot është dorëzuar tek kabineti i Kryetarit të Shtetit Gjorge Ivanov, ku pritet që ta nënshkruajë, the
Ndërtohet hekurudha që kalon në 8 zona kohore Dërgesat provë të mallrave japoneze në Rusi duke përdorur një lidhje detare dhe linja më e gjatë hekurudhore në botë, he
Moti i "çmendur", sinoptikanët japin numrin e vetëtimave Sinoptikanët janë shprehur së kapriçot e motit mbrëmjen e djeshme mund të quhen edhe si një stuhi tropikale. Gjithash
LAJM I FUNDIT/ Sheshi “Skënderbej” merr çmimin Evropian për Hapësirën Publike Urbane 2018 në Barcelonë Pas vlerësimeve që mori në bienalen e Çikagos një vit më parë, sot sheshi “Skënderbej” ka marrë çmimin prestigjioz Evrop
Ish-kryeministri: Policia e Shtetit ka kryer dy vrasje shtetërore Në një hark kohor mjaft të shkurtër, policia ëshët akuzuar për dy vrasje. Ngjarja e parë ka ndodhur në Korçë, ku i r
Sot, fillojnë bisedimet për emrin në New-York Ministri i punëve të jashtme Nikolla Dimitrov sot dhe nesër do të takohet me homologun e tij grek Nikos Kozias dhe me nd
Shifra tronditëse/ Për katër muaj ndodhën 5 mijë aksidente rrugore Në 4-mujorin e parë të këtij viti, 29 persona kanë humbur jetën si pasojë e aksidenteve në komunikacion. Gjatë kësaj per
Raportuesi për Kosovën: S'ka datë për heqjen e vizave Përkundër se zyrtarët e lartë të institucioneve në Kosovë po shprehen se vizat do të hiqen deri në fundin e vitit, Bashk
Mediat greke: Marrëveshja për emrin ende larg Zbulohen disa detaje nga kornizën kohore që dje e diskutuan ministrat e jashtëm të Maqedonisë e Greqisë në Ohër. Sipas t
Komuna e Prishtinës nesër heq mbeturinat në disa lagje Nesër më 11 prill, vazhdon aksioni për grumbullimin e mbeturinave të vëllimshme, në lagjet Kalabria, Qendra, Dardania, L
Stërvitjet gjatë shtatzënisë e lehtësojnë procesin e lindjes Mbajtja e një stili aktiv të jetesës gjatë shtatzënisë mund ta zvogëlojë periudhën kohore që e kaloni gjatë lindjes, tho
Skandaloze, ministri i Ramës kërkon 80 milionë lekë për bileta udhëtimi Ministria e Bujqësisë më në krye Niko Peleshin kërkon jo pak por 80 milionë lekë në vit për të udhëtuar jashtë shteti.
Sa fiton një shqiptar në një muaj, hyjnë në portofolin e Beyonce për një minutë Revista prestigjioze “Forbes” shpalli këtë fundvit edhe listën e artistëve më të pasur në glob, listë e cila kryesohej n
Qeveria e pranon se nuk ka afate kohore për formimin e Ushtrisë Qeveria e Kosovës e përballur më kundërshtimin e Listës Serbe është dorëzuar që ta formojë ushtrinë brenda këtij viti.
Gjykata e Ferizajt bashkëkohore, blen telefonin e modës më të fundit Zyra për Informim e Gjykatës Themelore të Ferizajt do të jetë më azhure në përditësimin e lajmeve për aktivitet e kësaj
Haradinaj paralajmëron firmat: Përfundojini rrugët në kohë përndryshe ndëshkoheni Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka kërkuar nga kompanitë kontraktuese për ndërtimin e rrugëve që
Ja pse Milani është ekipi më i mire i merkatos Agjenti i Lucas Biglia, i ka konfirmuar Gazzetta dello Sport se lojtari i tij dëshiron të largohet dhe të bashkohet me M