999 rezultate për

klubeve

"Është e bukur që po u shkaktojmë probleme klubeve më të pasura se ne", Getafe në Champions Getafe është duke synuar ta prishë rendin e klubeve të mëdha në futbollin e Spanjës, e të kualifikohet për Ligën e Kampi
Dita e tretë e testimeve në Premier League, katër persona rezultojnë pozitivë Në Angli presin të rifillojë kampionati, por lajmet që vijnë nga testimi i futbollistëve dhe pjesëtarëve të stafit të kl
Rrezikohet Serie A, dekreti për stërvitjet në grup nuk aprovohet Ndërkohë që Bundesliga u rikthye në fushë këtë fundjavë, për të vijuar sezonin 2019-2020, nuk mund të thuhet e njëjta gj
Nisin akuzat mes klubeve për thyerje të rregullave të izolimit Lideri i Bundesligës së Austrisë, LASK Linz është akuzuar nga rivalët për mbajtjen e seancave të rregullta stërvitore dh
ZYRTARE/ Kategoria e Parë rinis javën e parë të qershorit (VIDEO) Federata Shqiptare e Futbollit ka organizuar ditën e sotme në selinë e re një takim me presidentët e klubeve të Kategori
FSHF-ja merr vendim edhe për Kategorinë e Parë Federata Shqiptare e Futbollit ka organizuar ditën e sotme në selinë e re një takim me presidentët e klubeve të Kategori
Futbolli drejt rikthimit, FSHF mbledh urgjentisht klubet Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur që ditën e nesërme të mbajë një mbledhje të posaçme për rinisjen apo mbylljen
Serie A në dyshim? Mjekët e klubeve paralajmërojnë dorëheqjen Rikthimi i Serie A duket ende larg për të qenë i sigurt, pasi shoqata e mjekëve të klubeve kanë paralajmëruar dorëheqjen
La Liga cakton datën e rinisjes së sezonit, kërkon nga klubet të jenë gati La Liga ua ka bërë me dije klubeve se 12 qershori është data më e mirë për të rinisur futbolli në Spanjë. Pas ndërpre
Zbulohet protokolli i Ligës Italiane Liga Italiane do të duhet ta bindë Ministrinë e Sporteve, ndërkohë që Komiteti Olimpik Italian (CONI) dhe Federata Itali
Lazio nuk e lëshon yllin e mesfushës, i rinovon kontratën deri në 2024-ën! Lazio blindon xhevahirin e saj. Klubi bardhekaltër për të shmangur interesimin e klubeve të mëdha italiane si Juventusi
RËNDITJA/ Vlera e klubeve angleze, Tottenham në vendin e parë (FOTO LAJM) Tottenhemi është klubi me vlerën financiare më të madhe në Ligë Premier, sipas studimit të ekspertit të financave të fut
Liga italiane merr aprovimin e 20 klubeve të Serie A për rinisjen e sezonit Liga italiane e futbollit ka marë aprovimin e 20 klubeve të Serie A për të përfunduar këtë sezon futbollistik dhe tashmë
Lacio presion klubeve italiane: Vazhdoni sezonin ose do të përballemi në… Lacio u bën thirrje klubeve të tjera të Serisë A dhe Federatës Italiane të futbollit se në rast se ky sezon futbollistik
FIFA vendos të shtyej Botërorin e ri të Klubeve FIFA ka vendosur të shtyjë me një vit edicionin e parë të Botërorit të Klubeve me format të ri më të zgjeruar. Burim
Koronavirusi, UEFA me rregulla të reja për Fair Playn Financiar UEFA ka vendosur që, për shkak të krizës së shkaktuar nga pandemia e COVID-19, të zbutë qëndrimin e saj në lidhje me kri
UEFA takim me Shoqatën e Klubeve Europiane, si do veprohet me Championsin? Koronavirusi ka shkaktuar kaos total në botën e futbollit. Pasi u diskutua sesi do të mbyllen kampionatet, "Corriere
Përfundon takimi mes klubeve të Serisë A, ky është vendimi Klubet e Serisë A kanë mbajtur një video-konferencë këtë të premte ku kanë diskutuar idenë e presidentit të Lacios, Klau
"Ndeshjet e Champions të luhen në fundjavë', ky është një nga opsionet e UEFA-s Mediumet italiane raportojnë se shtëpia e futbollit evropian, UEFA, është duke e shqyrtuar mundësinë që ndeshjet e mbetu
UEFA mban sot mbledhjen emergjente, çfarë do të ndodhë me futbollin? UEFA po zhvillon sot takime urgjente me përfaqësuesit e klubeve evropiane dhe ligave dhe federatave kombëtare me qëllim