999 rezultate për

klinik

Jep dorëheqje drejtori i Klinikës së Pediatrisë në QKUK Drejtori i Klinikës së Pediatrisë në QKUK, Muharrem Avdiu gjatë ditës së premte e ka paraqitur dorëheqjen e tij. Avdi
Familjarët e pacientëve lodhen duke pritur në korridoret e QKUK-së Familjarët e pacientëve detyrohen që të presin në këmbë me orë të tëra për t’i vizituar të afërmit e tyre në disa prej k
ATK bastis një klinikë në Prishtinë Departamenti i Hetimeve Tatimore dhe Inteligjencës, në bashkëpunim me Policinë e Krimeve Ekonomike, ka zhvilluar një bas
Për 9 muaj 110 gra kanë abortuar në Klinikën e Gjinekologjisë Ndërprerja e shtatzënisë në Kosovë është e rregulluar me Ligjin për Ndërprerjen e Shtatzënisë. Që nga viti 2008, nëna
Bëni kujdes, nis qarkullimi i gripit në vend Sezoni gripal sapo ka nisur në vendin tonë. Specialistët e Institutit të Shëndetit publik ende nuk kanë izoluar virusin
Humb jetën në klinikën e Shkupit një i burgosur Një 60-vjeçar me iniciale P.J nga Shkupi, i burgosur në burgun e "Idrizovës" ka humbur jetën mbrëmjen e djeshme në Qendr
Qeni endacak sulmon një person në mes të universitetit Teksa po shkonte në vendin e tij të punës, në Fakultetin Juridik të Universitetit të Prishtinës, Blerim Kuleta të mërkur
Një tjetër foshnje e porsalindur ndërron jetë në klinikat e Shkupit Një tjetër foshnjë e porsalindur ka ndërruar jetë në Klinikën për gjinekologji në Shkup. Bëhet fjalë për vdekje që vj
Lajme të mira vijnë për situatën e fruthit në Kosovë Bazuar në statistikat dhe raportimet e Klinikës Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) vërehet rëni
Nuk ndalet përhapja e fruthit, edhe një mjek infektohet Për 16 vite me radhë, në Kosovë deri në muajin tetor të këtij viti nuk ishte shënuar asnjë rast vdekjeje nga fruthi. Vik
Skandaloze/ Shtohen rastet me fruth, reagimi i institucioneve le për të dëshiruar Numri i të prekurve nga epidemia e fruthit në Kosovë po shënon rritje. Janë hiç më pak se 36 raste me këtë sëmundje ngji
Edhe 4 raste të rënda me fruth në QKUK Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu,
Flet nëna e bebes që humbi jetën në QKUK Një foshnjë 15-muajshe ka vdekur në mëngjesin e sotëm, si pasojë e epidemisë së fruthit. Foshnja nga komuniteti RAE kish
Edhe një fëmjië i vdekur në Klinikën e Shkupit, konfirmohet rasti Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur në klinikën për fëmijë në Shkup, ku një fëmjië ka humbur jetën dje rreth orës 15.
“Djali 2 ditë në vdekje klinike, policia e rrahu barbarisht në Komisariat” Ditën e djeshme u zhvillua në Gjykatën e Krimeve të Rënda seanca gjyqësore e radhës për 11 të akuzuarit e dosjes “Lazara
Visar Ganiu parashikon ndërtimin e një klinike pediatrie në Gazi Babë (FOTO LAJM) Nga një godinë e braktisur, ish kopshti i fëmijëve në lagjen Gazi Babë do të transformohet në një klinikë moderne për ku
Ndërron jetë 30-vjeçarja shtatzënë në Tetovë, mbijeton foshnja Ka ndërruar jetë grua shtatzënë tridhjetë vjeçare gjatë lindjes në Spitalin Klinik të Tetovës, ndërsa foshnja ka mbijetu
MSH: Tre foshnjat e vdekura kanë qenë nga shtatzëni me rrezik të lartë Tre foshnja kanë ndërruar jetë ditën e sotme në Klinikën për gjinekologji dhe akusheri në Shkup. Për këtë rast, Minis
Katër foshnja të porsalindura ndërruan jetë në Klinikat e Shkupit Katër foshnja të porsalindura kanë ndërruar jetë në Klinikat e Shkupit. Foshnjat kanë lindur para kohe dhe janë vend
Kush do të japë llogari për vdekjet e dyshimta në QKUK Shoqata për të Drejtat e Pacientëve ka kërkuar nga autoritetet përgjegjëse shtetërore të Kosovës, që të pezullojë nga pu