999 rezultate për

koalicion

Zaev: Kuvendi do të shpërndahet, zgjedhjet do të mbahen më 12 prill Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev sot u shpreh se ligjet do të miratohen dhe se Kuvendi në kohë do të shpërndahet në mënyrë
Zeqiri flet ashpër: BDI dhe VMRO kanë rinovuar koalicionin e tyre kriminal Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zeqiri, nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook ka komentuar se BDI dhe VMRO-DPM
Koalicioni mes Besës dhe LSDM-së? (VIDEO) Që nga momenti që u prish koalicioni trepalësh mes Aleancës për Shqiptarët, Alternativës dhe Lëvizjes Besa, Lëvizja Besa
LSDM-BESA, Zaev flet për koalicionet Ish kryeministri Zoran Zaev, kryetar i LSDM-së, Zoran Zaev nga Haraçina foli për koalicionet që do të mund t’i bënte Lid
Thaçi: Mund të bëjmë koalicion me BDI-në e Ahmetit të lodhur Pavarësisht se kreu i PDSH-së Menduh Thaçi tha se Ali Ahmeti ka kërkuar vrasjen e tij në vitin 2001, ai shprehet i gatsh
Basha mbledh aleatët, , zbulohet kërkesa e 4 partive opozitare Ndryshime të reja priten në kampin e opozitës. Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka pritur në një takim aleatë
Krasniqi: LVV-LDK koalicion i pazareve të pista Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi, tha para deputetëve se koalicioni LVV-LDK është i
Haradinaj reagon pas zyrtarizimit të koalicionit VV-LDK Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ka reaguar pas la
Koalicionin me LVV-në, LDK mbledh nesër Këshillin e Përgjithshëm Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së do të mblidhet nesër në ora 13:00. Indeksonline mëson se kjo mbledhje do të zhvilloh
Koalicioni VV-LDK, nesër pritet marrëveshja Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës mësohet se janë më afër se kurrë arritjes së një marrëveshjeje për
Zaev i gatshëm për koalicion parazgjedhor me partitë shqiptare Kreu i LSDM-së Zoran Zaev tha se partia që ai drejton është e gatshme që në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të garo
Zaev: Vendimin për koalicionim do ta sjellim së shpejti Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev ka thënë se partia e tij më lehtë do të gjejë partner për koalicion eventual parazgjedhor n
"Vetëvendosje dhe LDK duhet ta bëjnë koalicionin" (VIDEO) Gazetari i Deutsche Welle, Bahri Cani, ka thënë se populli i Kosovës e meriton që ta ketë një qeveri me partneritet, Lëv
Ditët po ikin, a do të ketë marrëveshje VV-LDK? Java e fundit e muajit janar pritet të jetë vendimtare për koalicion qeverisës mes Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK)
Albin Kurti ka edhe 12 ditë nga Kushtetuta dhe 3 ditë kohë nga LDK për arritjen e koalicionit Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës assesi nuk janë duke arritur marrëveshjen për koalicionin qeverisë
Nëse dështon koalicioni LVV-LDK, a do të jenë AAK dhe NISMA pjesë e një qeverie të re Ka filluar numërimi i ditëve kur mandatari i propozuar nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti duhet të paraqesë para pres
Koalicion apo Qeveri të pakicës? Edhe 14 ditë në dispozicion Qeveria e pakicës me gjasë mund të jetë zgjidhja e vetme që do të mund të çojë vendin në krijim të institucioneve të rej
"Këto janë arsyet pse nuk po arrihet koalicioni VV-LDK" Deputetja e VV’së, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se LDK nuk ka bërë përpjekje për të arr
Hoxha: Ju garantojmë se BESA nuk është pengesë për koalicionin (VIDEO) Sekretari gjeneral i Lëvizjes BESA, Arjanit Hoxha në emisionin ’10 minuta’ në TV21 ka thënë se Lëvizja BESA edhe pse kis
LV thirrje LDK-së: Ka vetëm dy javë kohë Lëvizja Vetëvendosje i ka bërë thirrje Lidhjes Demokratike që të merren vesh sa më shpejtë për koalicion, raporton Gazet