999 rezultate për

koalicionit

LSDM arrin marrëveshje për president konsensual Partia e LSDM-së e cila është në pushtet dhe partnerët e koalicionit arritën marrëveshje në takimin e sontëm për një kan
Haradinaj nuk i frikësohet rrëzimit të qeverisë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk ka përjashtuar mundësinë e prishjes së koalicionit dhe rrëzimin e Qeverisë
Qeveria reagon zyrtarisht: S'ka zgjedhje të parakohshme në Kosovë Qeveria e Kosovës ka reaguar me anë të një deklaratë pas takimit të Haradinajt dhe veselit pas spekullimeve se do të ket
Përfundon takimi, asnjë fjalë nga liderët Udhëheqësit e koalicionit qeverisës të Kosovës kanë zhvilluar sot një takim të jashtëzakonshëm, në ndërtesën e Qeverisë.
Dimitrov qetëson maqedonasit pas rënies të koalicionit në Greqi Lidhur me tërheqjen e koalicionit qeverisës në Greqi, Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov tha se ka biseduar me ministri
Gjermania rikthehet fuqishëm, nis eksportin e armëve Qeveria gjermane i ka dhënë me sa duket dritën jeshile një eksporti të madh armatimesh në Lindjen e Mesme. Sipas informa
Haradinaj: Jemi të paluhatur në luftën kunrdër ekstremizmit Kryeministri Ramush Haradinaj përmes një shkrimi në Facebook është shprehur se është duke përcjellur largimin e trupave
Vetëvendosje jep qëndrimin e vet për rezolutën e koalicionit për dialogun me Serbinë Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, ka dhënë kritika për rezolutën e dialogut me Serbinë, t
Partneri i koalicionit i thotë Veselit, injorant Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka komentuar vizitën e kryeparlamentarit Kadri Veseli në stadiumin olimpik “Adem Ja
Veseli e pranon se opozita nuk e përfilli Asnjë nga partitë opozitare nuk ka marrë pjesë në takimin e thirrur nga Kryetari i Kuvendit të Kosovës për të arritur nj
Greqi, dorëhiqet një tjetër deputet i koalicionit qeveritar për shkak të "Maqedonisë" Ka dhënë dorëheqje deputeti i partisë "Grekët e Pavarur" (ANEL), partner i koalicionit qeveritar në Greqi, për shkak të
LDK kërkon debat parlamentar për PAN-in, kështu do ta rrëzojnë Haradinajn? Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) sot do të dorëzojë kërkesën për debat parlamentar lidhur me Kor
Milloshoski ka një sugjerim për kryetarin e tij Deputeti i VMRO-DPMNE-së, ish-ministri i Jashtëm në qeverinë e Nikola Gruevskit dhe me vite të tëra pjesë e udhëhehqësis
Itali, bisedimet mes koalicionit të djathtë dhe “5 Yjet”, Berlusconi: S’ka qeveri Kreu i koalicionit të qendrës së djathtë, Silvio Berlusconi, ka hedhur poshtë ditën e sotme mundësinë e krijimit të një
Strugë, koalicioni midis LSDM-së dhe BDI-së në fije të perit LSDM-ja dhe Aleanca për Shqiptarët thonë se nuk do të mbështesin projekte që do të çonin në një kaos ndërtimor në bregun
Zaev flet për zgjerimin e koalicionit qeveritar Kryeministri Zoran Zaev konfirmoi se bisedimet për zgjerimin e koalicionit qeverisës janë në rrjedhë, por ende nuk ka as
A po tërhiqet Zaev nga zgjerimi i koalicionit qeveritar? Fjalia e fundit “Jo me çdo kusht” dje e kryeministrit Zoran Zaev ka shtuar dilemat se ai po mendon që të heq dorë nga zg
Zaev tregon datën kur do të hyjnë partitë e reja në Qeveri Zaev thotë se qëllimi kryesor i parterëve të koalicionit qeveritar është formimi i një shumice më stabile që do të merr
Zaev: Me Ahmetin biseduam për çështjen e emrit dhe për zgjerimin e koalicionit qeveritar Kryeministri Zoran Zaev ka shpalosur detaje në lidhje me takimin e tij të mbrëmshëm me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti, në
Edhe një parti maqedonase bëhet pjesë e Qeverisë Përveç Lëvizjes BESA edhe një parti maqedonase do të përfshihet në koalicionin qeveritar. Siç mëson INA, në negociata ës