999 rezultate për

klinik

Lindën fëmijën me farëzim artificial, babai merr vesh të vërtetën tronditëse Kjo është historia e trishtueshme e një babai i cili pas disa vitesh zbuloi se djali i tij 6-vjeçar nuk ishte në fakt i
Pësoi vdekje klinike, aktori tregon çfarë pa në ato minuta Një aktor 60-vjeçar nga Peckham në Londër, Shiv Grewal, përjetoi vdekje klinike për 7 minuta si pasojë e një ataku kardi
Stabilizohet gjendja shëndetësore e foshnjes që u soll e rrahur në spital Gjendja shëndetësore e foshnjes 14-muajshe, e cila para dy ditëve nga nëna e saj u soll në Qendrën për Urgjencë me lëndi
Gjenden shkelje ligjore në QKUK, a ka ndërmend të bëjë ndonjë hetim prokuroria? Ligji i Punës parasheh që kontrata për një dëtyrë të caktuar nuk mund të jetë më e gjatë se 120 ditë brenda një viti.
Shkrimtari njohur tregon tmerrin: Përjetova vdekje klinike! Ditën e sotme, në një intervistë te “Rudina”, Albatros Rexhaj tregoi se problemet shëndetësore kishin qenë arsyeja përse
Mësohet emri i financuesit të spitalit në Shkup Banka e Këshillit të Evropës do ta financojë ndërtimin e Spitalit të ri të Qytetit e cila do të ketë disa klinika dhe do
Hapen 24 vende punë në Klinikën e Shkupit, nxitoni për aplikim Klinika universitare për kardiologji në Shkup ka hapur konkurs për punëtorë shëndetësor dhe administrative. Kjo klinikë
Prokuroria nis hetimet në një klinikë të QKUK-së Ka rreth tre vjet prejse në Klinikën e Gastroenterologjisë, në Shërbimin Spitalor Klinik Universitar të Kosovës (ShSKUK)
Njihuni me drejtorët e rinj të klinikave në QKUK Në katër klinika të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës tashmë janë zyrtarizuar drejtorët e përzgjedhur nga konkursi
Policia financiare nis kontrollin e klinikave për barnat Mabtera Inspektorët nga policia financiare kanë sot hyrë në Klinikat për hematologji dhe reumatologji dhe në Agjencinë për barna
Babai feston me tupan para gjinekologjisë, por jo se u bë me djalë (VIDEO) Tupan e valle jemi mësuar të shohim shpesh para Klinikës së Gjinekologjisë në QKUK. Por kjo ndodh zakonisht për lindjen
Gruevski jep 10 arsyet pse qeveria e tij nuk zgjodhi Bardovcën për Qendrën Klinike Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski duke e kritikuar, Zoran Zaev për premtimin në lidhje me projektin për ndërtimin
16 persona helmohen në një dasmë Tre dasma në Maqedoni kanë patur një fund të tmerrshëm pasi Gjashtëmbëdhjetë persona, midis tyre edhe një fëmijë janë sh
Ky është veprimi i parë që duhet të bëni nëse ndrydhni këmbën Ndrydhja e këmbës nuk është një problem serioz shëndetësor, pasi mund të kalojë edhe pa trajtim të specializuar. Nëse
Klinika e Gjinekologjisë: Vdekja e foshnjave te lindjet e parakohshme Nga Klinika e Gjinekologjisë thanë se nuk ka vdekshmëri të foshnjave që lindin në kohë, por vetëm tek ato të lindura par
I akuzuari i rastit Monstra, Fejzi Haziri arrestohet në Klinikën e Pulmologjisë Fejzi Haziri i akuzuar në rastin “Monstra” dhe i cili ishte i dënuar me vendim të plotfuqishëm prej 6 vjet e gjysmë burg
Përafrohen qëndrimet mes infermierëve dhe Sindikatës së Qendrës Klinike Unioni i Infermiereve dhe Sindikata e Qendrës Klinike kanë përafruar qëndrimet sa i përket rritjes se pagesës së kontrib
Alarm në gjinekologji: Për tre muaj vdesin 35 foshnja Mbi 35 foshnje të porsalindura kanë vdekur për tre muajt e parë të vitit vijues në Klinikën për Gjinekologji dhe akusher
Në tre muaj, 35 foshnje të posalindura kanë gjetur vdekjen Më shumë se 35 foshnje të posalindura për vetëm tre muaj kanë vdekur në klinikën për Gjinekologji, numër ky shumë alarma
I vdiq motra në duart e mjekut, zbardhet pse vlonjati i vuri flakën klinikës Lidhur me ngjarjen e mbrëmjes së djeshme ku një klimnikë gjinekologjike iu vu zjarri në qytetin e Vlorës, ka folur për v