999 rezultate për

klinik

Incidenti në Reçicë të Vogël, i plagosuri Misini jashtë rrezikut për jetën Florim Misini, 22 vjeçari vjeçari i cili pas incidentit të armatosur në Reçicë të Vogël është dërguar në Qendrën Urgjent
Të sëmurët me Leukemi të harruar nga shteti, problemet e rënda Qendra Klinike Universitare e Kosovës vazhdon të ballafaqohet me mungesa të mëdha të barnave, qoftë edhe atyre të listës
Bllokohet llogaria e Klinikës së Gjinekologjisë Klinika e gjinekologjisë dhe akusherisë disa ditë është me llogari të bllokuar për 410 mijë euro. Bllokada vjen pas një
Rasti Almiri, Klinika Universitare distancohet nga ekspertët Klinika Universitare e Psikiatrisë, distancohet nga përgjegjësia për ekspertizën neuropsikiatrike në rastin e Almir Aliu
Shënohen dy raste të reja të kafshimeve nga qentë endacakë në Shkup Dy qytetarë të Shkupit dje në Stacionin policor Qendër kanë denoncuar sulm nga qentë endacakë. Siç informojnë nga MPB
Drejtoria e SHSKUK-së kërkon hetime nga Policia mbi shkeljet në QKUK Zyra e drejtorit të përgjithshëm e Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, ka njoftuar opinionin se ushtru
Dy vjeçari ndërron jetë në Klinikën e fëmijëve në Shkup Një fëmijë dy vjeç e gjysëm nga Shkupi, i cili më 7 janar është pranuar në gjendje të rëndë shëndetësore në Klinikën për
Rreth 500 kosovarë vdesin çdo vit nga sulmi në tru Mbi 1 mijë e 300 kosovarë për çdo vit pësojnë "sulm në tru”, apo aksident vaskular trunor, siç njihet ndryshe me termat
Ambasada finlandeze ka një suprizë për rastin e pavarësisë Me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, Ambasadorja e Finlandës në Kosovë Pia Stjernvall do të dhurojë një “pa
Plas epidemia e gripit në Kosovë Situata e gripit sezonal në vend ka marrë përmasa më të mëdha. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se
Skandal në gjinekologji, vijnë dy denoncime Pas skandalit në Klinikën e Gjinekologjisë për mungesë të një fëmije, e cila ndodhi sot nga Ministria e Punëve të Brends
Njihuni me dhomat VIP të QKUK-së, rehati e paparë (FOTO LAJM) Dhoma ku kanë qëndruar kohë pas kohe politikanë e figura të ndryshme publike të Kosovës, në Qendrën Klinike Universitare
42-vjeçari vetëhelmohet me fotoksinë Një ngjarje e rëndë është shënuar në Mamurras, ditën e djeshme pasi një 42-vjeçar është vetëhelmuar me fotoksinë dhe më
E sëmura mendore nuk merr trajtim spitalor I pazbatueshëm ka mbetur një aktvendim i Gjykatës Themelore të Prishtinës-Dega në Podujevë. Urdhri i saj për ta mjeku
Qipro arreston të dyshuarin për trafikim organesh në Kosovë Njëri prej të dyshuarve në rastin e klinikës “Medicus”, Moshe Harel, shtetas izraelit, është arrestuar nën dyshimin se ë
Vdes një grua në QKUK Pas mesnatës në Qendrën Klinike Universitare ka vdekur një grua e moshës 58-vjeçare dhe policia këtë vdekje po e cilëson
Këtë vit 51 fëmijë janë prekur nga kanceri e leukemia, mesazhi prekës që u loton sytë Që nga janari e deri në muajin dhjetor të këtij viti, në repartin e Leukemisë dhe Onkologjisë në Klinikën e Pediatrisë n
Jep dorëheqje drejtori i Klinikës së Pediatrisë në QKUK Drejtori i Klinikës së Pediatrisë në QKUK, Muharrem Avdiu gjatë ditës së premte e ka paraqitur dorëheqjen e tij. Avdi
Familjarët e pacientëve lodhen duke pritur në korridoret e QKUK-së Familjarët e pacientëve detyrohen që të presin në këmbë me orë të tëra për t’i vizituar të afërmit e tyre në disa prej k
ATK bastis një klinikë në Prishtinë Departamenti i Hetimeve Tatimore dhe Inteligjencës, në bashkëpunim me Policinë e Krimeve Ekonomike, ka zhvilluar një bas