999 rezultate për

klinaku

Njihuni me fizikantin shqiptar që studioj 30 vite për të rrëzuar Ajnshtajnin Një profesor kosovar i fizikës ka marrë guximin ta sfidojë gjeniun e shekullit XXI, përkatësisht fizikanin e ndjerë të p
Klinaku: Jemi vonë për të trajtuar Preshevën Sekretar i Përgjithshëm i Lëvizjes për Bashkim (LB), Avni Klinaku, është i mendimit se tani kur çështja e Luginës së Pre
Klinaku: Dikur Haradinaj qante me lot për tu bërë kryeministër Aktivisti i hershëm i LKÇK-së dhe zyrtari, tash i Lëvizjes për Bashkim, Shukri Klinaku, përmes një shkrimi ka përkujtuar
Vetëvendosje na premtoi mbështetje për shfuqizimin e Gjykatës Speciale Faton Klinaku nga OVL, ka thënë që ka pasur premtimin e deputetëve të Vetëvendosjes se do ta kenë mbështetjen e tyre në
"Veteranët e UÇK-së paralajmërojnë luftë në Kosovën Lindore" Sekretari i Organizatës se Vetëranëve të Luftës se UCK-së, Faton Klinaku ka folur mbi zhvillimet e fundit në veri. Klina
Familja Klinaku ia fal gjakun e djalit familjes Uka pas 18 vjetësh (FOTO-VIDEO) 18 vjet pas vrasjes së djalit të tyre, sot familja Klinaku nga Bivolaku i Vushtrrisë, i ka falur gjakun familjes Uka nga
Klinaku, Albin Kurtit: E përdore elementin kombëtar për pushtet personal Kryetari i Lëvizjes për Bashkim (LB), Avni Klinaku e ka akuzuar Albin Kurtin se e ka shpërdoruar elementin kombëtar dhe
Klinaku: Partitë po bëjnë "trafikim me qenie njerëzore" Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Avni Klinaku, ka ironizuar faktin se anëtarë të subjekteve të ndryshme politike po lëvi
PD: Çështije individuale pjesëmarrja e shqiptarëve në luftën e Sirisë Në një kohë kur prokuroria e Kosovës tashmë e ka krijuar dosjen "Siria" në mënyrë që të bëhet i mundur hetimi i mënyrës
Këngë me çifteli për "zogun" e Tunës (VIDEO) Në programet festive të Vitit të Ri keni pasur rastin të dëgjoni këngën më të re të këngëtarit Hysni Klinaku, në bashkëp
Shukri Klinaku kandidat i LB-së për kryetar të Obiliqit Në një takim me strukturat e Degës së Obiliqit, Lëvizja për Bashkim prezantoi kandidatin e saj për Kryetar të Komunës së
Kosova ta ketë një kod të përbashkët me Shqipërinë Në shtator të vitit të kaluar Kuvendi i Kosovës pati miratuar një rezolutë përmes të cilët Qeveria obligohej të merrte v
Klinaku kandidat për kryetar në Komunën e Vushtrisë Kryesia e degës së Partisë së Drejtësisë në Vushtrri, në mbledhjen e saj të mbajtur më 27 Qershor, njëzëri miratoj propo
PD-ja shpreson të marrë postet e zv/ministrave Në fillim të javës së ardhshme do të mësohet nëse partnerët e koalicionit qeveritar do të pranojnë të t,ua japin dy post
Rezoluta pa efekt Efekti i rezolutës për Luginën do të jetë zero dhe përfitimet për shqiptarët janë nxjerrë vetëm gjatë procesit për norma
Thaçi-Klinaku: Të vijojë normalizimi i marrëdhënieve Kosovë- Serbi Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot Kryetarin e Lëvizjes për Bashkim, Avni Klinaku, dhe de
Për Klinakun, Kosova e papërgatitur që të hyjë në bisedime me Serbinë Kosova është e papërgatitur që të hyjë në bisedime me Serbinë. Këshu është shprehur në një intervistë për Radio Blue Sky
Avni Klinaku rizgjidhet kryetar i LB-së Lëvizja për Bashkim ka mbajtur Kuvendin e dytë zgjedhor të saj të shtunën në Prishtinë. Në praninë e 226 delegatëve, Kuv
Deputetët e Vetëvendosjes mohojnë PDK-në Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Avni Klinaku ka përgënjeshtruar lajmet se deputetë të kësaj lëvizje e kanë braktisur ko
Dy deputetë të “VV” në bashkëqeverisje me Thaçin Dy deputetë të Lëvizjes “Vetëvendosje” që fituan mandatin në krah të kësaj të fundit, ende pa hyrë në Parlament, kanë ve