999 rezultate për

kodrat

Shkulet nga Kodrat e Liqenit pllaka përkujtimore e grushtit të shtetit të pretenduar në Turqi (FOTO LAJM) Hiqet pllaka përkujtimore që është vënë te Kodrat e Liqenit për të kujtuar grushtin e shtetit të 15 korrikut 2016 të pre
Përfshihen nga flakët Kodrat e Mulletit, rrezikohen disa banesa Një zjarr i madh ka rënë sot në mesditë në kodrat midis fshatrave Lundër dhe Mullet, ku po digjen disa hektarë tokë. Sip
Mbulohet me flamurin kombëtar memoriali i mbështetësve të Erdoganit tek Liqeni Artificial (FOTO LAJM) Një grup aktistësh protestuan dje tek memoriali i mbështetësve të Erdoganit në Kodrat e Liqenit të Tiranës duke e mbulua
Flakët shkrumbojnë kodrat në Gjirokastër, zjarrëfiksja nuk ndërhyn Vijojnë ende flakët të shkrumbojnë kodrat e fshatiti Derviçan në Gjirokastër. Mësohet se flakët kanë rënë ditën e sot
Kodrat e Selitës nën mëshirën e flakëve Një zjarr ka përfshirë pasditen e sotme kodrat e Selitës, ndërsa bimësia e zonës është vënë nën pushtetin e flakëve.
EMRI/ Identifikohet gruaja që u masakarua dhe u hodh në ferra në Sharrë Një grua e masakruar është gjetur në kodrat e liqenit të Sharrës mëngjesin e sotëm nga qytetarët e rastit. Pas këtij
Zjarr masiv në kodrat e Radhimës Një zjarr i madh ka përfshirë kodrat e Radhimës në Vlorë. Deri tani mësohet se është djegur një hapësirë e madhe ulli
Zbulohen piramidat e Australisë, janë ndërtuar para mrekullive të Egjiptit (FOTO LAJM) Kodrat e rërës që dikur kishin menduar të ishin të braktisura nga fiset e zogjve janë në të vërtetë varret e australianë
Tirana me një Teatër të Hapur, si po transformohet Amfiteatri te Kodrat e Liqenit Teatri i Hapur i Tiranës në Parkun e Liqenit Artificial ka nisur të marrë formë. Bashkia e Tiranës nëpërmjet Agjencisë s
Si po transformohet Amfiteatri te kodrat e Parkut të Liqenit Qytetarët që vizitojnë Parkun e Liqenit do të kenë një tjetër alternativë për të kaluar orët e tyre të lira dhe për t’u
Aksident i rëndë tek kodrat e liqenit Një aksident automobilistika ka ndodhur mbrëmjen e të mërkurrës tek diga e Liqenit artificial ku janë përplasur dy maki
Veliaj e ka marrë seriozisht Maratonën e Tiranës, stërvitet në kodrat e Liqenit Kur na ndajnë edhe 3 ditë nga Maratona e Tiranës, qindra vullnetarë të regjistruar për t’u bërë pjesë e saj po vijojnë p
Arrestohen 4 adoleshentë, grabisnin çiftet natën tek kodrat e Liqenit në Tiranë Policia e Tiranës ben me dije se ka arrestuar 4 adoleshente, ne kuader te operacionit “Mesnata”. Adoleshentët janë ar
Tërmet i fuqishëm në Zelandën e Re, shemb edhe kodrat (VIDEO) Kodrinat janë shembur në Zelandën e Re gjatë një tërmeti në qytetin Christchurch në ishullin lindor. Nuk janë raportu
Zjarr në kodrat e Patosit, në rrezik banesat Një zjarr i rënë në kodrat e Patosit, ka vënë në rrezik banesat pranë. Në vendngjarje ndodhet një zjarrëfikëse e cil
Digjen kodrat me ullishte në Fier Mëngjesin e sotëm, një zjarr i fuqishëm ka rënë në kodrat me ullishte në fshatin Radostinë të Fierit. Për shkak të e
Përse ndryshojnë shpesh kodrat e rërës në shkretëtirë? (VIDEO) Një person ka xhiruar një video interesante në shkretëtirën e Merzouga në Marok. Videoja është përgatitur për të na t
"Maratona e jetës", njerëzit vrapojnë për shëndetin e gruas (FOTO-VIDEO) Të vrapojmë për t’i thënë jo kancerit të gjirit. Ishte ky mesazhi i madh i "Maratonës së Jetës", këtij eventi që në thel
Bie borë edhe në Arabinë Saudite (VIDEO) Edhe Arabia Saudite e cila njihet si njëra ndër vendet me temperaturat më të larta gjatë gjithë vitit, ka shijuar borën.
Gjirokastër, shkatërrohen 1200 rrënjë kanabis Policia e Gjirokastrës shkatërron 1200 rrënjë bimë kanabis sativa. Fusha e mbjellë me bimë narkotike u gjet pas informac