999 rezultate për

klinik

Taravari shkarkon drejtorët e spitaleve Ministria e Shëndetësisë pas inspektimit të kryer në Spitalin klinik në Shtip ka kostatuar disa parregullsi në punë, sje
Gruaja lind binjakët katër muaj pas vdekjes klinike (FOTO LAJM) Një 21-vjeçare, e cila kishte vdekur klinikisht në javën e 9-të të shtatzënisë, pas një hemorragjie në tru, është mbajtu
Deklarohen të pafajshëm të akuzuarit për rastin "Medicus" Pasi Gjykata Supreme e ktheu në rigjykim Rastin “Medicus” në janar të këtij viti, ka nisur përsëri gjykimi i Lutfi Dervi
Ja drejtorat e rinj të Kardiologjisë dhe të Klinikës së Syve në Shkup Drejtorë të rinj janë emëruar në klinikat universitare të Nefrorgjisë, Toksikologjisë, Kardiologjisë dhe Sëmundjeve të S
Taravari: Do të ketë revizion të punës së gjithë klinikave pa përjashtim (VIDEO) Ministri i Shëndetësisë, Arben Taravari, konfirmoi se klinikat për neurokirurgji dhe për radioterapi dhe onkologji kanë
Shkarkohet drejtori “huligan” Milan Risteski është shkarkuar nga funksioni drejtor i Klinikës së onkologjisë, i cili ishte natën e 27 prillit në Kuven
Asnjë tabelë në gjuhën shqipe në Qendrën Klinike të Shkupit (Video) Në tabelën e Qendrës Klinike “Nënë Tereza”, gjenden vetëm në gjuhën maqedonase dhe gjuhën angleze. Nexhat Veseli, ka
Taravari në aksion, do heqë nga qarkullimi të gjitha tabelat pa gjuhën shqipe Ministri i ri i shëndetësisë, Arben Taravari paralajmëron se së shpejti do të zbatohet përdorimi i gjuhës shqipe në gjit
Shoqërohet në polici drejtori i Klinikës së Neurokirurgjisë në Shkup Drejtori i Klinikës për neurokirurgji në Shkup, Aleksandar Caparoski, shoqëruar në Komisariatin e Shkupit. Sipas pol
Te akuzuarit e PSP-së hapin dosje në psikiatrinë e Shkupit Pjesa më e madhe e zyrtarëve të dyshuar dhe akuzuar nga PSP, kanë hapur dosje në klinikën e psikiatrisë në Shkup, njfoto
Janeva fillon hetimin për tenderët e klinikës së Manastirit Prokurorët e Speciales në Maqedoni kanë hyrë në Spitalin klinik në Manastir, për të mbledhur më shumë informacione mbi p
Trazirat në Maqedoni, 8 persona dërgohen në klinikat e Shkupit Shtatë persona me dëmtime në kokë dhe një me lëndim të gjurit janë pranuar sonte në Klinikën për sëmundje kirurgjike “Sh
Incident në poliklinikë, pacientët rrahin policin Një incident i pazakontë ka ndodhur në poliklinikën "Gjorçe Petrov", rreth orës 23:05 të mbrëmjes, pasi disa pacientë ka
Ujërat e zeza "notojnë" në poliklinikën e Shkupit Dhjetra pacientë janë revoltuar për shkak të një difekti të madh i cili bën kalimin e ujërave të zeza të poliklinikës Çe
ALARMI/ Dyfishohet numri i të sëmurëve me kancer në Kosovë Në Klinikën e Onkologjisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, sipas raportit tremujor të punës, raporton se ka p
Bombardohet spitali ku mjekoheshin të mbijetuarit e sulmit kimik në Siri (FOTO & VIDEO) Spitali ku ishin shtruar të lënduarit e sulmit kimik në provincën siriane Idlib, është bombarduar. Lajmin e kanë konfirm
Mjekët kërcejnë rreth pacientit pa ndjenja në sallën e operimit (VIDEO) Pesë mjekë janë filmuar në një video të “egër” duke u tallur me një person të shtrirë në një krevat kirurgjie. Grupi
Iu dogj makina se denoncoi mosfunksionimin e mamografisë, ja kush është radiologu i Vlorës(FOTO LAJM) Në orët e para të mëngjesit të sotëm në Poliklinikën e Vlorës, një makinë u përfshi nga flakët duke shkatërruar plotësis
‘S’del që këtu’, si shpëtoi nga pengmarrja dentisti në Tiranë Janë zbardhur detaje të reja nga pengmarrja që ndodhi në mes të Tiranës. Personi që u mbajt peng është identifikuar si d
Të shtëna në Batincë te Shkupit, një person i plagosur Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri në fshatin Batincë të Shkupit. Ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 18.10 t