999 rezultate për

koalicionit

Pse Rama ka ftuar Metën nesër në orën 10-të në takim? Ditën e nesërme aleanca e majtë organizon paradite takimin e parë zyrtar ku do të flitet për rikonfirmimin e koalicionit
Nesër vendoset fati i koalicionit Rama-Meta Aleanca e majtë organizon të shtunën paradite takimin e parë zyrtar për rikonfirmimin e koalicionit për “Shqipërinë Euro
Rritet përkrahja për mocionin Iniciativës së "Nismës për Kosovën" për rrëzimin e Qeverisë me anë të mocionit të mosbesimit në Kuvend, po i bashkohen e
Kuçi flet për zgjedhjet e reja: S’do ta befasojmë LDK-në Nënkryetari i PDK-së se ka mohuar mundësinë e shkuarjes në zgjedhje të reja dhe prishjen e koalicionit me LDK-në. Mirëpo
Mustafa “thumbon” PDK-në: Po paguajmë skandalet e qeverisjes së kaluar LDK ka filluar të jetë më e ashpër në deklaratat e saj kundër partnerit të koalicionit, PDK-së. Kryeministri i Kosovë
Kokëdhima flet hapur: Ja pse dola garant për krijimin e koalicionit PS-LSI Kreu i Lëvizjes “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima, gjatë ditës së sotme ka folur lidhur me krijimin e koalicionit PS-LSI në 1 p
Rama “braktis” Metën, nis takimet me aleatët Edi Rama ka kryer një punë intensive për konstituimin e koalicionit për zgjedhjet e 18 qershorit. Edhe pse afati i f
Zgjedhjet janë afër, PDK dhe LDK-ja po kërkojnë prishjen e koalicionit Deputeti i Parlamentit të Kosovës nga lëvizja Vetëvendosje, Mytaher Haskuka, ka deklaruar se zgjedhjet parlamentare në K
Shkarkimi i ministrave, Blushi: Rama iu shiti në tregun e koalicioneve Kreu i LIBRA-s Ben Blushi ditën e sotme ka marrë pjesë ne seancën parlamentare e cila po zhvillohet pa opozitën e cila
Opozita ultimatum KQZ-së: S’ka zgjedhje pa qeveri teknike (FOTO LAJM) Pavarësisht se kreu i PD-së Lulzim Basha ditën e sotme deklaroi se nuk është qëllimi i protestës bojkoti i zgjedhjeve, p
"Ushtria e Kosovës" mund të prishë koalicionin PDK-LDK E ndërsa presidenti i Kosovës, Hashim Thaci dërgoi në Kuvend Projektligjin për transformimin e Forcës së Sigurisë në ush
Thellohet krisja e koalicionit me PS, LSI braktis votimin për shkarkimin e drejtoreshës së AMF-së Përfaqësuesit e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë bojkotuar mbledhjen e Komisionit të Ekonom
Dimitrievski: LSDM nuk ka diskutuar pikat e platformës me partnerët e mundshëm të koalicionit Në një nga debatet e fundit të emisionit Click Plus në gjuhën maqedonase i ftuar ka qenë dhe anëtari i lartë i kryesisë
Ja kur pritet të mandatohet Zoran Zaev Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, do ta mandatojë Zoran Zaevin,jo më së vonë se këtë të mërkurë, bën të ditur duk
ZYRTARE / Zaev pret të marrë mandatin brenda 48 orëve LSDM-ja ka bërë me dije se presidenti i Maqedonisë, Gjeorge Ivanov, pritet t'i japë mandatin për formimin e qeversisë së
Bajrami: Zgjedhjet parlamentare do të mbahen më 2018 PDK-ja i qëndron marrëveshjes së koalicionit me LDK-në dhe në këtë drejtim nuk ka asnjë ndryshim politik, thotë Bajrami.
Aleanca për shqiptarët takohet sot me LSDM-në Përfaqësues të Aleancës për shqiptarët, pritet të takohen sot me përfaqësues të LSDM-së, ku pritet të diskutojnë për pro
Meta mohon sërish krisjen e koalicionit: Po krijohen qëllimisht tensione politike Pas shkarkimit të zëvëndësit të Bashkisë i emëruar nga PS, nga kryetarja e Bashkisë Zamira Rami që përfaqëson LSI ka rea
Pentagoni vë në shënjestër një lider i ISIS-it në Mosul Militanti i lindur në Francë, Rachid Kassim, i dyshuar për inspirim të disa sulmeve në Francë, ishte objektivi i një sul
Meta për të ardhmen e koalicionit me Ramën: Vendosin forumet, unë do flas i fundit Ilir Meta në intervistën e tij përballë gazetarit Sokol Balla është pyetur edhe vazhdimësinë e koalicionit apo daljen e