999 rezultate për

klori

Aurela Hoxha ja merr valles së Tropojës me minibikini, acarohen fansat (VIDEO) Modelja Aurela Hoxha tashmë shijon suksesin e saj në biznesin që ka ngritur në Spanjë. E rrethuar nga një jetë luksoze,
Kjo është e vërteta e neveritshme që fshihet pas erës së fortë të klorit në pishina Sidomos tani që jemi në pikun e sezonit veror, relaksi në det apo pishinë është një nga argëtimet e preferuara thuajse p
Ahmeti: Ka ikur koha e patriotizmit folklorik, pse mbështes Pendarovskin Kreu i Partisë Bashkimi Demokratik për Integrim në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti, ka rrëfyer në një intervistë për “SO
"Ruaj traditën, festo shqip", mbledh bashkë studiues të folklorit dhe artistë (FOTO LAJM) Një grup studentësh i Programit Master i Shkencave, dega Gazetari dhe Marrëdhënie me Publikun pranë Kolegjit Universitar
Klori helmon katër persona në Fushë-Kosovë Katër persona gjatë ditës së djeshme derisa ishin duke punuar në një hekurishte janë helmuar nga klori. Viktimat janë dë
Rrezikojmë kancerin, koleren dhe tifon, zbulohet skandali me klorinimin e ujit në Tiranë Mirëmbajtja e depove të ujit nga Drejtoria e Ujësjellës Kanalizimeve të Tiranës duket të jetë në pikë të hallit duke rre
Belshi kthehet në destinacion turistik, grupet folklorike i japin ngjyra qytezës (FOTO LAJM) Belshi është kthyer në një atraksion të vërtetë turistik gjatë këtyre muajve të fundit. Numri i vizitorëve nga jasht
A është kjo dasma më e madhe? (VIDEO) Mijëra njerëz morën pjesë në një dasmë tradicionale në Bullgari, një nga më të mëdhatë në vend. Organizatorët shpres
Kjo është dasma më e madhe që theu rekorde (VIDEO) Mijëra njerëz morën pjesë në një dasmë tradicionale, një nga më të mëdhatë në vend. Organizatorët shpresojnë që even
Një tjetër fëmijë sirian përlot botën: A do të vdes? (VIDEO) Numrit të fëmijëve sirianë që përlotin botën duke transmetuar se çfarë masakre po ndodh në Siri, i është shtuar dhe një
Kujdes! Klori në ujë ju shëndosh Sipas një studimi të fundit nga Universiteti i Miçiganit thuhet se pirja e ujit me klor mund të heqë jodin nga gjendra t
Helikopterët sirianë gjuajnë bomba me klorinë në Aleppo Forcat e Qeverisë siriane janë akuzuar për gjuajtjen e bombave me përmbajtje të klorinës nga helikopterët në Aleppo, duk
Siri/ Regjimi hedh gaz klorin në Aleppo (VIDEO) Helikopterët e regjimit sirian kanë hedhur sot fuçi që përmbajnë gaz klorin në lagjen al-Sukari, në anën lindore që kont
Si ta pastrojmë ujin nga klori Uji që e pimë nuk duhet të përmbajë më shumë se 4 mg klor në 1 litër ujë, por, fatkeqësisht, kjo shkon përtej limit.
Sytë nuk skuqen nga klori në pishina por nga… Shpesh kemi menduar se sytë na skuqen në pishina në sajë të klorit, por në fakt aryeja e vërtetë nuk do ju shkojë aspak
Kastraveci i Erionit? Basha: S'ka lidhje me seksin por me folklorin shqiptar Jo pak zhurmë krijoi deklarata shokuese e kreut të PD, në lidhje me Erion Veliaj, ku do ti dërgonte një kastravec në këm
"Uji në Strugë mund të pihet" Analizat e kryera me kërkesë të Drejtorisë së ushqimit dhe të kryera nga Qendra rajonale për shëndetin publik Ohër, treg
Studim/ Shkaku pse na skuqen sytë kur futemi në pishinë Koha e kaluar në pishinë është shpesh bëhet dhe shkaku i irritimit të syve tanë. Ky është një problem që ne e identifiko
Kultura e Medvegjës në Festivalin Ndërkombëtar të Tuzlës (FOTO LAJM) Grupi artistik "Shpëtimi" nga Medvegja ka prezantuar këngë folklorike shqiptare në Festivalin Ndërkombëtar që u mbajt në
Naço kërkon shkarkimin e gjyqtarëve që fshehën pasurinë Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço propozoi sot shkarkimin nga detyrë për gjyqtarët Ken Dhima dhe Klorinda Çela, pasi në