999 rezultate për

klube

Verdi tregon pse e refuzoi Napolin Refuzimi që talenti i Bolognës i bëri Napolit, ishte lajmi më i bujshëm në merkaton e klubeve të Serisë A. Simone Verdi
Daja: Ofertat janë konkrete nga disa klube, sidomos për Jashanicën dhe Lilajn Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, e pranon se sulmuesi çek, Martin Nespor, mund të quhet dështim i merkatos për klubin
Mediat italiane, sulmuesi shqiptar kërkohet nga dy klube europiane Siç raporton portali “tuttomercatoweb.com” në Itali, Armando Vajushi kërkohet nga dy klube europiane. Sulmuesi 26-vjeçar
Fino premton stadiume të reja dhe privatizim klubesh Me zyrtarzimin e Bashkim Finos si rivali i presidentit të FSHF Armando Duka në zgjedhjet e reja për kreun e Federatës Sh
Tatimet presion klubeve të futbollit para zgjedhjeve në FSHF Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka njoftuar një kontroll mbi një numër të madh klubesh futbolli, pjesëmarrëse në të
Të dyja klubet milaneze duan prishjen e kontratës me stadiumin mitik San Siro Milani dhe Interi, dy klubet e Milanos, kanë depozituar prishjen e kontratës me kompaninë që menaxhon stadiumin “San Sir
Asambleja e Përgjithshme e FSHF-së, këta janë anëtarët që do të zgjedhin presidentin e ri Më 7 shkurt do të zhvillohen punimet për Asamblenë e Përgjithshme që këtë vit përkon me atë zgjedhore për Presidentin e
EKSKLUZIVE/ Balerinat nga Shqipëria preferojnë Kosovën për të punuar Shqiptarët e Kosovës duket se janë me qeflinj se sa shqiptarët e Shqipërisë pasi nuk kursejnë për tu dëfryer në klubet e
Soccerex Football Finance publikon listën e Top-10 klubeve më të pasura në botë “Soccerex Football Finance” ka renditur 100 skuadrat më të fuqishme në botë, bazuar në pasuritë e tyre. Klubi anglez
Leonardo Jardim ka lajme të këqija për dy klubet angleze që duan shërbimet e Thomas Lemar Trajneri i Monacos, Leonardo Jardim, ka thënë se klubi francez nuk do të lejojë që Thomas Lemar të largohet në janar.
UEFA zgjedh 30-të klubet më të mira të historisë (FOTO LAJM) Real Madridi fitoi titullin e 12-të si kampion i Europës në sezonin e kaluar dhe kështu arriti ti shtoj edhe një tjetër
Merkato sapo ka filluar, por disa klube të superiores i kanë bërë goditjet e para Kategoria Superiore do të rikthehet në fushë më 27 janar dhe skuadrat deri më 31 janar do të shfrytëzojnë merkaton e jan
Lista e klubeve të Superligës që paguajnë më shumë milionerët e tyre (FOTO LAJM) Suksesi në një klub fu tbolli nuk është e thënë të arrihet vetëm nga ata që paguajnë më shumë për rrogat e lojtarëve. Mb
Arrestohen 17 valltare në klubet e natës në Tetovë dhe Gostivar Gjatë një aksioni të policisë në objektet hotelierike në Gostivar dhe në Tetovë mbrëmë janë arrestuar 17 persona, tetë s
Lena ndahet me Teutën, Gjoka i shkel syrin Nijas Lena dhe Teuta janë ndarë zyrtarisht. Kapiteni i durrsakëve ashtu siç u paralajmërua dhe nga Supersport i dha fund
Atletiko bëhet gati për largimet, klubet e tjera fërkojnë duart Trajneri i Atletikos së Madridit disa lojtarë nuk i ka më në plane. Përfshirë këtu edhe mesfushori belg Janik Karrasko d
UEFA publikon renditjen e re të klubeve, Skënderbeu shkruan histori Skënderbeu vazhdon duke ngjitur një nga një shkallët e renditjes së UEFA-s. Në përditësimin e fundit Skënderbeu rend
Askush tjetër në histori si Cristiano dhe Kroos në Kupën e botës për Klube Triumfi i Real Madridit gjatë natës së sontme ndaj Gremios në finalen e ‘Kupës së botës për Klube’ i ka sjellur disa rek
Klubet e vetme që nuk kanë humbur këtë sezon futbollistik 2017/18 Manchester City, Barcelona dhe Atletico – janë tri klubet e vetme që pa humbje këtë sezon. Serie A, La Liga, Premier
Modric shpallet lojtari më i mirë në Kupën e Botës (FOTO LAJM) Real Madridi mposhti 1-0 Gremion për të fituar Kupën e Botës për Klube. Në gjysmëfinale dhe finale shkëlqeu mesfusho