999 rezultate për

koalicionit

Isa Mustafa paralajmëron zgjedhje të reja (VIDEO) Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pas takimit me partnerët e koalicionit në ndërtesën e Kuvendit të Ko
Opozita dërgon në Këshillin Politik draftin për hapjen 100% të listave Opozita ka dërguar në Këshillin Politik propozimin e saj për lista të hapura 100%. Burime nga Partia Demokratike bëjnë m
Kurti flet për ngjarjet që i paraprinë prishjes së koalicionit ideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se në takimin që kishte pasur më 13 mars me presidentin e Kosovës, Hashim T
Mustafa, Haradinaj dhe Limaj në takim Tre kryetarët e tri partive më të mëdha të koalicionit qeverisës janë në një takim aktualisht. Isa Mustafa i LDK-sa,
Limaj pas takimit të partnerëve të koalicionit: Në dialog shkojmë për njohje Kreu i Nismës, Fatmir Limaj pas takimit të partnerëve të koalicionit qeverisës ka thënë se në këtë takim kanë folur për
Haradinajt pritet ti shtohet konkurrenca, LDK po mendon për postin e presidentit Më takimin se së hënës, ku do të takohen liderët e partive të koalicionit qeverisës, pritet të diskutohet edhe posti i p
Haradinaj paralajmëron prishjen e koalicionit, i pakënaqur me Kryeministrin Hoti Ish-kryeminsitri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar prishjen e kolaicionit qeverisës sepse është i pakënaqur
Më 5 korrik zgjedhje në Maqedoninë e Veriut? Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev gjatë ditës ka zhvilluar biseda telefonike me liderët politik dhe partnerët e koalicionit
Zgjedhje më 14 qershor, qëndrim i koalicionit "Mundemi" Të shfrytëzohet momenti i zbehjes së koronavirusit dhe të shkohet në zgjedhje kah mesi i qershorit, më saktë më 14 qersh
LDK-AAK-Nisma, takim për të harmonizuar programin qeverisës I mandatuari për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hotin, ka pritur sot në takim partitë me të cilën synon të q
LDK ka gati zyrtarizimin e koalicionit për Qeverinë e re Lidhja Demokratike e Kosovës brenda dy ditëve pritet të zyrtarizojë koalicionin me AAK-në, Nisma-në, AKR- në dhe minorit
VV e LDK mohojnë se kërkuan nga PDK formim të koalicionit Lëvizja Vetëvendosje ka mohuar se kanë dërguar njerëz drejt Partisë Demokratike të Kosovës, për të kërkuar nga ky subjek
Konjufca: Nuk e përjashtoj mundësinë e koalicionit me PDK-në Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës nuk duhet të përjas
Agim Bahtiri reagon pas prishjes së koalicionit VV-LDK Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka reaguar pas rrëzimit të qeverisë Kurti, duke e quajtur turp të atyre që ndihmuan
Koalicioni VV-LDK në krizë, qytetarët vijojnë protestat nga ballkonet (VIDEO) Qytetarët kanë protestuar edhe sot nga ballkonet e tyre. Kjo protestë është duke u bërë tash e disa ditë, pas paralaj
BE reagon pas krizës së koalicionit në Kosovë : Kujdesuni për qytetarët, lërini interesat partiake Bashkimi Evropian i paralajmëroi politikanët kosovarë se prioritet i tyre në këto momente duhet të jenë qytetarët dhe jo
Nis fushata elektorale: Nënkryetarja e VV-së- Në zgjedhjet e ardhshme fitojmë bindshëm Nënkryetarja e LVV-së, Fatmire Mullhaxha Kollçaku përveç Pandemisë së Koronavirusit dhe këshillave që jep për qytetarët
Milaim Zeka jep paralajmërimin e frikshëm për prishjen e koalicionit Milaim Zeka i ftuar në emisionin “zona e debatit” ka folur rreth shkarkimit të Ministrit të Punëve të Brendshme. Zeka
E shkarkoi se përhapi panik për covid-19, LDK i kërkon Kurtit të tërhiqet nga vendimi: Cënojnë koalicionin Pas shkarkimit nga pozita të Ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliu nga kryeministri, Albin Kurti, LDK-ja ka thirr
Rrezikohet të prishet koalicioni, Mustafa i dërgon ultimatum Kurtit ryetari i LDK-së, Isa Mustafa, thotë se veprimet e njëanshme të kryeministrit Albin Kurti çojnë në prishje të koalicioni