999 rezultate për

kocijancic

BE: Zgjidhni konfliktin, gjykata jetike për qytetarët Bashkimi Evropian u bën thirrje të gjitha institucioneve shqiptare të përfshira që konflikti i interpretimit mbi përbërj
Reagon Komisioni Evropian: Nuk komentojmë vendimin e Gjykatës për Tahirin Komisioni Evropian është vënë në dijeni për dënimin e Saimir Tahirit, ish-ministër i Brendshëm, për “shpërdorim detyre”,
Koçijançiç nuk do Merkelin dhe Maconin në bisedime duke thënë se mjafton Mogherini Federica Mogherini mbetet e vetmja ndërmjetëse në dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit. Kështu ka thënë për gazetën
Koçijançiç: Taksa po pengon dialogun dhe integrimin e Kosovës Zëdhënësja e Federica Mogherinit, Maja Kocijancic, ka përsëritur edhe një herë kërkesën e BE-së ndaj Kosovës për të hequ
"Trepça është e Kosovës", sindikata reagon ashpër ndaj Kocijancicit Sindikata e Pavarur e Minatorëve të Trepçës ka dal në një deklaratë të ashpër për sa i përket zëdhënësit të Komisionit E
Gazetarët nga Kosova sikletosin Koçijançiçin: Pse nuk reaguat për Interpolin? Dy gazetarët kosovar, Augustin Palokaj dhe Virtyt Gacaferi nga Deutche Welle, e kanë vënë në siklet zëdhënësen e Bashkim
Koçijançiç: S'ka datë për takim të liderëve Maja Koçijançiç, zëdhënëse e përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini, ka thënë se momentalisht nuk ka datë p
Vuçiç nuk kënaqet, kërkon Asociacionin sipas asaj që ka firmosur Hashimi Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka thënë se Asociacioni i Komunave me shumicë Serbe do të themelohet në përputhje me Ma
Reagon Bashkimi Evropian pas arrestimit të Marko Gjuriçit Zëdhënësja e Bashkimit Evropian, Maja Kocijançiç, ka thënë se thirrja e BE-së për autoritetet e të dyja palëve, Kosovës
Kocijançiç flet për bisedimet e raundit të fundit të bisedimeve në Brusel Pas një kohë të gjatë të ndërprerjes së dialogut me Serbinë, delegacioni i Kosovës ka vazhduar negociatat. Kryesuesi i d
Koçijançiç flet për strategjinë e zgjerimit në BE, për Kosovën nuk ka asgjë shpresëdhënëse Javën e ardhshme Komisioni Europian do publikojë strategjinë e re për anëtarësimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Zë
BE jep detaje për takimin e së martës mes Arifit dhe Gjuriqit Të martën, pas një pushimi të gjatë delegacionet nga Prishtina dhe Beogradi takohen në Bruksel. Bisedimet do të udhëh
BE: Nuk ndryshon përfshirja e SHBA-së në dialog Zëdhënësja e Bashkimit Evropian Maja Kocijancic, është përgjigjur rreth pyetjeve nëse Shtetet e Bashkuara do të përfshih
Kocijançiç sqaron të vërtetën e largimit të Mogherinit nga takimi me Haradinajn Maja Kocijançiç, zëdhënëse e Komisionit Evropian, pohon se nuk është e vërtetë që Përfaqësuesja i Lartë për Politikën e
KE: Kryetarët e komunave në Maqedoni me mandate të pastra Komisioni Evropian ka komentuar zgjedhjet lokale në Maqedoni duke thënë se rezultatet janë ashtu si kanë dashur qytetarë
Kocijancic jep detaje të reja për dialogun Kosovë- Serbi Zëdhënësja e Bashkimit Europian, Maja Kocijançiq, ka thënë se dialogu në mes të Kosovës e Serbisë me ndërmjetësimin e Ba
"Ligji për gjuhët të jetë në pajtim me rekomandimet e Komisionit të Venedikut" Bashkimi Evropian është i informuar se qeveria ka miratuar propozim-ligjin për gjuhët dhe se planifikon ta dorëzojë në K
Kocijançiç: Presim zgjedhje të lira, fer dhe demokratike Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijançiç u shpreh në lidhje me zgjedhjet lokale në Maqedoni duke deklaruar se B
BE-ja jep detaje për takimin Thaçi-Vuçiç Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijancic ka njoftuar se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Al
BE kërkon bashkëpunim mes pushtetit dhe opozitës në Maqedoni Bashkimi Evropian nuk i ka komentuar akuzat e Prokurorisë Speciale Publike për funksionarët politikë partiakë. Por,kë