999 rezultate për

koalicionit

"Ushtria e Kosovës" mund të prishë koalicionin PDK-LDK E ndërsa presidenti i Kosovës, Hashim Thaci dërgoi në Kuvend Projektligjin për transformimin e Forcës së Sigurisë në ush
Thellohet krisja e koalicionit me PS, LSI braktis votimin për shkarkimin e drejtoreshës së AMF-së Përfaqësuesit e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë bojkotuar mbledhjen e Komisionit të Ekonom
Dimitrievski: LSDM nuk ka diskutuar pikat e platformës me partnerët e mundshëm të koalicionit Në një nga debatet e fundit të emisionit Click Plus në gjuhën maqedonase i ftuar ka qenë dhe anëtari i lartë i kryesisë
Ja kur pritet të mandatohet Zoran Zaev Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, do ta mandatojë Zoran Zaevin,jo më së vonë se këtë të mërkurë, bën të ditur duk
ZYRTARE / Zaev pret të marrë mandatin brenda 48 orëve LSDM-ja ka bërë me dije se presidenti i Maqedonisë, Gjeorge Ivanov, pritet t'i japë mandatin për formimin e qeversisë së
Bajrami: Zgjedhjet parlamentare do të mbahen më 2018 PDK-ja i qëndron marrëveshjes së koalicionit me LDK-në dhe në këtë drejtim nuk ka asnjë ndryshim politik, thotë Bajrami.
Aleanca për shqiptarët takohet sot me LSDM-në Përfaqësues të Aleancës për shqiptarët, pritet të takohen sot me përfaqësues të LSDM-së, ku pritet të diskutojnë për pro
Meta mohon sërish krisjen e koalicionit: Po krijohen qëllimisht tensione politike Pas shkarkimit të zëvëndësit të Bashkisë i emëruar nga PS, nga kryetarja e Bashkisë Zamira Rami që përfaqëson LSI ka rea
Pentagoni vë në shënjestër një lider i ISIS-it në Mosul Militanti i lindur në Francë, Rachid Kassim, i dyshuar për inspirim të disa sulmeve në Francë, ishte objektivi i një sul
Meta për të ardhmen e koalicionit me Ramën: Vendosin forumet, unë do flas i fundit Ilir Meta në intervistën e tij përballë gazetarit Sokol Balla është pyetur edhe vazhdimësinë e koalicionit apo daljen e
Blushi shpërthen ndaj koalicionit: Qeveria po bie, Rama i paaftë, Meta bën çmos për ta treguar këtë paaftësi Blushi ka marrë fjalën në seacën plenare që po mbahet në këto moment e në parlamentin e Shqipërisë. Me një gjuhë të revo
Meta kushtëzon kaolicionin me Ramën me Reformën Zgjedhore (VIDEO) Kreu i LSI-së Ilir Meta hezitoi sot për të dhënë një datë për shpalljen e koalicionit me Partinë Socialiste për zgjedhje
Paqe mes Ramës dhe Metës? LSI flet për vijim të koalicionit (VIDEO) Erisa Xhixho ka mbajtur një konferencë të shkurtër për shtyp nga zyrat e LSI-së duke konfirmuar ndryshimet në kabinetin
Krizë në BDI, ja kush është pro dhe kundër koalicionit me VMRO-në Akoma mbretëron paqartësi totale në rradhët e Bashkimit Demokratik për Integrim në lidhje me koalicionin qeverisës. S
Veljanoski: Maqedonia do të ketë qeveri deri në mesnatë Kryetari aktual i Kuvendit të Maqedonisë, Trajko Veljanoski vetëm pak minuta më parë ka thënë se Maqedonia do të ketë qe
Krisja e koalicionit/ Shpërthen Erjon Braçe: S’ia dalim dot me llafe, duhet punë “Me llafe nuk ja dalim dot”. Këtë këshillë deputeti socialist, Erjon Braçe, i ka sugjeruar kryeministrit Rama dhe Qeveri
VMRO-DPMNE takim urgjent me partnerët e koalicionit VMRO-DPMNE-ja ka thirrur në takim partnerët e koalicionit në takim sonte në orën 19:00. Arsyeja e këtij takimi nuk di
Krisja e koalicionit PS-LSI, Peleshi: S'ka kohë për lojra politike, reforma të mëdha na presin Në vrazhdën e deklaratave të fortë ndaj koalicionit PS-LSI, krisjet e të cilit erdhën pas disa deklaratave të forta nga
Ben Blushi ironizon koalicionin PS-LSI: Ja gjendja e koalicionit.. Përplasjet e njëpasnjëshme që kanë ndodhur në koalicionin qeverisës PS-LSI kanë tërhequr vëmëndjen jo vetëm të medias dh
“Vazhdimi i koalicionit me VMRO-në do të ishte vetëvrasje për BDI-në” Nëse BDI-ja vazhdon bashkëqeverisjen me VMRO-DPMNE-në, kjo sipas njohësve të çështjeve politike në vend, do të ishte një