999 rezultate për

koalicionit

Vetëvendosje jep qëndrimin e vet për rezolutën e koalicionit për dialogun me Serbinë Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, ka dhënë kritika për rezolutën e dialogut me Serbinë, t
Partneri i koalicionit i thotë Veselit, injorant Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka komentuar vizitën e kryeparlamentarit Kadri Veseli në stadiumin olimpik “Adem Ja
Veseli e pranon se opozita nuk e përfilli Asnjë nga partitë opozitare nuk ka marrë pjesë në takimin e thirrur nga Kryetari i Kuvendit të Kosovës për të arritur nj
Greqi, dorëhiqet një tjetër deputet i koalicionit qeveritar për shkak të "Maqedonisë" Ka dhënë dorëheqje deputeti i partisë "Grekët e Pavarur" (ANEL), partner i koalicionit qeveritar në Greqi, për shkak të
LDK kërkon debat parlamentar për PAN-in, kështu do ta rrëzojnë Haradinajn? Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) sot do të dorëzojë kërkesën për debat parlamentar lidhur me Kor
Milloshoski ka një sugjerim për kryetarin e tij Deputeti i VMRO-DPMNE-së, ish-ministri i Jashtëm në qeverinë e Nikola Gruevskit dhe me vite të tëra pjesë e udhëhehqësis
Itali, bisedimet mes koalicionit të djathtë dhe “5 Yjet”, Berlusconi: S’ka qeveri Kreu i koalicionit të qendrës së djathtë, Silvio Berlusconi, ka hedhur poshtë ditën e sotme mundësinë e krijimit të një
Strugë, koalicioni midis LSDM-së dhe BDI-së në fije të perit LSDM-ja dhe Aleanca për Shqiptarët thonë se nuk do të mbështesin projekte që do të çonin në një kaos ndërtimor në bregun
Zaev flet për zgjerimin e koalicionit qeveritar Kryeministri Zoran Zaev konfirmoi se bisedimet për zgjerimin e koalicionit qeverisës janë në rrjedhë, por ende nuk ka as
A po tërhiqet Zaev nga zgjerimi i koalicionit qeveritar? Fjalia e fundit “Jo me çdo kusht” dje e kryeministrit Zoran Zaev ka shtuar dilemat se ai po mendon që të heq dorë nga zg
Zaev tregon datën kur do të hyjnë partitë e reja në Qeveri Zaev thotë se qëllimi kryesor i parterëve të koalicionit qeveritar është formimi i një shumice më stabile që do të merr
Zaev: Me Ahmetin biseduam për çështjen e emrit dhe për zgjerimin e koalicionit qeveritar Kryeministri Zoran Zaev ka shpalosur detaje në lidhje me takimin e tij të mbrëmshëm me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti, në
Edhe një parti maqedonase bëhet pjesë e Qeverisë Përveç Lëvizjes BESA edhe një parti maqedonase do të përfshihet në koalicionin qeveritar. Siç mëson INA, në negociata ës
Ja cili krah i BESËS është më afër qeverisë Lëvizja BESA e krahut të Afrim Gashit është afër hyrjes së saj në Qeverinë e koalicionit LSDM dhe BDI. Gashi dje sër
LDK harron gazin lotsjellës të Ramushit, votat për demarkacion ia ve në dispozicion “27 votat e deputeteve te LDK-se jane ne favor te ratifikimit te marreveshjes se demarkacionit te kufirit me Malin e Zi”
Hajdari përsëri flet në emër të PDK-së për demarkacionin, tregon zhvillimet me Listën Serbe Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hajdar Beqa, në një prononcim, tha se çështja e Demarkacionit do të përfundoj
BESA e Gashit dhe PDSH në qeveri, ja cilat poste marin? Lëvizja BESA e udhëhequr nga Afrim Gashi dhe PDSH pritet të jenë pjesë e Qeverisë. Lajmi nuk përjashtohet as nga LSDM, p
Gjermania i jep fund krizës politike, pritet formimi i koalicionit të madh Gjermania i jep fund krizës politike, pritet formimi i koalicionit të madh Partia e kancelares Angela Merkel, CDU, pr
PDK-ja nxehet me koalicionin, a do ta shkarkojë Haradinajn? Dështimi për ta votuar demarkacionin, në ditën kur Kosovën e vizitoi si rrallëherë një delegacion i lartë nga Brukseli,
"Monstra", VMRO-ja kundërshton rigjykimin VMRO-DPMNE-ja kritikon ashpër fillimin e rigjykimit të rastit "Monstra". Sipas partisë së Hristijan Mickoskit, të ak