999 rezultate për

kodin

Miratimi i ndryshimeve në Kodin Penal, Yuri Kim: U finalizua 5 qershori! Ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë, Yuri Kim ka përgëzuar miratimin e ndryshimeve të Kodit Penal. Këto ndryshime pë
Ish-drejtori i ALUIZNI-t nga qelia drejt Bashkisë, Xhaferraj: Ndoqi kodin e heshtjes së Ramës Kreu i degës së Partisë Demokratike në Durrës, Ferdinand Xhaferraj ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku akuz
Venecia "rrëzon" qeverinë për ndryshimet e njëanshme në Kodin Zgjedhor: Komisioni i Venecias ka dorëzuar Opinionin paraprak për ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor, ku theksohet se
Meta: Refuzuan kërkesën e BE për Kodin Zgjedhor, kemi parlament monopartiak Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ishte i pranishëm në tryezën e organizuar nga Qendra për Çështje të Informimit Publik
Nga koalicionet, te pragu zgjedhor dhe listat: Çfarë ndryshoi në Kodin Zgjedhor Brenda pak muajsh Kodi Zgjedhor ka ndryshuar dy herë, fillimisht si rezultat i akordit në Këshillin Politik mes PS-PD-LS
Me 97 vota kundër, maxhoranca rrëzon dekretin e Presidentit për Kodin Zgjedhor Maxhoranca në Kuvendin e Shqipërisë ka rrëzuar me 97 vota kundër ligjin për disa ndryshime në Kodin Zgjedhor. Dekreti
8 eurodeputetë "shuplakë" Ramës për Kodin Zgjedhor: Jemi të tronditur! Grupi i Partive Popullore Evropiane, grupimi më i madh politik në Parlamentin Evropian i drejtohet me një letër kryemini
Rregullat e ashpra mbretërore, rastet kur Kate dhe Meghan shkelën kodin e veshjes (FOTO LAJM) Zbulimi se përçarja famëkeqe mes Meghan dhe Kate u ndez nga një palë çorape të fëmijëve tregon se, protokolli i veshjes
Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, Komisioni i Venecias pranon kërkesën e Metës Komisioni i Venecias i është përgjigjur Presidentit Meta, i cili ditën e djeshme iu drejtua institucionit ndërkombëtar m
Zëdhënësja e KE mesazh të qartë: Maxhoranca të presë “Venecian” për Kodin Zgjedhor Zëdhënësja e KE-së, Ana Pisonero-Hernandez është shprehur se beson se Komisioni i Venecias do t’i japë palëve politike n
Meta çoi Kodin Zgjedhor në Venecia, reagon Rama: Ekstremist kundër Parlamentit Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas dërgimit të çështjes së Kodit të Ri Zgjedhor nga ana e presidentit Meta në Komision
Meta e çoi Kodin e ri Zgjedhor në Venecia, vjen reagimi nga BE Eurokomisioneri për zgjerimin Oliver Varlehyi ka reaguar pas vendimit të presidentit Meta për ta çuar Kodin Zgjedhor në
Meta i drejtohet Komisionit të Venecias: Ja pse ktheva në Kuvend Kodin Zgjedhor Kreu i shtetit Ilir Meta ka dhënë detaje përmes një konference për lidhur me vendimin e tij për të kthyer për rishqyrtim
Meta e ktheu pas Kodin Zgjedhor, Rama i vendosur: Do ta votojmë sërish Kryeministri Edi Rama ka folur pas mbledhjes së shtabit në PS, ku u pyet dhe për kthimin e Kodit Zgjedhor nga ana e pres
Meta kthen në Kuvend Kodin e ri Zgjedhor Presidenti Ilir Meta ktheu në Kuvend për rishqyrtim Kodin Zgjedhor të miratuar nga Parlamenti. Meta arsyeton në dekr
Komiteti i Helsinkit "shuplakë" Ramës: Kodin Zgjedhor është antikushtetues! Komiteti Shqiptar i Helsinkit (KSHSH)e cilëson si antikushtetues ndryshimin e Kodit Zgjedhor nga ana e Partisë Socialist
Ramës nuk "i dridhet syri" nga presioni i Metës: Firmose sa më parë Kodin Zgjedhor Pavarësisht thirrjeve të presidentit Meta që të respektohet marrëveshja e 5 qershorit, kryeministri Rama, mbetet i vendo
Meta nxjerr me emër dhe mbiemër 97 deputetët që votuan Kodin Zgjedhor Presidenti Iilir Meta ka publikuar sot me emër dhe me mbiemër të gjithë deputetët që votuan dje ndryshimin e Kodit Zgjed
Meta reagon sërish për Kodin Zgjedhor: Ky mur do të shembet nga 3 milionë shqiptarë Presidenti i vendit Ilir Meta ka reaguar sërish lidhur me miratimin për ndryshimin e Kodit Zgjedhor. Sipas Metës, pop
Kodin i ri Zgjedhor, PE: Sot Rama pengoi integrimin e Shqipërisë në BE Politikani gjerman dhe anëtari i Parlamentit Evropian, Michael Gahler ka reaguar ashpër për miratimin e ndryshimeve në K