999 rezultate për

koalicionin

Ramush Haradinaj president ose vendi shkon në zgjedhje, AAK kërcënon sërish koalicionin Ramush Haradinaj është emri i vetëm që AAK-ja ka për president dhe synon Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e ka kandid
Mustafa paralajmëron AAK: Nëse kushtëzoni koalicionin me Presidentin, shkojmë në zgjedhje Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka paralajmëruar zgjedhje të reja nëse partia partnere e koalici
Ahmeti: Koalicionin BDI-LSDM do të çojë përpara proceset integruese (VIDEO) Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti pas takimit me liderin e Lidhjen Social Demokratike, Zoran Zaev,
Mustafa ultimatum Kurtit: Hiq taksën, kthe Veliun dhe kërkoi falje LDK-së Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka kërkuar sot nga kryeministri Albin Kurti ta largojë taksën, ta
E shkarkoi se përhapi panik për covid-19, LDK i kërkon Kurtit të tërhiqet nga vendimi: Cënojnë koalicionin Pas shkarkimit nga pozita të Ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliu nga kryeministri, Albin Kurti, LDK-ja ka thirr
A po kërcënohet koalicioni? Mustafa jep përgjigjen epike Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa, ka reafuar pas raportimeve në media se ka çarje në koalicionin qeve
Zeqiri flet ashpër: BDI dhe VMRO kanë rinovuar koalicionin e tyre kriminal Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zeqiri, nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook ka komentuar se BDI dhe VMRO-DPM
Koalicionin me LVV-në, LDK mbledh nesër Këshillin e Përgjithshëm Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së do të mblidhet nesër në ora 13:00. Indeksonline mëson se kjo mbledhje do të zhvilloh
"Vetëvendosje dhe LDK duhet ta bëjnë koalicionin" (VIDEO) Gazetari i Deutsche Welle, Bahri Cani, ka thënë se populli i Kosovës e meriton që ta ketë një qeveri me partneritet, Lëv
Hoxha: Ju garantojmë se BESA nuk është pengesë për koalicionin (VIDEO) Sekretari gjeneral i Lëvizjes BESA, Arjanit Hoxha në emisionin ’10 minuta’ në TV21 ka thënë se Lëvizja BESA edhe pse kis
Vazhdon takimi LDK-VV për koalicionin për gati dy orë Krerët e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ata të Lëvizjes Vetëvendosje janë mbledhur sot në orën 15:00 në ndërtesën e
Albin Kurti në takim, pritet qëndrimi përfundimtar për koalicionin me LDK Lideri i Lëvizjes Vetëvendosjes Albin Kurti, ka thirrur në takim njerëzit më të afërt të tij për të dalë me një qëndrim
Sali Berisha flet për zgjedhjet në Kosovë dhe koalicionin VV- LDK Pas nismës së mazhorancës për të mos e bërë detyrues betimin tek Presidenti të të zgjedhurve në organet e drejtësisë, is
Vjen reagimi i Vjosa Osmanit pas vendimeve të Këshillit të LDK’së për koalicionin me VV Sot është mbajtur mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK’së, ku u vendos që marrëveshja me VV’në të përfshijë të gj
Ngërçi për koalicionin me Kurtin, mblidhet LDK-ja Lideri i LDK-ë, Isa Mustafa ka vendosur të mbarë ditën e sotme një takim të gjithë kryetarët e degëve. Në këtë mbledh
Nis takimi Kurti-Mustafa, të dy optimistë për koalicionin (VIDEO) Para pak minutash ka nisur takimi mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, njëherit kandidat për kryeministër, Albin Kurt
Kurti: Menjëherë pas certifikimit të rezultateve nga KQZ formohet koalicioni VV-LDK Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, është takuar sot me kryetarin e Lidhjes Demokratike të
Zaev: Është e ditur që Zekiri nuk dëshiron koalicion me BDI-në, por në LSDM ka njerëz që duan Kryeministri Zoran Zaev, i ka komentuar deklaratat e deputetit dhe nënkryetarit të LSDM-së Muhamed Zekiri, në lidhje me
Vjosa Osmani: Koalicionin me Vetëvendosjen e vendosi populli i Kosovës Shumë shpejt duket se Kosova do të ketë qeverinë e re. Vjosa Osmani, në një intervistë për emisionin Opinion tregoi se g
Albin Kurti jep detaje të reja për koalicionin me LDK-në Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një intervistë për KosovaPress, shprehu besimin e tij se nuk do të ketë