999 rezultate për

koalicionit

Ja çfarë u bisedua në takimin Ahemi-Zaev Kreu i Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë Zoran Zaev është takuar sot me kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integri
Zyrtare, ja lista e kandidatëve të koalicionit LDK-AKR-Alternativa Koalicioni LDK-AKR-Alternativa ka publikuar listën me emrat e kandidatëve. Indeksonline ka siguruar listën me emrat e
Kjo është marrëveshja e koalicionit ndërmjet “Alternativës” dhe LDK-së (FOTO LAJM) “Alternativa” e Mimoza Kusarit dhe Ilir Dedës ka publikuar marrëveshjen për koalicion parazgjedhor me LDK-në. Në dok
Prishet koalicioni i Haradinajt: Nuk të përkrahim në prirje të Klanit Pronto Kryetari i Ballit Kombëtar Demokratik, Gazmend Islami, ka thënë sot se do ta prishë koalicionin parazgjedhor me AAK-në
Edita Tahiri rikthehet në PDK Partia Demokratike e Kosovës dhe Alternativën Demokratike të Kosovës së Edita Tahirit, kanë firmosur marrëveshjen e koal
PDK nënshkruan marrëveshjen e koalicionit me PD-në Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka nënshkruar marrëveshjen e koalicionit me kryetarin e Partisë së
Mustafa nuk e përjashton mundësinë e koalicionit me VV-në Kryeministri në detyrë Isa Mustafa në një intervistë për RTV21 ka deklaruar se PDK iu frikësua suksesit të LDK-së në qev
Krasniqi: Hipokrizia e koalicionit do ndëshkohet Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi, i ka quajtur hipokrizi deklaratat e djeshme të depu
Vasili flet troç: Dështimet dhe sukseset e koalicionit PS-LSI, detyrë e Ramës Kreu i ri i LSI-së Petrit Valisi i ftuar në emisionin ‘Studio e Hapur” në Neës 24 ka folur lidhur dhe bashkëqeverisja PS
Hoxhaj konfirmon votat e PDK-së pro demarkacionit Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës dhe ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, thotë se PDK’ja i ka votat
Mblidhen anëtarët e PDK-së, a do vendosin sot për prishjen e koalicionit? Opozita dorëzoi mëngjesin e sotëm mocionin për rrëzimin e qeverisë në Kuvend, ndërsa PDK-së thirri mbajtjen e një mbledh
17 deputetët e koalicionit PDK-LDK që janë kundër demarkacionit Teksa po hyhet në “metrat e fundit të maratonës së quajtur demarkacion”, janë shtuar zëra për një marrëveshje brenda LDK
Mustafa nuk do zgjedhje, udhëton në Bruksel për vizat Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, këmbëngul se mandati duhet të shkojë deri në fund dhe se zgjedhjet duhet të mbahen
Regjistrimi i koalicioneve, PS–LSI kërkon shtyerjen e afatit Edhe pse kanë mbetur vetëm pak orë nga afati për regjistrimin në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve të koalicioneve për zg
Sqaron Mustafa: Nuk ka vendim për prishjen e koalicionit Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë sot se nuk ka asnjë vendim për prishjen e koalicionit apo mbajtjen e zgjed
Zbardhen detaje nga takimi, Rama i kërkoi firmën por Meta refuzoi… Kryeministri Edi Rama dhe kreu i LSI-së Ilir Meta sot u takuan në orën 10:00 në hotel “Tirana”. Ky takim pritej që t
PS-LSI drejt koalicionit të ri? Ja 15 pikat e “bashkëjetesës” së vjetër Kreu I LSI Ilir Meta me marrëveshjen e vjetër në duar i është drejtuar sot, hotel “Tirana”, aty ku do të takohet me krye
Rama sportiv ndërsa Meta serioz, ja si janë veshur “kokat” e koalicionit (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Kuvendit njëhërësh kreu i LSI, Ilir Meta po zhvillojnë në një takim në hotel “Tiranë”.
Fati i koalicionit, Meta takon Shpëtim Idrizin Burime nga Kuvendi bëjnë me dije se Rama është takuar me kreun e PDIU Shpëtim Idrizi. Në fokus të takimit ka qënë kr
A do vendoset sot e ardhmja e koalicionit PS-LSI? Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama, dhe kreu i Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Ilir Meta do të zhvillojnë sot