999 rezultate për

klinĂ

"Konkluzione të rreme e të manipuluara", Zhaklina Peto padit sërish KED-në Kandidatja për Gjykatën Kushtetuese, Zhaklina Peto nuk është dorëzuar por ka paditur sërish Këshillin e Emërimeve në Dre
Dikur me Ramën ishin shokë klase, "Mimoza Llastica" kandidon për deputete të PS? Aktorja shqiptare Zhaklina Dhimojani, e njohur për rolin "Mimoza Llastica" mund të jetë deputete e PS nga zgjedhjet e ar
Klinaku: Hetuesit e Specialës nuk bën bastisje në zyrat e OVL e UÇK-së, me ta kemi pi kafe Sekretari i OVL së UÇK-së, Faton Klinaku, ka mohuar zërat se kinse hetuesit e Dhomave të Specializuara kanë kryer bastis
Për shkak të burrave shqiptar frikacak, Zhaklina: Kam kohë pa kryer marrëdhënie (FOTO LAJM) Zhaklin Lekatari po bën shumë bujë së fundmi me deklaratat e saj edhe kundra burrave shqiptar me të cilët duke se e ka k
Dalin nga karantina edhe Klina, Malisheva e Vitia Qeveria e Kosovës ka njoftuar edhe zyrtarisht se ka shfuqizuar ndalimin e hyrje-daljeve në komunat e Klinës, Malishevës
I bëri vizitë motrës në Gjakovë, infketohet me koronavis qytetari nga Klina Kryetari i Klinës, Zenun Elezaj përmes një postimi në Facebook, tha se personi i prekur nga ky virus u infektua nga motr
Binjakët nga Klina votojnë me një dokument, në pranga një prej tyre dhe një komisioner Në shkollën fillore "Dëshmorët" në Klinë është arrestuar një komisionere dhe një votues. Vlora Latifi nga DnV ka thën
KED e përjashton nga gara për Kushtetuesen Zhaklina Peton Gjyqtarja Zhaklina Peto fitoi të drejtën në gjykatë që të vlerësohej si kandidate për Gjykatën Kushtetuese. Por Këshilli
Njihuni me fizikantin shqiptar që studioj 30 vite për të rrëzuar Ajnshtajnin Një profesor kosovar i fizikës ka marrë guximin ta sfidojë gjeniun e shekullit XXI, përkatësisht fizikanin e ndjerë të p
Cila është biondja që “ndau” Enkel Demin nga Edi Oga! (FOTO LAJM) Enkel Demin dhe Edi Ogën jemi mwsuar ti shohim gjithmonw bashkw nw "Makinw me dy timonw" nw Club Fm, por mbas më tepër s
Klinaku: Jemi vonë për të trajtuar Preshevën Sekretar i Përgjithshëm i Lëvizjes për Bashkim (LB), Avni Klinaku, është i mendimit se tani kur çështja e Luginës së Pre
Klinaku: Dikur Haradinaj qante me lot për tu bërë kryeministër Aktivisti i hershëm i LKÇK-së dhe zyrtari, tash i Lëvizjes për Bashkim, Shukri Klinaku, përmes një shkrimi ka përkujtuar
Merret në pyetje serbi nga Klina i dyshuar për krime lufte Prokurori special për Krime lufte në Kosovë Habibe Salihu, në kuadër të hetimeve për krime lufte, e ka marrë në pyetje M
E mbani mend “Mimoza llasticën”? (FOTO LAJM) Sot, ajo nuk është më llasticë, por një grua e cila jeton së bashku më familjen e saj në Zvicër. Zhaklina Dhimojani,
Vetëvendosje na premtoi mbështetje për shfuqizimin e Gjykatës Speciale Faton Klinaku nga OVL, ka thënë që ka pasur premtimin e deputetëve të Vetëvendosjes se do ta kenë mbështetjen e tyre në
"Veteranët e UÇK-së paralajmërojnë luftë në Kosovën Lindore" Sekretari i Organizatës se Vetëranëve të Luftës se UCK-së, Faton Klinaku ka folur mbi zhvillimet e fundit në veri. Klina
3-vjeçari mbytet në lumin Klina Një fëmijë tre vjeçar ka vdekur sot në Skenderaj pasi ka rënë në lumin “Klina” të kësaj komune. Lajmin e ka konfirmua
Familja Klinaku ia fal gjakun e djalit familjes Uka pas 18 vjetësh (FOTO-VIDEO) 18 vjet pas vrasjes së djalit të tyre, sot familja Klinaku nga Bivolaku i Vushtrrisë, i ka falur gjakun familjes Uka nga
Kosova e 'pushtuar' nga bora (FOTO LAJM) Thuajse i gjithë territori i Kosovës është mbuluar nga dëbora, nga Lindja në Perëndim, nga Veriu në Jug. Qytete të të
Klinaku, Albin Kurtit: E përdore elementin kombëtar për pushtet personal Kryetari i Lëvizjes për Bashkim (LB), Avni Klinaku e ka akuzuar Albin Kurtin se e ka shpërdoruar elementin kombëtar dhe