999 rezultate për

klinik

QKUK jep detaje për vdekjet e dyshimta të pacientëve Zyra e drejtorit të Përgjithshëm të QKUK bën të ditur, se që nga dita e enjte klinikat kirurgjike në QKUK, janë raportua
Eksploziv klinikës dentare, flet babai i pronarit: Kush e vuri tritolin Pas ngjarjes së rëndë ku një sasi eksplozivi shpërtheu në shkallët e jashtme të një klinike dentare në Shijak ka reagu
Tritol në shkallët e një klinike dentare në Shijak, zbulohet pronari Administratori që po ndërton inceneratorin, impiantin e përpunimit të mbetjeve spitalore dhe shtazore në Shijak është dh
Shifra alarmante abortesh për vetëm 7 muaj në QKUK 72 abortime kanë ndodhur në Klinikën Gjinekologjike në QKUK vetëm në 7 muaj të këtij viti. Këto janë shifra të vetëm kë
Vendosen 25 tabela në gjuhën shqipe në Qendrën Klinike në Shkup (FOTO) Njëzet e pesë tabela në gjuhën maqedonase, shqipe dhe në anglisht janë vendosur para institucioneve shëndetësore publike
Të fiksuar pas kirurgjisë plastike, për çfarë shpenzojnë më shumë shqiptarët Klinikat e kirurgjisë plastike pothuajse kanë dyfishuar të ardhurat gjatë vitit 2016 në raport me 2015-n. Vitin e ka
"Brenda javës ka arritur në katër numri i foshnjave të vdekura, kërkojmë llogari nga ministria" VMRO – DPMNE ka akuzuar Ministrinë e Shëndetësisë dhe drejtoreshën e Klinikës Gjinekologjike në Shkup për bilancin e vde
Vdesin tre foshnja të porsalindura në Klinikën e Shkupit Tre foshnja të porsalindura kanë vdekur në Klinikën Universitare për Gjinekologji dhe Obstetrikë në Shkup. Sipas info
SHBA i dhuron Klinikës Emergjente donacion në vlerë 51 mijë dollarë Zyra amerikane për koordinim të Mbrojtjes në Kosovë, e cila vepron në kuadër të Ambasadës Amerikane në Prishtinë, ka dhu
Taravari paralajmëron 50 emërime të reja Pas deklaratës së djeshme të zv.ministrit për Shëndetësi, Goce Çakarovski, se 33 institucione shëndetësore do të kenë dr
Rritet numri i të infektuarve nga rriqrat në Klinikën e Shkupit Rritet numri i rasteve të infektimit në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup. Zëvendës ministri i Shëndetësisë b
Taravari shkarkon drejtorët e spitaleve Ministria e Shëndetësisë pas inspektimit të kryer në Spitalin klinik në Shtip ka kostatuar disa parregullsi në punë, sje
Gruaja lind binjakët katër muaj pas vdekjes klinike (FOTO LAJM) Një 21-vjeçare, e cila kishte vdekur klinikisht në javën e 9-të të shtatzënisë, pas një hemorragjie në tru, është mbajtu
Deklarohen të pafajshëm të akuzuarit për rastin "Medicus" Pasi Gjykata Supreme e ktheu në rigjykim Rastin “Medicus” në janar të këtij viti, ka nisur përsëri gjykimi i Lutfi Dervi
Ja drejtorat e rinj të Kardiologjisë dhe të Klinikës së Syve në Shkup Drejtorë të rinj janë emëruar në klinikat universitare të Nefrorgjisë, Toksikologjisë, Kardiologjisë dhe Sëmundjeve të S
Taravari: Do të ketë revizion të punës së gjithë klinikave pa përjashtim (VIDEO) Ministri i Shëndetësisë, Arben Taravari, konfirmoi se klinikat për neurokirurgji dhe për radioterapi dhe onkologji kanë
Shkarkohet drejtori “huligan” Milan Risteski është shkarkuar nga funksioni drejtor i Klinikës së onkologjisë, i cili ishte natën e 27 prillit në Kuven
Asnjë tabelë në gjuhën shqipe në Qendrën Klinike të Shkupit (Video) Në tabelën e Qendrës Klinike “Nënë Tereza”, gjenden vetëm në gjuhën maqedonase dhe gjuhën angleze. Nexhat Veseli, ka
Taravari në aksion, do heqë nga qarkullimi të gjitha tabelat pa gjuhën shqipe Ministri i ri i shëndetësisë, Arben Taravari paralajmëron se së shpejti do të zbatohet përdorimi i gjuhës shqipe në gjit
Shoqërohet në polici drejtori i Klinikës së Neurokirurgjisë në Shkup Drejtori i Klinikës për neurokirurgji në Shkup, Aleksandar Caparoski, shoqëruar në Komisariatin e Shkupit. Sipas pol