999 rezultate për

koalicionit

Deputeti i koalicionit qeverisës thotë se s'ka konsensus për demarkacionin Arritja e një konsensusi brenda spektrit politik në Kosovë rreth ratifikimit të Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit
Bilali tregon arsyet e koalicionit me BDI-në Bilall Kasami nga Lëvizjes Besa, ka pohuar për Medial.mk se koalicionin e krijuar në Këshillin Komunal në Komunën e Çair
Partitë gjermane caktojnë 4 shkurtin për përfundimin e bisedimeve Partitë politike, të përfshira në bisedimet për formimin e koalicionit qeveritar në Gjermani, pas katër muajsh përpjek
Partitë politike gjermane përgatiten për bisedimet e koalicionit të madh Liderët e partive më të mëdha politike gjermane do të zhvillojnë sot negociatat zyrtare të koalicionit, që kanë nisur ga
Largohet edhe një ministër nga kabineti i Zaevit Ministri Samka Ibraimovski i angazhuar për implementim të Strategjisë për përmirësimin e gjendjes së romëve në Maqedoni,
Kosova mund ta pësojë keq nëse rrëzohet demarkacioni Në prag të përfshirjes së Marrëveshjes së demarkacionit në rend dite ka përpjekje të shtuara që të binden partnerët e ko
Aleanca dorëzon propozimin për ministër të Shëndetësisë, ja emri i tij Aleanca për shqiptarët ka dorëzuar emrin e kandidatit për ministër të shëndetësisë. Kjo parti hedh poshtë spekulimet se
Dallime brenda koalicionit Marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi ka shpërfaqur kontradiktat që ekzistojnë brenda koalicionit qeverisës të përbë
Zaev jep afat shtesë për plotësimin e vendeve vakante në qeveri Intensifikohen takimet e partnerëve të koalicionit me qëllim plotësimin e vendeve vakante që u krijuan nga zgjedhjet lok
Dilema e madhe e socialdemokratëve gjermanë E dëshiruar nga shumëkush dhe jo vetëm nga Gjermania, ekziston një zgjidhje për krizën politike gjermane. Aritmetiki
VV dhe LDK nuk i bashkohen thirrjes në kuvend të koalicionit PAN Partia Demokratike e Kosovës ka bërë thirrje që deputetët ta lëshojnë seancën si një shënjë proteste ndaj misionit të BE
Deputetët e koalicionit PAN dalin nga salla e Kuvendit të Kosovës Partia Demokratike e Kosovës ka bërë thirrje që deputetët ta lëshojnë seancën si një shënjë proteste ndaj misionit të BE
Asgjë për kompletimin e qeverisë, Zaev niset drejt Sarajevës Plotësimi i vendeve të zbrazëta në qeveri apo riformatimi i saj ende nuk duken askund, pasi partitë e koalicionit deri t
Ahmeti: Asgjë konkrete për rikonstruktimin e qeverisë Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, ka deklaruar se ende nuk ka ndonjë vendim të prerë për fatin e koalicionit qeveritar dhe se s
Demarkacioni përçan deputetët e PDK-së dhe AAK-së Deputetët e PDK-së kanë kritikuar dje drejtuesit e Komisionit të Ri për Shënjimin e Kufirit me Malin e Zi se nuk kanë of
Kjo e pret Vetëvendosjen pas nënshkrimit të koalicionit me AKR-në Publicisti dhe gazetari, Adriatik Kelmendi, i ka bërë disa llogaritje rreh koalicionit që u bë para pak çastesh në mes t
Zaev takon Selën, bisedime për fatin e koalicionit Kryeministri Zoran Zaev nesër pritet të takojë kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela për të biseduar për fati
Kosova jep 100 mijë euro për rikthimin e familjeve irakiane e siriane Qeveria e Kosovës ka vendosur sot të ndajë 100 mijë dollarë donacion për kthimin e familjeve në shtëpitë e tyre të rrënu
Arrihet marrëveshje në mes BDI-së dhe LSDM-së në Strugë Grupet punuese të BDI-së dhe LSDM-së janë drejtë përfundimit të programit për bashkëqeverisjen në komunën e Strugës ku p
Rrugëtimi i gjatë por jo shpresë dhënës i koalicionit PAN Krijimi i shumicës parlamentare në Kuvendin e Kosovës ishte një sfidë e vërtetë për koalicionin fitues të zgjedhjeve të