999 rezultate për

klimaterike

Ndryshimet klimaterike, shkak për të nxehtin përvëlues që ka pushtuar Evropën I gjithë kontinenti i Evropës është mbërthyer nga i nxehti ekstrem, ose afrikan siç preferojnë ta quajnë disa, por që me
G20 arrin një marrëveshje për ndryshimet klimaterike Bllokimi i një marrëveshjeje për ndryshimet klimaterike nga ana e SHBA-ve dhe disa vendeve të tjera është prishur. Gj
G20 arrin marrëveshje për ndryshimet klimaterike Bllokimi i një marrëveshjeje për ndryshimet klimaterike nga ana e SHBA-ve dhe disa vendeve të tjera është prishur. Gj
Në Istog vendvotimet janë pa drita Në Qytetin i Istogut shumica e vendvotimeve kanë 24 orë pa energji elektrike. Mësohet se shkak janë bërë kushtet e
Qytetarët padisin Qeverinë holandeze për ndryshimet klimaterike 900 qytetarë janë mbledhur së bashku dhe në një zë kanë paditur Qeverinë holandeze sa i takon ndryshimeve klimaterike. K
Dëbora lë pa energji veriun e vendit Kushtet klimaterike të renduara dhe rreshjet e orëve të fundit të debores kanë shkaktuar nderprerje të energjise elektri
Ngrohja globale, toka po ecën drejt apokaliptit (FOTO-LAJM) Toka po ecën drejt një të ardhme apokaliptike në të cilën qytetet kryesore nëpër botë si New York apo Londra, mund të bë
Obama plan për ndryshimet klimaterike Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, pritet të zbulojë një plan kombëtar për luftimin e ndryshimeve klimate
Ndryshimet klimaterike, akullnajat në malet e Andeve drejtë shkrirjes Nga viti 1970 e deri më sot akullnajat në malet e Andeve në Amerikën e Jugut janë tkurrur 30 deri 50 për qind si pasojë
Analiza vjetore, Ruli: Ndryshimet klimaterike nuk ndalën progresin e prodhimit Prodhimi bujqësor dhe blegtoral ka shënuar një progres të ndjeshëm me tregues bazikë cilësor e sasior që karakterizojnë
Shteti më i vogël në botë drejtë zhdukjes Shteti më i vogël në botë me dhjetë mijë banorë dhe një sipërfaqe prej 21 kilometrash katrorë rrezikon të zhduket nga f
Ndryshimet klimaterike kërkojnë një qasje globale Është zhvilluar në Tiranë konferenca ministrore "Përqasja rajonale me ndryshimet klimatike". Në fjalën e mbajtur në këtë
Shkencëtarët: Në 2100 njerëzimi drejtë fundit Ekosistemi tokësor do të përjetojë një kolaps të plotë në vitin 2100, ky është parashikimi i shkencëtarëve. Sipas revist
Nasa: Ndryshimet klimaterike, ndryshojnë ekosistemin Ndryshimet klimaterike do të ndryshojnë karakteristikat e zonave të Tokës të mbuluara me vegjetacion, duke shkaktuar në
Ndryshimet klimaterike, Specialistet: Efekte edhe në Shqipëri Ndryshimet klimaterike që kanë ndodhur gjatë këtyre dekadave te fundit ne bote janë ndierë edhe në vendin tonë, sipas sp
Diskutohet për ndryshimet klimaterike në deltat e lumit Drin e Mat Ndryshimet klimaterike, identifikimi dhe zbatimi i masave për përshtatje në deltat e lumenjve Drin e Mat, janë diskutuar
Pasqyra gjigante në qiell për të luftuar ndryshimet klimaterike Pasqyra të mëdha që reflektojnë dritën e diellit në hapësirë janë një nga masat që po konsiderohen për të luftuar ndrysh
Ndryshimet klimaterike, marrëveshje në Kankun Më shumë se 190 vendet pjesëmarrëse në takimin e Kankunit për klimën kanë aprovuar një tekst që parashikon një seri masa